Infrastruktura Silnice

Spojení z Liberce do Drážďan zrychlí, úsek v Německu získal po 14 letech povolení

Silnice B178 u Löbau. Foto: Hakan Kierez / Wikimedia Commons
Silnice B178 u Löbau. Foto: Hakan Kierez / Wikimedia Commons
Stavbu spojnice z Česka na dálnici komplikovala odvolání a výkupy pozemků.

Desítky let čekají obyvatelé saské Žitavy i českého pohraničí na rychlejší spojení k dálnici A4 a následně do Drážďan. Kapacitní silnice B178 dosud končí ve směru od německé dálnice pár kilometrů před Žitavou u Oderwitz a řidiči musí pokračovat po klikatých silnicích dál k českým hranicím.

To by mělo být minulostí. Saský  poslanec za CDU Stephan Meyer oznámil, že poslední úsek k Žitavě získal potřebná povolení po 14 letech příprav. Poslední úsek se otevřel v roce 2013, od té doby silnice končí v polích a musí se pokračovat objížďkou.

„Tímto se konečně posouváme kupředu s důležitou dopravní tepnou a vytváříme rychlé spojení,“ řekl Meyer. Zkušenost z Německa ukazuje, že nedostatečná příprava a projednání s majiteli pozemků může stavbu rovněž dlouho zablokovat, podobně jako v Česku. „Dlouhé čekání na stavbu nebylo způsobeno nedostatkem financí, ale četnými odvoláními a stížnostmi,“ dodal Meyer. Na silnici B 178 chybí ještě krátký úsek na druhém konci před A4 z Nostitz, jeho příprava běží.

Trasa úseku B 178 před Žitavou. Foto: Sachsen.de
Trasa úseku B 178 před Žitavou. Foto: Sachsen.de

Většina nové silnice B178 vznikla po roce 2000, celkem jde o necelých 50 kilometrů komunikace, která je částečně se čtyřmi jízdními pruhy nebo v širokém uspořádání 1+1 se střídavými předjížděcími pásy. Nahradila nepříliš kapacitní a směrově nevyhovující silnici přes Herrnhut. V Žitavě navazuje na nově vybudovanou silnici přes Polsko do Česka a dál na silnici I/35.

Více informací o projektu je na stránkách saské vlády.

20 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jindra

Skvělá zpráva. Pro cestu k dálnici Východ-Západ velmi důležité.
Nejsmutnější je, že jde o úsek vedoucí přes pole a louky. Široko daleko žádná obec. Ale i náš severní soused umí výstavbu pěkně natáhnout.

AndreasZeSudet

Pro Zittau (Žitavu), je napojení na A4ku životně důležité, stejně tak pro Liberec. Otázkou zůstává, jak se bude vyvíjet severní úsek, navazující na samotnou dálnici, o něm se dlouho nepsalo, tak snad se nyní dají věci do pohybu. Kdo pochází s této oblasti, tak ví, jak moc by si region tuto stavbu zasloužil. Po dlouhé dobé pozitivní zpráva…

Luděk Štěkala

Hmm… Bude někdy rychlejší jet z Liberce autem do Drážďan a pokračovat VRT do Prahy než cesta vlakem přímo z Liberce? Snad je to za hranou.

Jiří Kocurek

Z Liberce do Prahy je to autem 100 km, do Drážan 130 km. Ale pokud teda musí být přijezd do Prahy vlakem, tak zkuste dojet na vlak do Lysé nad Labem. Budete to mít rozhodně rychlejší než po VRT z Drážďan.

Luděk Štěkala

Jen pro jistotu: nikdy bych takovou anabázi neabsolvoval a pochybuji, že by se někdo takový našel, beru to jen jako takovou teoretickou hříčku, která se snad nikdy nenaplní (ale teoreticky by mohla).

Jiří Kocurek

Zkuste překecat nějakého motorkáře, že za něj zaplatíte i pokuty. Třeba někoho, kdo jel Isle of Man. Za těchto podmínek by to mohlo i vyjít. 🙂

MLB

Není už rychlejší i kratší tím autem zamířit rovnou na jih a dojet do Prahy bez vlaku? 😀

Luděk Štěkala

Samozřejmě 😃 já taky říkám, že bych to v životě neudělal. Jen pokud by se to stalo (a snad se to nestane), byl by to dobrý bizár.

MLB

Něco jako vlakové spojení Berlín-Vídeň oklikou přes Bavorsko, místo přes Prahu. To už je bohužel realita…

Jiří Kocurek

Tak ono spojení Videň – Mnichov a Berlín – Mnichov dává smysl samo o sobě. Kdo ale z Berlína pojede autem do Mnichova, aby pak sednul na vlak do Vídně, žeáno…

A. Mikulka

Proč bych jezdil autem do Drážďan, když můžu jet po R/D na Prahu???

Franta

Když je zmíněn Herrnhut neboli Ochranov, tak přidám i pár odkazů na wiki jako zajímavý cíl výletu:
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Herrnhut

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Morav%C5%A1t%C3%AD_brat%C5%99i

Vaclav

jsem v šoku, netušil jsem, díky za info

Kolda

Lokalita Ochranov – Herrnhut se také objevuje v beletrii. Ve Vesnickém románu Karolíny Světlé se chce nechat hlavní hrdina rozvést s právoplatnou ženou a se svoji skutečnou milou začít nový život v Ochranově – jen tam je něco takového v této době možné. Z Herrnhutu pocházel také Čarodějův učeň (německy Krabat) autora Otfrieda Preußlera. Jeho jiné dílko, Malá čarodějnice, posloužila jako předloha stejnojmenného večerníčku.

Zrzek

A u Schirndingu začali pomalu rozšiřovat B303 navazující na naší D6.

Cestující, teď ale doma

To znamená co? Komplet 2+2 až k A93?

Kalanis

Trochu pochybuju. Zatím jsou tam místa, kde není kam (Flitterbachtal brucke, některé úrovňové křižovatky). Ale D6/A70 Praha-Vary-Svinibrod by bylo hezké – hlavně se vyhnout zácpě jménem Norimberk (ne že by na tom Wurzburg a Frankfurt byly líp).

Zrzek

Zatím kousek asi 2km v 2+2. Včera jsem tam jel po dlouhé době. Vypadá to, že tam jsou postaveny 2 mosty pro každý směr jeden. Minimálně bych to viděl protažení k A93. Chtějí dostat dopravu z Weidenu na dálnici, tak se rozšíří 303 v parametrech 2+2, ale dálnice to nebude.

Zrzek

Omlouvám se ne Weiden, ale Waldsassen.