Smartwings začnou příští týden létat do Tel Avivu, start linky na Heathrow posunuly o měsíc

Boeing 737 MAX 8 OK-SWE před odletem do Malagy. Foto: SmartwingsBoeing 737 MAX 8 OK-SWE před odletem do Malagy. Foto: Smartwings

Do Izraele začíná dopravce se dvěma lety týdně, od července chce létat denně.

13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Greta

Za tenhle únos by měly všechny zúčastněné země a celá EU vyhlásit zrušení všech leteckých spojů do Minsku, sankce na běloruské zboží a všechny osoby spojené s vládou a rozumné aerolinky začnou BLR obletavat.

Ondra

Jiný článek 🙂 Ale jinak souhlas.

Ondra

Ten ekonomický tlak na otevření nebe v/poblíž oblastí konfliktů musí být enormní, že to někdo riskne, i když situace není pod kontrolou. Přitom z minulosti je známo, že když Hamás přistoupí na příměří, tak akorát potřebuje přeskupit síly a dozbrojit. Tohle fakt smrdí tím, že tvůrci série Mayday budou mít námět na další díl. MH17, PS752, kdo další?

Zdenek

Proč do toho pleteš politiku, blbe?

Beny

„…spuštění linky bude závislé i na situaci v Izraeli, které kvůli bojům s Palestinou musel být několik dní zastaven letový provoz.“

A proč ho nazíváš blbem, vemeno?

Dorota

Proč mu říkáte blbe, pokud jste gramotný tj. umíte číst, tak politika je dnes ve všem a všude.

Jano

Odborník na Israel.

SaulGoodman

„Kvůli bojům s Palestinou“ – to nejsou boje s Palestinou, to jsou boje s teroristickou skupinou Hamás ovládající Gazu. Spousta Palestinců se rozhodně Hamásem zastupována být necítí, ten ostatně vraždí, mučí a unáší i Palestince, především podporovatele Fatahu. Hamás za legitimní vládu nepovažují ani mnohé arabské země, které jinak Palestince podporují.

Vím, že to úplně není podstata článku, ale nazývejme věci pravými jmény. Izrael nebojuje s žádnou zemí, Izrael se brání teroristům terorizujícím nejen izraelské židy, ale i izraelské Araby a dokonce i nesouhlasící Palestince na svém území.

Pepa

Tak zrovna v tomto pripade se Palestinci (mj. puvodni obyvatele celeho dotceneho uzemi) brani dalsiho obsazovani jejich zeme Izraelem, ktere k Izraelcum ani nepatri, ale chce si ho privlastnit. Navic je pred volbami a Netanjahu potrebuje politicke body at to stoji, co to stoji.

SaulGoodman

To pletete dvě věci. Gazu, odkud na Izrael střílí rakety, nikdo obsazovat nehodlá. Naopak se odtamtud Izrael tuším 2006 jednostranně stáhl a i evakuoval osadníky.

Spor, o kterém mluvíte, se netýká Gazy. Hamás to samozřejmě rád takto staví, aby legitimizoval své jednání, nicméně útočit raketama na civilní obyvatelstvo (navíc bez možnosti rozlišit koho to zasáhne – jsou oběti i z řad Arabů) pod záminkou toho, že tím brání jiné civilní obyvatelstvo (kterému v krajním případě hrozí vystěhování), je vážně úvaha, na kterou nelze přistoupit.

Pepa

Bavime se o uzemi Jerruzalemu.

ČD4ever

Jeďte se tam podívat. Bez legrace. Pak možná změníte náhled na celou situaci.

Zdenek

Běž se postavit do čela těm palestincům, chudáku