Smartwings pomůžou během sezóny jiní dopravci, dvě letadla poskytne ukrajinský SkyUp

Boeing 737-800 společnosti SkyUp Airlines v Ostravě. Foto: Radim Koblížka / LKMT SpottersBoeing 737-800 společnosti SkyUp Airlines v Ostravě. Foto: Radim Koblížka / LKMT Spotters

Důvodem pronájmu je poptávka po létání v hlavní sezóně.

Dvě „covidové“ sezóny stačily k pokrytí poptávky po létání jen jejich letadla. Letos se Smartwings vrací k letní spolupráci i s jinými dopravci. Pronajme si celkem pět letadel tří různých společností včetně posádek.

Vzhledem k vysoké poptávce posilujeme na letní sezónu flotilu o dalších pět letadel,“ potvrdila mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková.

Podobný model používaly Smartwings v minulosti opakovaně, český dopravce naopak přes zimu často posílá svá letadla i s posádkami do zahraničí na takzvaný ACMI pronájem.

Smartwings si půjčí od americké společnosti iAero dva Boeingy 737-800, které nasadí na lety z Brna. Jde o společnost, která se dříve jmenovala Swift Air. Úřad pro vyšetřování příčin leteckých nehod řešil v minulosti jejich incident v podobě vyjetí z dráhy po přistání v Pardubicích.

Poprvé se budou na letech Smartwings objevovat letadla ukrajinského nízkonákladového dopravce SkyUp. Dva Boeingy 737-800 budou létat z Bratislavy.

V Praze se pak objeví Airbus A320 společnost Star East Airlines. Rumunská společnost pronajme Smartwings 29 let staré letadlo registrace YR-SEA.

Tagy iAero SkyUp smartwings Star East Airlines Swift Air
27 komentářů