Doprava ve městě Silnice Stavebnictví

Přes rok trvající oprava Českobrodské skončila, omezení ale začne znovu kvůli reklamacím

Opravený úsek Českobrodské ulice v Běchovicích. Foto: TSK
Opravený úsek Českobrodské ulice v Běchovicích. Foto: TSK

Po téměř roce a půl skončilo velké omezení na jedné z hlavních příjezdových silnic do Prahy. S týdenním předstihem se otevřel v Praze.Běchovicích opravovaný úsek Českobrodské ulice. Bezpečnější provoz má být díky velké rekonstrukci i pro chodce. Stavbaři se ale na silnici vrátí brzy znovu, a to kvůli odstraňování reklamačních závad

Hlavní průtah byl v opravě od loňského března. Silnice má po opravě nový povrch, opravené jsou mosty, autobusové zastávky, přechody pro chodce nebo chodníky. Přechody jsou nově osvětlené. Celá oprava vyšla na téměř 200 milionů korun. Opravou se zlepšila přehlednost v úseku od mostu přes Mlýnskou strouhu až po Dolnopočernickou ulici.

Už v dubnu se ale na stavbě objevily závady, odstraňování reklamací má podle webu městské části Praha 15 začít příští týden. Kvůli tomu bude kyvadlový provoz v ulici Českobrodská a jednosměrný provoz ulice Do Říčan ve směru od Českobrodské. Objízdná trasa povede ve směru od Dubče přes Štěrboholy, případně Koloděje. Zakázku na opravu získala společnost Porr.

Oprava jedné z nejdelších ulic v Praze ale nekončí. TSK připravuje ještě rekonstrukci ulice na území městské části Újezd nad Lesy a Dolní Počernice.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Prometheus

Tahle oprava nikdy neskončí, ta silnice jednoduše kapacitně nestačí a bude se opravovat stále, už ani napamatuju kdy se dalo bez nějakého omezení do Prahy normálně dojet. Silnice prakticky nemá objízdnou trasu, neuvěřitelné diletantství obyvatel Běchovic, kteří blokují obchvat! Musí se stavit více silnic, když se dříve nezakázaly stavět domy okolo Prahy!

Hasler

Je vidět, že o tom, kdo vlastně blokuje okruh a proč nevíte ale vůbec nic 😀

Flinta

Již vydané stavební povolení soudně napadly Běchovice, jinak by se v roce 2010 (tuším) pokračovalo ve stavbě z Modletic do Běchovic a dnes bychom po Pražském okruhu už takových 5 let jezdili.

Hasler

Nicméně to není chyba Běchovic, ale projektu, že absolutně nereflektuje požadavky obcí a to nejen na pražském okruhu. A Běchovice si víceméně jen vymínily dostavbu přeložky 1/12 spolu s okruhem. Hlavní vidle do toho hodili Dolni Počernice kvůli křižovatce i když nespadala do jejich katastru.

Hasler

Navíc ten soud pokud vím dopadl pro Běchovice – Asi tam něco shnilého přeci jen bylo ne?

AAA

X let buzerace místních i přespolních a nekonečné ranní zácpy od Újezda do Běchovic tam budou dál….

Poudy

Škoda těch reklamací, ale musí se nechat že to pěkně prokouklo.

Jiří Kocurek

Doufám, že udělali i novou kanalizaci a vodovod, obojí bývá pod vozovkou, staré a už zničené.