z prahy

Stát nabídne prodej dálničních známek e-shopům, má klíčovou smlouvu s Českou poštou

Dálnice D7 u Letiště Praha. Pramen: foto.ceskedalnice.czDálnice D7 u Letiště Praha. Pramen: foto.ceskedalnice.cz

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) udělal minulý týden velký krok k tomu, aby se v příštím roce rozjely v Česku

Zpět na článek
25 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Kosmik

Dálniční poplatky by se platit neměly, dálnici jsem už několikrát ze svých daní zaplatil.A dostat auta na dálnici je ekologické a bezpečnější. Prostě poslanci nějakým loupežníkům skočili na špek a nejsou si to schopni přiznat.

ČD4ever

Poslanci jsou těmi loupežníky.

Greta

Naopak, poplatky a mýto by měly být tak vysoké, aby byly dálnice ekonomicky navratné a ti co je neužívají, na ně nemuseli přispívat.

v.sp

Drazsi dalnice vyhaneji auta na silnice nizsich trid. Vsak to vidime na kamionech, co objizdeji myto.
No, ale CR v tom neni sama, tenhle nesmysl dela spousta statu Evropy i sveta.

Jakub (easydrink)

Distribuce přes další e-shopy je zbytečná, když to půjde přes vlastní e-shop. Naopak, distribuce měla být možná přes čerpací stanice, zejména těch u hranic, kde když někdo příští rok přijede, nebude moci koupit známku. Ideální by podle mě bylo, kdyby to bylo jako v Rakousku, kde fungují jak elektronické, tak nalepovací známky.

Joseph

Je mi jedno jak to bude… ale zajímá mě roční cena… ta především.

Nekdo

Cena by vzhledem k absolutni nefunkčnosti D1 mela byt maximalne polovinou te letosni…

Koloušek

D1 myslíte kde? Když jsem po Brno – Praha jel, tak místy sice 75 km/h, ale bylo to plynulé, dá se to vydržet. Zatímco ostravská D1 je katastrofa od postavení a praktické řešení v nedohlednu.

Joseph

Dálniční síť není jen D1? To doporučuji i jiné dálnice.

mirekk

Kdyby vás ta cena opravdu, ale opravdu zajímala, zajímal byste se o ni už dřív a ne až teď výkřikem v diskusi. A pokud byste se zajímal už někdy v 1. pololetí zjistil byste, že zůstává stejná. Takže vás ta cena nezajímá, jen trolíte

Joseph

A myslíte, že s cenou běžný občan pohne? To nemyslíte vážně.

Joseph

Vlk taky sliboval… ještě máme do prosince 3 měsíce a 6 dnů. Vše se může změnit.

MaraSourak

Tim, ze bude elektronicka by mohla byt levnejsi, ale spis cekam podraz ve vyssi cene, jak byva u nas zvykem…

PetrD

„nechtějí platit například kartou přes internet“ To budou asi ti s aluminiovými čepičkami.
Mohli by už konečně vědět, že pro platby kartou přes internet jde dočasně povolit limit a nebo existuje takové řešení (minimálně u REVOLUT), že pro každou platbu kartou přes internet se vygeneruje unikátní virtuální karta (pokud nevěří platební bráně).

Rosťa

No já měl na své kartě zablokovány všechny platby přes internet a přesto mi byli z ní stáhnuty penize za internetový nákup v zahraničí. Peníze mi po měsíční reklamaci vrátili, ale do dnešního dne, ani po třech měsících a 8 urgencich mi nevysvětlili , jak je to možné i při mé nastavené blokaci. Takže se lidem nedivím že tomu nevěří. Ani já už nevěřím. Jo, jako omluvu mi poslali bonus 200 Kč…. Dost směšné.

PetrD

Jen pro zajímavost, bylo to více jak 500Kč nebo ne? Já kartou platím běžně i v zahraničních e-shopech a nikdy jsem neměl problém. Ale taky to platím přes kartu z druhého účtu, kde si posílám peníze jen když chci něco koupit přes internet(ale toto nedodržuji na 100%).

ABC

tak mohli to stáhnout jako MOTO.

PetrS

Nechtěl bych být v kůži cizince, co přijede na hranici na první benzínku, třeba Dolní Dvořiště (Tank-ONO) a bude si chtít českou dálniční známku…

Petr

Běžný cizinec si koupí známku přes aplikaci v telefonu, protože to bude jednodušší než cokoli jiného. Pokud se podívá před cestou, co je potřeba v ČR koupí si ji přes internet v nějakém eshopu. Bude to pro něho daleko jednodušší a srozumitelnější než dnes.

mirekk

Ano. Úplně stejně tak, jako když já jedu někam do ciziny, zjistím si, zda a kde se platí mýta, poplatky… a když jsem jel předloni do Rakouska a Slovensko, zajásal jsem po zjištění, že si dálniční známky a mýta za tunely zaplatit přes e-shop. Jednoduché, žádné shánění známky, placení u brány.

Lesan

Já bych spíš nechtěl být v kůži obsluhy, která bude muset stokrát denně cizincům vysvětlovat, že jsou známky elektronické a že si je musí pořídit přes internet, protože se před cestou nejsou schopni informovat. Vidím to dnes a denně se zahraničními kamiony – řídiči hlavně z balkánských zemí netuší, kde a jak se pořizují mýtné krabičky, prostě jedou do neznáma úplně bez informací.

Kalanis

Slovensko. Maďarsko.

Greta

Tak snad po letech odkladů zas uděláme malý krůček k civilizované zemi.

Nekdo

A nebude to malo, Antone Pavlovici, nemeli bychomit radeji i nejakou dalnici se skutecnymi parametry dalnice?

Greta

Bude to málo, ale lepší než nic.