LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Studentské jízdné v Praze těsně neprošlo, Dolínek ho bude zkoušet dál

Tramvaj T3 v zastávce Hlavní nádraží. Foto: Jan SůraTramvaj T3 v zastávce Hlavní nádraží. Foto: Jan Sůra

Plán na roční jízdenku za 365 korun pro studenty v pražské městské hromadné dopravě zatím nenašel politickou podporu. Jeho zavedení

Zpět na článek
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin1

Dolínek si myslí, že to v Praze zabere. Dolínek se plete.

Riki

POPULISTI VŠECH ZEMÍ SPOJTE SE !

vybudujeme Populistán …..skoro všechno zdarma

železničář v důchodu

Jak Dolínka nesnáším, tak v tom, že by to asi podstatně snížilo počet „černých pasažérů“, má určitě pravdu – jen ta cena mohla být třeba dvojnásobná, aby se přiblížila těm 75 % „státní“ slevy.

Martin1

Blbost. Bohatě stačí, aby se kupon prodloužil z deseti měsíců na celý rok. Bez tak hodně studentů zůstává kvůli brigádám…

To

Jsem rád, že ANO má v tomto rozum. Ať studenti platí aspoň polovinu, s tím problém nemám. 365 kč je výsměch studentům, studující v chudších regionech jako Ústí, Ostrava apod.

Jirka

Znám pár studentů, kteří dojíždějí na osmileté gymnázium a platí lehce pod 3 tisíce na 10 měsíců za 10km cesty. Když nestihnout autobus, který jede v 7 ráno tak už nemá smysl chodit do školy, protože další jede kolem 13. hodiny. A ten autobus není jen pro školáky. To je autobus i pro ty, kteří potřebují vyřídit něco ve městě nebo si potřebují zajít za doktorem. Celkem jezdí 9 párů autobusů pro oblast, ve které žije 2000 obyvatel. A pražáci si chtějí prosadit jízdné za korunu na den v místech, kde jim jezdí MHD každých pár minut. To už je… Číst vice »

železničář v důchodu

V tomto případě ovšem nejde ani zdaleka jen o „Pražáky“: do pražských škol dojíždí i mnoho středoškoláků z okolí Prahy (navíc některé súeciální jsou i internátní), ale především vysokoškoláků je naprostá většina mimopražských, a ti v Praze pobývají stejně většinou jen od pondělí či spíše úterý do čtvrtku, takže z té „koruny denně“ jsou už tím vlastně dvě.
V rozhlasu se dnes někdo rozčiloval, že se mu to zdá málo, protože když studoval on, platil za měsíční jízdenku 30 korun: měli by mu „vrátit školné“, protože v matematice se jej tehdejšímu školství zjevně vzdělat nepodařilo …

Vít Jůza

Pokud to bylo v Praze, pravděpodobně by mu měli vrátit školné, protože si nepamatuje, jestli 30, nebo 35!

Skippi

Ano, bylo to 35 Kcs za mesic pro studenty and 80 Kcs pro pracujici, tedy 43.75% ceny normalniho mesicniho kuponu. Prazaci si tez mohli koupit kupon na 3 mesice za 210 Kcs.

železničář v důchodu

No, takže bude-li ve vlacích a autobusech fungovat „státní“ sleva 75 %, vycházelo by to v pražské MHD na cca 900 Kč ročně – to bych i já považoval za zcela přijatelnou cenu jak pro studující (na celý rok = včetně letních prázdnin), tak i pro seniory „65+ až -70“ (a pro osoby „70+ů klidně zdarma jako nyní) – těch Dolínkových 365 Kč na rok i mně připadá až příliš málo (jak už jsem ostatně psal i jinde), i když jeho pohnutky chápu.