Soud o povolení na D1 u Přerova stojí kvůli ústavní stížnosti, stavba dál běží

Stavba D1 u Přerova, stav v druhé polovině února 2023. Foto: ŘSDStavba D1 u Přerova, stav v druhé polovině února 2023. Foto: ŘSD

Stavba D1 dál běží, přesun k Ústavnímu soudu může znamenat čas navíc.

29 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dalnice

Důležité je, že se staví. Slovíčkaření a papírový pingpong může probíhat na pozadí…

Olin

No…, ono to tak nevinný není. Příkladem buď komplikace s obchvatem Znojma.

Otansiho

To je komedie u nás. Ať už jde o dálnice , výškové budovy, prakticky vždy to vadí. Je jasné, ze se to celé postaví, ale proč to dál nezdržovat že?

Jiří Kocurek

Před 150 léty se protestovalo pri železnici v ČB: My nechceme obchod se zbožím, my chceme aby obchodník zkrachoval a tak mu prodloužení koňky necháme zakázat.

Ivo

Já se vážně divím, že už někomu nedošla trpělivost a nevystřílel celý ten spolek, co si hraje na děti země.

BND 30

Ale no tak…

Jan Sova

A pak ještě do řady Tetku z Vodčic atd…. Vy si tu demokracii teda představujete…. Zkuste radši volit 1x 4 roky podle toho co se děje/neděje s příslušnou legislativou.

Jiří Kocurek

A nadělat z nich mučedníky v očích všech zelených. Tahle … sekta … uvažuje následovně: Přejel mě vlak při protestech proti Temelínu, jsem oběť atomové energie!

David

Tak asi stačí, kdyby co chvíli měli kontrolu z financaku, či od policie na udání na šíření dětského pecka… Mít pořád zabavený PC taky není žádná hitparáda

Ornyl

Tak myslím, že Olomoucky soud je podjaty, měl by to řešit soud mimo posuzovaný úsek dálnice..

jiný Petr

Olomouc neleží na posuzovaném úseku dálnice.

Jan Novák

Navrhujete, aby se to řešilo v Polsku nebo na Slovensku? 😀

Jiří Kocurek

Že mezi zaměstanci soudu je řidič a navíc nejsou členy strany Zelených?

Jan Sova

Podjatý může být soudce, ne celý soud. To máte moudra někde z intenetu nebo to dávali v televizi ??

Michael

To bude omyl..

Jan z Rokycan

Předposlední a poslední odstavec by bylo vhodné nějak sloučit. Obsahově se téměř překrývají.

Lukáš F.

Jedno je odstavec článku, druhé je citovaný tweet. Měl to být asi embed ale víme co se v poslední době děje s twitterem.

Standa

Těším se na další prohru… A potoky slz…

stemark

Děti Země je nikoliv ekologická, ale teroristická organizace a měla by být zakázána. Zatěžují justiční systém v předem prohraných sporech, jen aby zdrželi výstavbu.

Petr

Zakazovat urcite ne. Chyba je v systemu, kterej dava kverulantum takovej prostor a moc.

Jiří Kocurek

Když bylo možné rozpustit národně socialistickou Dělnickou stranu soudruha Vandase?

Dalnice

Nezakazovat, tim by se stali mucedniky zeleneho náboženství. Potrebujeme tvorbu funkcni legislativy a transparentni justici. Cili něco, co nemame uz přes 30 let…

zesp

Tak nám dneska už definitivně uzavřeli silnici II/150 mezi křižovatkou v Předmostí a odbočením na Rokytnici z toho nového oblouku, kterým se bude najíždět od Olomouce do křižovatky Přerov – sever. Prochází totiž přímo středem budoucí křižovatky. Musí se to objíždět přes křižovatku s nájezdem na dálnic, která je ale teď díky semaforům docela ucpaná. Průpich městem je v pohodě, ucpává se to ale právě před tímto semaforem na výjezdu směr Olomouc…

Jan Sova

Semafory bez opravdu řízeného taktu jsou jen brzdou plynulosti provozu. Tento je zdárným příkladem.

zesp

Přitom jízda celým novým průtahem je naprosto luxusní, a to je tam těch světel nasekaných… Nevadí ani ten nedodělaný kousek v ul. Tovární po výpadovku na Hulín. Zadrhává se to jen tady. Dlouhou dobu byl ten semafor na výjezdu z dálnice vypnutý, pak se tam odtud už ale nedalo ani vyjet. S plánovanými opravami na D46 u Vyškova PV + D35 u Olomouce bude volic cestu přes Přerov stále více řidičů, takže tady se bude problém prohlubovat. K tomu ta zavřená II/150. Dost aut už ty světla začalo objíždět právě po tom apendixu směr Rokytnice. Tomu je teď taky konec.

Jan

Krajský soud už jednou dával k posouzení §23a zákona o posuzování živ. prostředí k Ústavnímu soudu. Předmětem je to samé ustanovení, avšak pouze poslední jeho věta. Raději, ať to Ústavní soud prověří teď, než aby potom došlo k tomu, že by se těsně před otevřením zakázalo na novém úseku jezdit (viz obchvat Frýdku-Místku). S tím rozdílem, že by se čekalo pár let na novou EIA.

ABC

tomu se říká střelit se do vlastní nohy, ne

Joker

Myslíte že strany ostravského soudu anebo Dětí země?