Strom zastavil provoz na koridoru Praha – Ústí nad Labem

Popadané stromy na železničním zkušebním okruhu. Ilustrační foto: VUZPopadané stromy na železničním zkušebním okruhu. Ilustrační foto: VUZ

Strom poškodil trakční vedení.

Správa železnic musela zastavit provoz na jednom z hlavních tuzemských koridorů. Na trati z Prahy do Kralup nad Vltavou nejezdily od 7:16 vlaky kvůli stromu spadlému na trať v úseku z Roztok do Kralup. Provoz po jedné koleji byl obnoven v 9:35.

Strom při pádu porušil trakční vedení. České dráhy na místě zavádí náhradní autobusovou dopravu, cestující musejí počítat se zpožděním i přes hodinu. „Zavedli jsme náhradní autobusovou dopravu v úseku Praha-Holešovice – Kralupy nad Vltavou. V úseku Roztoky – Libčice jezdí kyvadlově osm autobusů,“ uvedl dopravce.

Detaily o omezení jsou na stránkách ČD mimořádnosti, řada spojů je odřeknuta. U dálkových vlaků lze očekávat zpoždění až 120 minut.

Silný vítr komplikuje od včerejška provoz i na dalších tratích. Aktuálně je kvůli spadlému stromu zastaven provoz na trati Brno – Hrušovany nad Jevišovkou v úseku Střelice – Silůvky.

Tagy Správa železnic trať 091 Praha - Kralupy nad Vltavou
29 komentářů