cargo

Smartwings kvůli izraelské karanténě zastavily lety do Tel Avivu

Boeing 737-700 společnosti Smartwings. Foto: SmartwingsBoeing 737-700 společnosti Smartwings. Foto: Smartwings

Letecká společnost Smartwings zastavila – počínaje dnešním dnem – pravidelné letecké spojení do Tel Avivu. Důvodem je nařízení izraelské vlády,

Zpět na článek
24 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
RHood

Ale, ale pane doktore. Tak Vám nevoní principy tržní ekonomiky. Naše společnost také trpí poklesem poptávky, ale máme vytvořený cash polštář z minulosti, který nám pomáhá tuto situaci řešit. Cožpak vaše společnost nemá „odloženo“ na zlé časy. Jste polostátní čínská společnost. Požádejte si svého akcionáře o pomoc, tedy čínský stát. Nejste vlastněný ani z 0.000001% českým státem. Požádejte o poskytnutí pomoci banky formou úvěrů nebo projednáním podmínek stávajících úvěrových produktů. Restrukturalizuje se a prodejte aktiva, které nepotřebujete. Dle Forbes jste 18. nejbohatším člověkem v ČR s majetkem v hodnotě 10,5 Mld. Zasanujte si problém v konsorciu vlastními zdroji. Si děláte… Číst vice »

Pepa z depa

Přesně, ale co taky čekat od veksláků? Tak jako před lety většina lidí nechtěla ani slyšet o pomoci pro ČSA, tak ať teď ta plačka nebrečí a poradí si. Pokud Smartwings zmizí v propadlišti dějin, tak žádná škoda.
Co si pan doktor zasel, to teď po právu sklízí.

Pepa z depa

Pokud chce somrovat o peníze, tak ať začne u Boeinga 😀

Eva

Taky už Judr Šimáně vystoupil ze stínu na scénu a pláče po státní pomoci (kterou kdysi sám napadal žalobami u konkurenta). Tehdy taky přišla krize i když v jiné formé. Pokud mu nějakou podporu dají, tak bych to určité nedopustila dříve, než vyrovná všechny dluhy, které má z nezaplacených kompenzací za zpožděné lety aj. závady, a to 3 roky zpětně dle promlčecí lhúty. O tom jsou dobře informováni v ÚCL, jak s lidmi zametá. A soud pro Prahu 6 by mohl rlvnéž vyprávět. A i u propojeného byznysu se SW – s plačícími cestovkami vlastněnými némci, poláky či severoafričany a… Číst vice »

Jan Sůra

Odkud je prosím informace, že SW již žádají o státní pomoc?

Eva

Bylo to zveřejněno v průběhu toku všech informací ohledně vývoje koronavirové nákazy, myslím že to byl web ČT24.

Eva

A jeho vyjádření ještě předcházel tento článek „Co dělá koronavirus s byznysem českých miliardářů: Dík za hysterii, vzkazují vládě“

Jan Sůra

Tam ale nic o tom, že bude žádat státní pomoc, není.

Eva

To nebyl článek, bylo to z on line přenosu.

Pája

Připadá mi, že vlády jednotlivých států někdy úplně rezignovaly na zdravý rozum a volí kroky, které zbytečně posilují paniku,“ říká Jiří Šimáně. Počítá s tím, že SmartWings budou státem odškodněny za utrpěné ztráty. „Některé evropské vlády již vyčlenily miliardy eur na takovéto kompenzace a my jsme navíc součástí strategické infrastruktury státu , takže věřím, že nás v tom stát nenechá,“ dodal.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vlada-vyvolava-koronavirovou-hysterii-zlobi-se-byznysmeni-91497

Jan Sůra

díky. součást strategické infrastruktury státu:-)))))

Eva

No a taky z něčeho musí financovat tu svou pražskou developerskou výstavbu.

tgurecky

Taky mi ten článek výrazně vzýšil hodnotu krevního tlaku. Šimáně prostě brečí jak malé děcko, kterému maminka nechce koupit hračku. Naopak Jančura se vyjádřil rozumně, „Je rozumné omezit cesty, které jsou zbytečné. Cesty na sportovní utkání, na dovolené a podobně“. To že se jim krátkodobě sníží poptávka pro přepravu lidí za zábavou a to ještě mimo hlavní sezónu, nepovažuji za nutné pro kompenzace. To by svým způsobem musely požadovat kompenzaci téměř všechny firmy v ČR. To že jim uzemnili MAXy není jejich problém a měli by ty ztráty tvrdě vyžadovat po výrobci. Nicnémě, jsem zastánce toho, aby kvalitu firmy hodnotili… Číst vice »

Sitgestravel

Simane se asi uplne zblaznil. Nebo jdou fakt prudce dolu. Kazdopadne doufam, ze stat tuhle strategickou infrastrukturu v klidu necha padnout.

Jen tak

neplacte tolik … ono to pak vypada docela neduveryhodne 🙂

GPGP

TVS z Tel Aviv v prosinci 2019 v pohodě, dali zdarma i vodu, sandwitch stál asi 120 Kč.
Člověk si mohl v poho přesednout po domluvě se stevardem – chlapem.
Ne jako v Emirates v A380 na horní palubě, kde polská stevardka nedovolila téměř nic.
Vše je o lidech, hlavně ženy když mají své dny, by se měli krotit nejen na palubě, ale i při psaní na web 🙂

Eva

I muži mají své dny, ale očividně je uklidní jakási kouzelná voda zdarma. Proti gustu …
Na rozdíl od takových, si já si beru na palubu ceněné tekuté dary z mošavu.

Sitgestravel

Trolling

Anonymus

Trolling

Anonymus

Koukám, že jsem byl označen za teplo a. Nikoho jsem urazit nechtěl. Omlouvám se, pokud se tak stalo. Nic proti homosexuálů.

Yellowhammer

To už jim létá jen jedno letadlo ne, když zrušili tolik linek.. 😂

Dushan

To je snad nějaké spiknutí nebo co?! Vždyť podle zdejších diskutujících prý ta nákaza je jen jako běžná chřipka. Nešiřte paniku!!!

Sitgestravel

Mozna jo. Chteli preci po Cinanech, aby navysili kapital. No a Cinani jim poslali koronavirus.

Roce deep

Dobré a zodpovědné rozhodnutí. Izraelský příklad by mohla následovat i česká vláda a nařídit povinnost doložit, že mají zajištěnou karanténu hned při příletu nebo při kontrole.