Doprava ve městě Infrastruktura Silnice

Štěrboholskou spojku čeká půlroční oprava, provoz má zůstat ve čtyřech pruzích

Štěrboholská spojka. Foto: SOKP511.cz
Štěrboholská spojka. Foto: SOKP511.cz

Řidiče na východním okraji Prahy čeká v příštích měsících velká vlna omezení. Technická správa komunikací (TSK) už jedním směrem uzavřela Českobrodskou ulici, téměř půl roku pak potrvají další opravy Štěrboholské spojky. Jde o jednu z nejvytíženějších silnic v zemi, kde denně projede přes 80 tisíc aut.

Po relativně klidném roce s jen malými opravami čeká řidiče letos téměř půlroční oprava na dvou úsecích v těsné blízkosti. Nejprve začne oprava jízdního pásu ve směru z křižovatky s Průmyslovou ulicí směrem k Černému mostu zhruba po čerpací stanici. Na ní naváže další úsek, který bude delší: od Nedokončené ulice až za odbočku ke sjezdu na Dolní Počernice a Štěrboholy (zhruba k přemostění Hostavického potoka).

TSK v materiálu pro výbor pro dopravu vysvětluje nutnost oprav především stavem vozovky. „Z důvodu velmi intenzivního provozu těžkou nákladní dopravou jsou v některých úsecích vozovky klasifikovány stupněm „havarijní stav“ a nesplňují požadavky na provozní způsobilost,“ uvádí se v materiálu.

Po celou dobu by měl být nadále zajištěn provoz v režimu 2+2, jízdní pruhy ale budou užší. Oprava úseku od křižovatky s Průmyslovou začne 16. března a skončí 5. srpna. Druhý začne 30. března, skončí v říjnu. První zakázku má na starosti Strabag, druhou Porr. TSK za opravu úseků zaplatí celkem 195,5 milionů korun.

Nejde o jediné omezení na východě Prahy. Už v půlce února začala další etapa rekonstrukce Českobrodské ulice v Běchovicích. TSK v uzavřeném místě kompletně opraví vozovku i okolní terén a tím zlepší také přehlednost v celém úseku. Jde o úsek od mostu přes Mlýnskou strouhu až po Dolnopočernickou ulici a provoz tu bude dočasně omezen. V obou směrech TSK srovná nerovnosti vozovky i okolního terénu, čímž se zlepší přehlednost před frekventovanou křižovatkou ulic Českobrodská a Mladých Běchovic. Provoz je uzavřen ve směru do Prahy, řidiči musí Běchovice objíždět. Na začátku května dojde k otočení uzavírky, neprůjezdná bude ulice ve směru z centra hlavního města.

Mapa oprav chystaných úseků Štěrboholské spojky. Foto: TSK
Mapa oprav chystaných úseků Štěrboholské spojky. Foto: TSK

Uzavírka nenení pro nikoho v okolí příjemná, ale všichni víme, že Českobrodská tu opravu nezbytně potřebuje. Kromě nového povrchu silnice zajistíme i rekonstrukci chodníků a odvodnění vozovky. Díky novému osvětlení budou ve větším bezpečí i lidé na přechodech. Zároveň tento úsek naváže na již opravené části Českobrodské a průjezd Běchovicemi tak bude plynulejší,“ řekl Adam Scheinherr, náměstek primátora pro dopravu. Podél silnice navíc vzniknou vylepšené pásy zeleně.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Hasler
Host
Hasler

Jen doplnění, prujezd je zakázán všem mimi MHD, IZS a lidí s povolenkami MÚ Běchovice (tedy obyvatel běchovic). Toto omezení platí po celou dobu opravy, není tak možný průjezd ani jedním směrem bez povolení a Běchovice se musejí objíždět z obou stran.

Jen tak
Host
Jen tak

Je to presne jak pisete – zakaz vjezdu je v obou smerech.

Jirka
Host
Jirka

Kde je v Běchovicích Mlýnská strouha? Nenašel jsem to ani na Google mapách, ani na Mapy.cz.

Partneři