cargo

Správa železnic kupuje testy na Covid-19 od dodavatele stejnokrojů. Dráž, než je pořizují České dráhy

Provádění antigenního testu. Foto: Nemocnice HořoviceProvádění antigenního testu. Foto: Nemocnice Hořovice

ČD Cargo za testy platí o třetinu méně než větší Správa železnic.

Zpět na článek
55 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Moncheche

U ČD dostanete test domů a výsledek musíte zavolat až po směně… Někteří zaměstnanci ještě testováním neprošli. Buzerují se jen malé společnosti!

Moncheche

Pro zajímavost, u ČD se provozní zaměstnanci testují náhodným výběrem pomocí domácího testu. Někteří ještě testováním neprošli. Výsledek se sděluje komandujícímu telefonicky, ten provoznímu pracovníkovi samozřejmě věří. Podstatné je, aby směnu měl kdo odpracovat! Pan 2x ministr Havlíček soustředí pozornost na malé společnosti, k velkým je okatě shovívavý.

Vašek

Dovolím si uvést svůj postřeh: Mám kamaráda Frantu, který pracuje u SŽ, coby výpravčí a měl k dispozici včas a v dostatečném počtu soupravy na testování na Covid.
Zatímco mého druhého kamaráda, zaměstnaného u ČD Cargo, vyzval zaměstnavatel, aby si pokud možno zařídil test v nemocnici, protože nebudou včas a v dostatečném počtu k dispozici testy na pracovišti. Za svoji ochotu a vstřícnost, že bude moci nejen chodit do práce, ale ještě dostane několik set Kč odměny.
Takže globálně vzato, jak řekl klasik, každá mince má dvě strany, není všechno zlato, co se třpytí a nechval dne před večerem.

Odpadlik

Na té fotce je po čertech krásná ženská tedy…

Jaaa

Ani ne. 😀

Vašek

A jakoby chvilku před orgasmem, že?

antiactivist

Tak podle Svazu průmyslu je průměr mezi 100-150 Kč. SŽ nakoupí za 106 Kč a vy je tady natřete jako kdyby provedli bůhvíco. Asi to museli koupit narychlo, když měli nařízený urychleně testovat. S normálním výběrkem by ještě teď neměli ani špejli. Kdyby to koupili za 300 Kč/kus, tak OK, to je výsměch, ale tohle… Mám Zdopravy.cz rád, ale tyhle senzacechtiví články jsou zbytečný.

baba jaga

Přesně. Jenže články, které by chválili, by nikdo nečetl. Chce se hledat senzace a podněcovat v lidech pudy, jak všecí kradú

antiactivist

Anebo: SŽ nakoupila na spodní hranici průměrné ceny, která se dle Svazu průmyslu pohybuje mezi 100-150 Kč. Ještě levnějji se to podařilo ČD nebo ČDC.
To je podle mě vyváženější interpetace, která je ale zcela nezajímavá a nesplní úlohu clickbaitu.

Vašek

Doparoma! Koupil jsem jogurt v jednom marketu o korunu dráž, než měli ve druhém. To to doma zase zchytám. Inu, příště si musím nechat zpracovat průzkum trhu od nezávislé agentury, aby to bylo dostatečně transparentní!

Šejdr

Mně se líbí tyhle ilustrační fotky testů. Figurantka vypadá, jako kdyby čichala ke kytce, což se „tak trochu“ odlišuje od reálného průběhu procedury, kdy člověk obvykle spíš vypadá, jako kdyby se nadechl čpavku.

ABC

Tak ještě že to není ilustrační fotka z Číny 🙂 Ale jinak je-li to antigenni test, tam se není třeba hrabat pomalu až do mozku.

Dejv

V Kaufu za 109,-/ks s DPH.

Démon

My nevíme jak to udělat, ale tady firma STAVOMEDO to zařídí 🙂 … já ty Básníky miluju …

Princ Krason

Dekuji redakci za tyto investigativni clanky!

tkw

Hlavně ty čínské testy jsou nejhorší kvality, s velmi nízkou úspěšností detekce. V Rakousku byly určené pro testování žáků, ale už od nich ustoupili.

Honza

Aaaa… epidemiolog a laborant…

lokodepo

Žádné překvapení. Kdyby DSŽ nakoupila levněji než ostatní, to bych překvapený byl.

Anonymas

A přitom to jediné, před čím respirátor chrání, je pouze před pokutou.

Anonymas

Reakce na pkajetan

aaabbb

Ono taky existují testy různých kvalit. Jaké testy se v článku porovnávají?

Jaaa

Protože moc kvalitní nebudou. :-/

BND 30

A nakoupili testy negativní nebo pozitivní ?

pkajetan

NEJVYŠŠÍ KONTROLNÍ ÚŘAD DNES ODHALIL, JAK VLÁDA BĚHEM PANDEMIE NAKUPUJE OCHRANNÉ POMŮCKY: RESPIRÁTOR FFP2 ZA 777,- KČ!
Prostě to zařídili….

švestka

Nekecají, makají (a v tomhle teda doopravdy).

Leinad

Řídí stát jako firmu.
(Jako prutokáč na dotace to docela funguje)

Milda

Tak úplně zase všechno nepište. Když nás už SZ testovala tak lidí od Carga si museli testy sami zařídit v odběrových centrech. Takže z toho vyplívá že je nakoupili dřív v době kdy byly nedostatkové a tudíž dražší. Jak je to teď nevím.

TechnikSŽ

Hodilo by se taky napsat, že když vláda 1. Března odpoledne vydala nařízení o testování, již ve středu v poledních hodinách probíhal rozvoz souprav k samotestování do všech správ a v průbehu čtvrka 4. a pátku 5. měla většinu svých zaměstnanců otestována. Kde je vzali, čert ví, byli to soupravy po 25ti kusech v balení. Nyní jsou samostatně

švestka

Však to byl taky úmysl a jak je vidět, tak Anno, SŽ pomohla ke spokojenosti svých šéfů naprosto dokonale.

baba jaga

Přesně tak. Testy byly sehnané a u zaměstnanců. A jestli se na ně objednávka vystavila až o 4 dny později, tak na je to šumák. To vidím jako problém spíš pro toho, kdo tihle dodávku testů- možná bez objednávky – poskytl:-)

baba jaga

Vždyť ano. Pochopil jsem. Třeba rozvoz testů k zaměstnancům 4. března a až poté na tuto várku objednávka.

Petr

Státní organizace, prostě nemá tak schopné nákupčí, jako akciová společnost.

Joseph

Ale zase má schopnější vedoucí oddělení, to ČD mají i takové vedoucí, kterým dělá problém MS Office, komunikační aplikace.

noerf

Záleží na množství a době. nákupu, způsobu distribuce, atd. Jinak řečeno, pokud Vám na centrálu v dorazí 30 000 testů a pak se testy distribuují v rámci firmy a když to distributor rozveze do regionů.
Stejně je zvláštní, že ČD Cargo nakupuje testy levněji než mateřská firma.

On.

A celý průmysl nemá schopné nákupčí když průměrná cena testu je mezi 100 a 150 Kč, aspoň si na to oficiálně velké firmy stěžují.

Jan Zíma

Tak o tom všichni ví a není to jen o testech…Super vývar jsou třeba projekční práce……Možná kdyby někdo chtěl z NKÚ, ale asi se nechce….

pkajetan

Ono už se brzy bude chtít, vše je připraveno, chce to jen čas… a ten se krátí – proto se tak pospíchá se všemi zadávačkami …. , ale … 😉

Jiří Kocurek

A to jsou projekční práce pouhých 3 až 5 % z celkových nákladů. Víte kolik by se ušetřilo, kdyby se žádné investiční akce nedělaly?

Démon

Proč to nejdete projektovat, když je to tak výhodné?

Jaaa

Protože tu zakázku jako nezávislý projektant nevyhrajete. Potřebujete kapitál, razítko a známosti, a ani jedno nemáte.

Démon

Na to, že nákupna v Číně je 1 dolar, tak to je slušný vývar. 🙁

BND 30

Z netopejra…

Otakar

A kde je problém? Dobrá správa má na to přeci paragraf, že prvně dá vydělat kamarádům…

pjezek

Podle virologů jsou testy na kočku. Zbytečné výdaje. Měly by být testy protilátek, tedy stavu imunity.

pkajetan

jenže koho to zajímá, když v tom mají všichni ti parchanti prachy – tak se to zkrátka musí udat, každému, všem …

Josef Trögl

Většina epidemiologů i virologů doporučuje testování, dokonce častější, než se to teď děje.
Naopak protilátková imunita je proti virům až poslední v řadě, více se uplatňuje slizniční imunita a buněčná imunita. A ta se testuje dost složitě a draze.

Jaaa

Ani jedno z toho není spolehlivé. – Antigenní rychlotesty každodenně propouští stovky až tisíce infekčních lidí, kteří se pak chovají jako by infekční nebyli, a nemoc roznášejí dál. Tím narůstá nemocnost i u mladších ročníků. – Laboratorní antigenní (antigenní = protilátkové) testy neodhalí infekční lidi bez imunitní reakce. Jediná relativně spolehlivá metoda je PCR, když se umí správně odebrat, napipetovat, odečíst a posoudit se zdravotním stavem konkrétního pacienta. Vás totiž zajímá, jestli je člověk infekční. Pokud není, virus ve vysokých hladinách v dýchacích cestách není. Plně certifikovaný PCR test včetně papíru dnes jde pro firmy sehnat za 400 korun s… Číst vice »