Středočeští radní schválili smlouvu s Prahou o cyklostezce Praha – Kladno

Regionova mezi Kladnem a Prahou. Foto:Regionova mezi Kladnem a Prahou. Foto:

Stezka má částečně využít opuštěné drážní těleso po modernizaci tratě mezi oběma městy.

Středočeští krajští radní tento týden projednali a doporučili zastupitelstvu schválit znění smlouvy o spolupráci mezi Středočeským krajem a hlavním městem Prahou na projektu „Kladenská drážní cesta“.

Jde o stavbu cyklostezky mezi Prahou a Kladnem, která má částečně využít opuštěné drážní těleso po modernizaci tratě mezi oběma městy. Projektový záměr na zbudování „bezpečné cesty pro bezmotorovou dopravu“ schválili radní už na konci minulého roku, smlouva nyní zamíří do zastupitelstva.

„My jako iniciátor projektu se ve smlouvě s Prahou zavazujeme ze svého rozpočtu finančně a organizačně zajistit zpracování kompletní projektové přípravy a následné provedení stavby. Závazky hlavního města poté spočívají v získání pozemků na svém území a finančním podílení se na projektové přípravě a realizaci projektu. V neposlední řadě také Praha převezme úsek na svém katastrálním území do vlastnictví a správy,“ uvedl náměstek středočeské hejtmanky pro oblast veřejné dopravy Petr Borecký.

Realizace stavby bude navázána na modernizaci železniční trati Praha Ruzyně – Kladno, která nedávno získala územní rozhodnutí. Náklady na cyklostezku o délce zhruba 30 kilometrů, která povede v souběhu s tratí, se nyní odhadují na zhruba 470 milionů korun.

Samotná stavba modernizované železnice je popsána zde.

Mapa trati z Prahy-Ruzyně do Kladna. Pramen: Správa železnic

Mapa trati z Prahy-Ruzyně do Kladna. Pramen: Správa železnic

Tagy Kladenská drážní stezka Kladno Středočeský kraj trať Praha - Kladno
86 komentářů