Doprava ve městě Silnice Stavebnictví

Českobrodskou čekají další velké opravy, omezí výrazně průjezd Běchovicemi

Českobrodská ulice v Běchovicích. Foto: Wikimedia Commons
Českobrodská ulice v Běchovicích. Foto: Wikimedia Commons

Řidiče na silnici  z Prahy do Kolína čeká příští rok další vlna oprav a dopravních omezení.  Stavaři už začali v těchto dnech s rekonstrukcí silnice I/12 v Běchovících. Jde o pokračování rozsáhlých oprav Českobrodské ulice, které začaly už v roce 2015.

Oprava za 145 milionů korun bez DPH se týká Českobrodské ulice v úseku mezi ulicemi Ke Třem mostům až po ulici Na Vydrholci.
„Největší komplikací bude skloubení autobusové a nákladní dopravy. Byl vypracován projekt na dopravní opatření, ale po předchozích zkušenostech z ostatních staveb jej bude nutné celý přepracovat a projednat s úřady,“ řekla Jana Beranová ze společnosti Porr, která zakázku Technické správy komunikací (TSK) vyhrála.

Řidiče čeká ještě v příštích měsících relativní klid, naplno se stavba rozběhne po přípravných pracích na jaře.  „Bohužel v dalších fázích rekonstrukce během roku 2018 bude tato silnice často uzavírána, a to i v celém profilu. V rámci Běchovic bude rekonstrukce rozdělena na tři fáze tak, aby došlo k co nejmenšímu narušení plynulosti dopravy,“ dodala Beranová. Podle ní by měla provoz částečně odvést dálnice D11.

Vozovka v Běchovicích je už za hranicí životnosti, proto potřebuje celkovou rekonstrukci, stejně jako rozpadlé obrubníky podél silnice. Součástí akce je i oprava několika mostů, které přinesou největší komplikace. „V místech opravy mostů a propustků budou zřízeny provizorní komunikace, které zajistí provoz při jejich výstavbě,“ vysvětlila mluvčí TSK Barbora Lišková.  Po dokončení stavby by mělo dojít i ke snížení hluku. Stavbaři počítají s položením speciálního hluku pohlcujícího asfaltu.

Podle mluvčí TSK dojde například i k úpravě veřejného osvětlení nebo přisvětlení přechodů pro pěší. „Chodníky a vjezdy budou nově převážně z betonové zámkové dlažby, přičemž chodníky jsou v barvě šedé a vjezdy v barvě červené,“ dodala Lišková.

Českobrodská patří mezi velmi vytížené silnice, úsekem v Běchovicích denně projede kolem patnácti tisíc aut. TSK už předloni opravila například úsek mezi Rožmberskou a Broumarskou ulicí.

Zatímco u velkých staveb silnic ceny v soutěžích výrazně klesají o desítky procent ve srovnání s původním rozpočtem podle projektu, v případě opravy v Běchovicích je cena oproti projektu nižší jen o pět procent.  „Dopravní stavby v Praze jsou velice  komplikované, především vzhledem ke složité a náročné dopravní situaci a provádění staveb za provozu, což přináší značné náklady,“ vysvětluje Beranová.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
mirekk
Host
mirekk

Běchovice mají obrovskou smůlu. Průtahy se stavbou JV okruhu Prahy (D0) se přenášejí i do zpoždění stavby přeložky silnice I/12, která se poté městu vyhne na jihu. Někde jsem se dočetl, že podmínkou pro zprovoznění zbytku D0 je i přeložka I/12. A ta nemůže být stavěna dřív, než se stavbou okruhu, protože je závislá na stavbě velké křižovatky Štěrboholská spojka / D0 / I/12. Něco podobného, jako šla ta chudák slepička kohoutkovi pro vodu. A teď to nekonečné odvolávání a nové řízení odnesou nejen obyvatelé Běchovic, ale i řidiči, kteří musí městem projet. Ano, je tam alternativa v podobě ne… Číst vice »

Jirka
Host
Jirka

Souhlasím s vámi, že zoufalá situace v Běchovicích je důsledkem chybějícího obchvatu I/12 na Úvaly. Rozhodně ale nesouhlasím, že další zákazy pro kamiony něco vyřeší. Přes Běchovice si již dnes žádný kamion nemůže legálně cestu zkrátit nebo se vyhnout mýtu. V Újezdě je zákaz tuším 6 t, od Xaverova se také do Počernic nedostanete. Takže Běchovice jsou pro kamiony vlastně slepou ulicí. Od okruhu po Českobrodské přijedou a po vyložení zase odjedou. Takže to je dárek pro Běchovičáky od okolních obcí.

shr3k
Host
shr3k

Kamčáci to perou přes Újezd a Běchovice bez problémů dál, zákaz nezákaz. A definitivně ne jenom ti, co zásobují supermarkety v Újezdě. Stačí se v pátek večer postavit Na Rohožníku a nějakých 5-10 za hodinu uvidíte.

Křišťálová lupa

Zdopravy křišťálová lupa

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll