SOR dodá čtveřici parciálních trolejbusů do Prešova

Trolejbus SOR TNS 12 s výzbrojí Cegelec. Autor: Zdopravy.cz/Jan SůraTrolejbus SOR TNS 12 s výzbrojí Cegelec. Autor: Zdopravy.cz/Jan Sůra

Trakční baterie umožní jízdu na vzdálenost až 12 kilometrů bez trolejového vedení.

Společnost SOR Libchavy dodá čtyři trolejbusy Dopravnímu podniku města Prešova (DPMP). Smlouva byla podepsána 14. října. Konkrétně jde o dvanáctimetrové trolejbusy SOR TNS 12 vybavených trakčními bateriemi; dodavatelem elektrické výzbroje je společnost Cegelec.

Firma SOR uspěla ve výběrovém řízení, kde čtyři trolejbusy nabídla za 1,845 milionu eur (cca 45 mil. Kč). K podpisu smlouvy mohlo dojít až poté, co byly definitivně schváleny dotace z fondů EU. Ty se na financování budou podílet 95 procenty.

Barevné vyvedení trolejbusů SOR TNS 12 pro Prešov. Pramen: SOR Libchavy

Barevné vyvedení trolejbusů SOR TNS 12 pro Prešov. Pramen: SOR Libchavy

„Zakázka od DPMP je pro nás pokračováním úspěšné spolupráce z předchozích let. Na jaře jsme dokončili dodávku 15 nových autobusů, v červenci jsme uspěli ve výběrovém řízení na dodávku pěti malých elektrobusů a nyní se přidáme i s našimi trolejbusy, které budou vyhotoveny již v provedení typové řady NS,“ uvedl obchodní ředitel a jednatel SORu Filip Murgaš.

Dodávka vozů by se měla uskutečnit do konce roku 2023. Trolejbusy budou mít klimatizaci, USB zásuvky nebo kamerový systém. Trakční baterie umožní jízdu na vzdálenost až 12 kilometrů bez trolejového vedení. „Jsme moc rádi, že jsme po zakázce pro Bratislavu uspěli s našim řešením nové elektrické výzbroje řady Cegelec Alva v dalším slovenském městě,“ doplnil výkonný ředitel Cegelecu Miroslav Opa.

S nasazením nových parciálních trolejbusů se v Prešově počítá na části autobusových linek 11, 15, 22 a 36.

Tagy Cegelec SOR SOR TNS 12 trolejbusy
Žádné komentáře