Mitsubishi začalo s testováním nového letadla SpaceJet

SpaceJet M100, nové regionální proudové letadlo. Foto: MitsubishiSpaceJet M100, nové regionální proudové letadlo. Foto: Mitsubishi

Společnost Mitsubishi Aircraft dnes zahájila prvním testovacím letem certifikaci nového stroje, s kterým míří zejména na segment regionálních aerolinek. S

Zpět na článek
3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
sch

Jen bych upřesnil, že nejde o normu, ale o dohodu velkých aerolinek s odbory pilotů v USA. Stanoví hmotnostní a kapacitní limit na letadla provozovaná regionálními aerolinkami, které platí pilotům menší plat. Tyto regionální aerolinky létají pod značkou těch velkých. Technicky je u těchto limitů výzva letadlo naplnit 76 lidmi a vejít se do hmotnosti při zachování rozumného doletu. Ostatní výrobci vsadili na to, že se aerolinkám podaří vyjednat s odbory uvolnění limitů a nabídnout stávající letadla, ale vloni to nedopadlo. Mitsubishi tak má nějaký čas, aby vydělalo na tomto produktu ušitému na míru. Pokud se jej tedy povede schvalit… Číst vice »

VJY

Nechápu poznámku o stimulaci trhu. Jsem žil v domění, že místní spojení zajištuje Bombardier svými CRJ – Canada Regional Jet a ATR a KNAAPO Suchoj SuperJet-100 …….

Pražák

CRJ skončil, vyrábí se pár posledních kusů a pak konec. Navíc to Bombardier prodal právě Mitsubishi. Stejně tak prodal Dash 8 a CS series. Z leteckého výroby mu zůstaly jen biz jety.
ATR je stejně jako Dash 8 turbovrtulový stroj, poněkud jiná kategorie.
SSJ je mimo Rusko neprodejný, ani ruské soukromé aerolinie ho nechtějí.
Hlavním konkurentem bude pro Mitsubishi Embraer, dnes brazilsko-americký.