Sucho omezuje MHD. Brno zkracuje kvůli nedostatku vody provoz lodí

Dvoupalubová loď Lipsko, která je v provozu na Brněnské přehradě. Foto: DPMBDvoupalubová loď Lipsko, která je v provozu na Brněnské přehradě. Foto: DPMB

Letošní extrémní sucho začíná mít vliv i na městskou hromadnou dopravu. Dopravní podnik města Brna od dnešního dne omezuje provoz

Letošní extrémní sucho začíná mít vliv i na městskou hromadnou dopravu. Dopravní podnik města Brna od dnešního dne omezuje provoz lodní dopravy na Brněnské přehradě.

Důvodem je nedostatek vody v Brněnské přehradě. Kvůli němu lodě budou jezdit pouze z přístaviště Bystrc do zastávky Hrad Veveří a zpět. Informovala o tom mluvčí DPMB Barbora Doležalová. Lodě tak nezajedou do zastávek Mečkov, Skály a Veverská Bítýška.

DPMB je jedním ze dvou dopravních podniků v zemi, který provozuje k tradičním druhům městské dopravy i lodě.  Na Brněnské přehradě provozuje celkem šest lodí. Jednu výletní loď provozuje také Dopravní podnik města Pardubic. 

Sucho zatím jinak v dopravě omezuje pouze provoz historických vlaků, na většině území je zakázán provoz parních lokomotiv. 

Tagy Brněnská přehrada DPMB omezení dopravy kvůli suchu
8 komentářů