LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Staveniště obchvatu Církvice bude předáno do konce září, následovat budou vykopávky

Stavba obchvatu Slaného (silnice I/16 Slaný - Velvary). Foto: ŘSDStavba obchvatu Slaného (silnice I/16 Slaný - Velvary). Foto: ŘSD

ŘSD se chlubí zahájením stavby obchvatu, u kterého ještě nezačal archeologický průzkum.

Zpět na článek
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ketchup1970

Nechápu jenom tu duplicitu silnice od křižovatky severozápadně od Čáslavi až k Církvici . To by mohlo par milionů ještě ušetřit .

Tomáš

Ta silnice je tam špatná – šířkově i sklonově. Je jednodušší ji postavit vedle novou a tu starou pak rekultivovat, než tu stávající za provozu rekonstruovat.

Jiří Kocurek

A nebo tu starou nechat napospas traktorům jedoucím na pole. Časem se z toho stane štěrková polňačka a nebude to stát nic.

Ketchup1970

Dík za vysvětlení

Jiří Kocurek

To možná na první pohled ano. Je to lehce přes půl kilometru, dělat to vždy s uzavřenou polovinou stávající silnice bude hrozná oštera a povleče se to o rok delší dobu. Stejně by se musela stará silnice vybrat až na spodek, zajistit proti ujetí od provozované poloviny… Takže to nakonec může vyjít sakramnetsky draho.

ene bene

Církvice, Kuchyňka, též obchvatu Luštěnic – Bratronic se zřejmě v dohledné době dočkáme. Silnice 38 bude opět atraktivnější a tudíž ještě plnější.

Bob

Vedle v Malíně bylo v 10. století, dlouho před založením Kutné Hory, slavníkovské hradiště – dokonce se spekuluje, že svého času mohlo být i významnější než to v Libici. Tak doufejme, že i u Církvic se najdou nějaké přelomové nálezy. Takhle podél Klejnárky bych to viděl nadějně.