Smartwings zprovoznily pátý 737 MAX, s prvním se museli piloti kvůli závadě vrátit do Prahy

Boein 737 MAX 8 registrace OK-SWA společnost Smartwings. Foto: Anna Zvereva / Flickr.comBoein 737 MAX 8 registrace OK-SWA společnost Smartwings. Foto: Anna Zvereva / Flickr.com

Kapitán letounu se rozhodl pro návrat z důvodu signalizace závady na pitotstatickém systému.

Letecká společnost Smartwings tento týden zařadila zpět do provozu již páté ze sedmi letadel Boeing 737 MAX.

Návrat letadla registrace OK-SWD do provozu oznámily Smartwings na svém twitterovém účtu. Ověřovací let absolvovalo letadlo ve středu.

Smartwings vrací letadla 737 MAX do provozu postupně, první s cestujícími vzlétlo na konci února.  Včera se poprvé od restartu letů muselo jedno letadlo tohoto typu neplánovaně vrátit zpět do Prahy. Šlo o linku QS1240 z Prahy do Hurghady. Krátce po startu piloti zjistili závadu a v rakouském vzdušném prostoru se otočili zpět do Prahy, jak ukazuje průběh letu na Flightradar24.

„Kapitán letounu se rozhodl pro návrat z důvodu signalizace závady na pitotstatickém systému. Na tento let bylo nasazeno náhradní letadlo,“ řekla mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková.

Smartwings mají ve flotile celkem 7 letadel 737 MAX a další objednaná. Zprovoznění každého letadla zahrnuje proškolení pilotů, aktualizaci softwaru a hardwaru a další činnosti dle požadavků EASA. Předepsaným výcvikem na simulátorech projdou postupně všichni piloti Smartwings, návrat jednoho letadla zabere zhruba tři týdny.

Tagy Boeing 737 MAX OK-SWA seznam smartwings
51 komentářů