LOT 3a leaderboard

Středočeský kraj chystá půlmiliardový obchvat Brandýsa nad Labem

Náměstí v Brandýse nad Labem, přes které vedou silnice II/610 a II/101. Foto: M-SilniceNáměstí v Brandýse nad Labem, přes které vedou silnice II/610 a II/101. Foto: M-Silnice

Středočeští radní rozhodli o zařazení projektu obchvatu Brandýsa nad Labem do zásobníků dopravních staveb financovaných s pomocí evropských dotací z

Zpět na článek
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jarda

Já vždy jezdil od Košťálu na Úvaly, takže transit tímto směrem to moc neřeší.

J.L.

„z pomocí evropských dotací“ – češtino, braň se!

Přemek

Bez propojení západní části II/101 se západní jde o nesmysl. Pan radní by si měl zopakovat základní lekce trasování dopravní infrastruktury nebo urychleně opustit pozici.

Přemek

Západní s východní pochopitelně, omluva za chybu.

Mosquit

V čem je přesně problém? Píšete o propojení západní části II/101 (ve smyslu Unhošť, Kladno, …) s východní části (Brandýs, Jirny, …), nebo o situaci v okolí Brandýsa? Ten bude mít přece „dokonalý“ obchvat – část mezi Mstěticema a D10 je v procesu (stavební povolení bylo vydáno, ale napadeno) – nicméně stále platí plán stavby od 2020, od D10 k II/610 je taky vykoupena většina pozemků. Tohle bude další kousek skládačky.

Přemek

Ach jo, obchvaty představují řešení přeložky na dané původně průchozí komunikaci. Stačí se podívat na mapu a sledovat celou II/101. Myslíte, že někdo bude jezdit z Kostelce do Vinoře či Prahy a naopak po 101 a 610??? Vždyť je to do ostrého úhlu!

Arimatejsky

Podstata je že Ii/101 nepovede kolem synagogy a náměstí přes věčně ucpané semafory a přejezd, co vám na tom vadí?

obchvat

Na západě Brandýsa nad Labem je navíc dost velké a lidnaté sídliště a nepochybuji o tom, že mnozí z jeho obyvatel využívající k cestám směrem do / z Prahy IAD rovněž uvítají, když nebudou muset jezdit přes přetížené centrum města Brandýsa, ale budou se mu moci snadno vyhnout po obchvatu.

obchvat

Přesně tak = „stačí se podívat na mapu a sledovat celou II/101“ (ale pořádně a ne zbrkle): východní část obchvatu mezi II/610 a Zápskou ulicí (po níž II/101 na východě pokračuje) totiž zatím klidně nahradí Průmyslová ulice a dosavadní provoz na silnici II/101 tak téměř úplně mine obytnou zástavbu Brandýsa nad Labem a především celé jeho centrum – to si ovšem musíte otevřít skutečnou mapu (třeba „Mapy.cz“), kde je ta Průmyslová ulice vyznačena žlutě, a ne pouze ten paskviloidní obrázek nedokonale ilustrující text, na němž ta Průmyslová ulice ani není pořádně znatelná. Pan radní, kterého tak jedovatě kritizujete, má v… Číst vice »

Eko

Aktuálně označený úsek je II. etapa, která navazuje na I. etapu, která navazuje na silnici II/101 na jihu od BnL.