Smartwings jdou proti Ryanairu. Přidávají lety na Mallorcu, zlevnily úterky

První přistání Boeingu 737 MAX 8 v barvách SmartWings na ruzyňské letiště. Foto: Letiště PrahaPrvní přistání Boeingu 737 MAX 8 v barvách SmartWings na ruzyňské letiště. Foto: Letiště Praha

Pokud chcete letos letět z Prahy na Mallorku co nejlevněji, hledejte lety v úterý. Před týdnem oznámený nástup Ryanairu na

20 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tom

je to fajn ze pridavaji dalsi lety z PRG do PMI, ale pro me jako brnaka je porad mnohem vyhodnejsi letet s Levelem a zpet treba s LaudaMotion… tak jsem letel na podzim (myslim ze ct-ne) a zpatecni let za 600kc, jasne je to lowcost…

Petr

Smartwings je poměrem cena/kvalita asi nejhorší aerolinka na evropském nebi. Snad jim Ryan trochu zatopí.

Vítek

Jakože alespň ten kufr si můžu vzít zdarma narozdíl od Ryanair

Petr

„Zdarma“, i vy vtipálku. Pokud si u Ryana připlatíte, máte kufr taky a pořád to bude levnější než se SmartWings „zdarma“.

Tom

No já si zrovna myslím, že poměrem cena versus kvalita určitě Smartwings mezi nejhorší aerolinky vůbec nepatří…naopak. Rozhodně dle mého názoru mnohem lepší než Ryanair!

Thomas

uprimne…zajimala by me ta Vami zminovana kvalita u Ryanairu :D…kdybyste to prosim mohl trochu rozvest. Predem diky 🙂

Tom

Tak např. co se týká odbavených zavazadel, resp. jejich velikosti ve smyslu ceny má Smartwings mnohem lepší podmínky. Za další Smartwings neaplikuje systém, jaký ač to Ryan popírá, s rozesazováním lidí v letadle. Ryan za to, aby v jeho letadlech mohli lidi, kteří mají mezi sebou nějakou přímou vazbu (rodina, přátelé apod.), sedět vedle sebe, vám většinou naúčtuje poplatky. Což považuji za svinstvo. U Smartwins se mně to ještě nestalo…

Filip

Adame, to přeháníte, zpožděni sice mívají ale určitě ne pravidelně a ne na každém letu. Mimo to v sezoně bude mit zpoždění i Ryanair.

Miroslav

Dle lednove statistiky dochvilnosti letu ma Smartwings 76% (cca 1 ze 4 letu zpozden), naproti tomu CSA jen 58% (kazdy 2.let zpozden)

Jirka

To asi bude tím, že linky ČSA lítá smrtwings!!!!

Petr

Než zpoždění začnete svádět na Smartwings, bylo by rozumné podívat se na historii letadla ten den. Mnohdy nemají se zpožděním aerolinky nic společného a jsou to jen kecy, protože jsou to Smartwings.

Jirka

Dobrý den, moc nerozumím vaší reakci. Jako zákazníka mě historie letadla ten den moc nezajímá, ale zajímá mě, jestli letí na čas a za to je odpovědný provozovatel.
Pokud vím, od ledna 2019 jsou linky ČSA kromě ruska operovány „historickými“ stroji Smartwings.
V lednu jsem letěl s ČSA 4x a vždy to bylo se Smartwings a 2x jsem narazil na 737-700 hrůza a děs.

Adam

Smartwings – plánovaný odlet v 12:10, Ryanair v 14:45…tak to by na Mallorku mohli doletět ve stejný čas (pokud počítáme pravidelné zpoždění Smartwings ve výši 2-3 hodin u každého letu)

Tom

Mohl bych poprosit o vaše zdroje o zpožděných letech 2 až 3 hodiny pro každý let, nebo tady jen tak plkáte bez toho aniž byste měl pro vaše tvrzení nějaké důkazy…asi to druhé, že?

David

Dobrá zpráva 💪 uvidíme, pokud klesne Ryan na berlínské ceny jak zareaguje SW.

FlyingJ

Berlínské ceny na Mallorcu jsou aktuálně na 6 eurech za jednosměrnou letenku. Na tu v Praze Ryan nikdy neklesne. 😕

David

Proč myslíte ze ne?

Radek Janata

Protože to nedává smysl. V Německu je silná konkurence, na Mallorku létá spousta linek mnoha společností z každé díry. Let na Mallorku je tam mnohem konzumnější zboží než u nás. Typický Čech stále jezdí do Chorvatska autem „s paštikama“. Mallorku si plete s Kanáry.

Navíc jen odletové taxy pro mezinárodní let jsou v SXF cca 23 EUR/pax. Nemyslím, si že zrovna na tomto letišti má Ryanair nějaké úlevy. Takže bavíme-li se o ceně 6 EUR, je to očividně pouze marketingová cena, průměrná cena je mnohem vyšší.

FlyingJ

Hlavně ze zkušenosti, ryan je u nás na trhu už léta a za tu dobu se cenám ze SXF moc nepřiblížil. Letenky pod 500 jsou z Prahy spíše výjimečné. Ze SXF seženete s ryanem často za €20 letenku kamkoliv (na vybraná data samozřejmě).