Skupina Icom Transport představila nové hybridní autobusy pro jižní Moravu

Hybridní autobusy Mercedes-Benz Citaro (vlevo). Pramen: IcomHybridní autobusy Mercedes-Benz Citaro (vlevo). Pramen: Icom

Autobus kombinující dieslový a bateriový pohon s dobíjením při brždění od loňska jezdí v Českých Budějovicích a od letoška v Kroměříži.

39 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel

Super autobusy diky za ne

Lukáš

Pane Šindeláři, prosím zapracujte na psaném textu. 1) pojem brždění spisovná čeština nezná. Správně je to brzdění – od slova brzda/brzdit. Znalému člověku to trhá zrak. 2) Je zbytečné až obtěžující psát (obzvlášť v takto krátkém článku) dvakrát ty samé informace. Viz zmínky o skladbě vozového parku – 2 odstavce po sobě téměř jako přes kopírák – už jsem se jednou dočetl, že to budou Setry a 6 Mercedesů, nepotřebuji to číst v dalším odstavci znovu. Pak také informace o nasazení hybridních autobusů jinde v ČR je sice zajímavá, ovšem opět zbytečně 2x. Stačila by na konci článku, na úvod… Číst vice »

FenyAMG

Který (kteří) dopravce jezdí v této oblasti dnes?

Kernteriér

Na Blanensku a Boskovicku ZDAR a ČAD Blansko, na Vyškovsku a Slavkovsku BDS-BUS a VYDOS BUS, na Rosicku ADOSA.

Moe

Kompletně by měli přebrat spoje od ČAD Blansko, VYDOS BUS a Adosy….

Kernteriér

Kompletně ne. Řadu linek po Vydosu budou mít jiní dopravci, Adosa zatím zůstává na části výkonů na Rosicích, další její linky bude mít např. ČSAD Kyjov. Atd.

Moe

Tak to se omlouvám, měl jsem zřejmě špatnou informaci, ale díky za opravu

Kalanis

Tak tohle by chtěli zkoušet s těma Téčkama v Rokytnici?

mufiklo

Špatná diskuze?

Liboros

Jen sranda, ale fotka č. 3 mě pobavila – „bafuňáři“ poprvé a naposled nastoupili do linkového autobusu IDS 😀

Travegoist

Ta mild-hybridní kytara žádné dodatečné baterky nemá, veškerá rekuperace probíhá v rámci stávající palubní sítě a ultrakapacitoru. 🙂

David

Pěkně. Hybrid, nizky emise, bezpečnostní systémy, nízká nástupní hrana a staví to přímo v obci.

Svojsin

Jenže pokud někde Mařenka nebo Jeníček spadnou z kolobězky 300m od silnice, kde jezdí takový autobus a budou muset k lékaři, je třeba okamžitě všem autobusům od Vraňan po Vizovice příčíst 16 Kč na každý km. Takhle se to teď podle lokálkářů počítá. Navíc s takovým busem stejně nikdo nikdy nepojede, nemá to stoleček a WC.

Kernteriér

Navíc to nejezdí o víkendu.

***** Petr

A nejdou stáhnout okna .

Mufiklo

Proč by nejezdil o víkendu? A na co by si chtěl stahovat okna? Jinak to co píše svojsin nechápu už vůbec

Kernteriér

Pročti si někdy argumenty členů sekty Šukafon do každé rodiny, pak pochopíš.

Jaaa

Pánové mají pocit, že mají navrch.

Svojsin

Na ty vaše lži a polopravdy se nejen tady reaguje ještě velice mírně.

PvvS

Ale tak, na porouchaný spamboty je potřeba brát ohled.

Jaaaa

Jj, usvědčený lhář jako vy tvrdí, že statistiky lžou. 🙂

PvvS

Se díváte do zrcadla ?

Jaaa

Zesměšňováním oponentů realitu nezměníte.

Svojsin

Bylo to samoz. přehnané, ale ne zase tolik, jak by se mohlo zdát. Mimo realitu působí právě vaše lokalkosekta. Když ty vaše rádoby odborné vyjádření člověk čte, bývá to svým způsobem i horší, než z čeho se tu dělá legrace. Vybíráte si fakta, ktera se vám hodí a překrucujete co jde i nejde. Když máte do podrobna navrhnout dopravní řešení na konkrétní relaci, jste v pr…. jak Baťa z dřevakama. Popř. z toho vyjde zrůdnost, která znemožňuje polovině lidí používat veřejnou dopravu, druhé to situaci zkomplikuje a ještě to vyjde výrazně dráž. Takže se to musí projevit jinde, byť třeba… Číst vice »

Jaaaa

Navrhněte koncept environmentálně i ekonomicky udržitelné uhlíkově neutrální veřejné dopravy.

Až se začne započítávat dopad stavební činnosti na CO2, což bude brzy, bude ještě veselo.

O jakéže situaci „dopodrobna“ že to mluvíte? O žádné, prostě si to cucáte z prstu.

Místo věcné reakce na mé argumenty buď vůbec nereagujete, nebo útočíte osobně. Typický příklad človéka, co neumí nic, jen se odvolávat na common sense.

Vy jelito.

svojsin

Nemilý osle,
o jakých situacích podrobně??
Např. to vaše blábolení plné pouček u lokálek navržených k omezení, kdy nejste schopen (+vaše sekta taky ne) ve skutečnosti napsat, jak by konkrétně v té které relaci doprava vypadala.
Protože z toho se dá pak odvodit přibližná cena a dostupnost z jednotlivých míst apd.
Samoz. návrh včetně vozidel.

Žádné argumenty jste nepředvedl, natož pak věcné, uhlíkový osle, který se naváží do druhých a pak je umravňuje….

svojsin

Můžete nastínit Kralovice – Rakovník, kde jste na Zdop. někoho oceňoval za nápad zrušit linky Rakovník – Kůzová a Rakovník – Kralovice.

A. Mikulka

Vás nikdo zesměšňovat nemusí, vy totiž jste směšní.

Jaaaa

Směšní jste leda vy svým úzkostlivým lpěním na statu quo.

Luke

Snad se nevyplní zvěsti o předepsané spotřebě a tím pádem kombinace šikany řidičů (strhávání prémií) a nepohodlí pro cestující (vyplá klima, atd.)

PvvS

Funkci klimatizace si Kordis vcelku kontroluje.

Moe

Přesně v tomto ohledu tomu Kordis velí, kdy zapnout klimu, kdy zapnout topení. Mám možnost jezdit několika dopravci a u všech to vždy funguje

Luke

Jo, Kordis to kontroluje, jsou na to TPS, který určují, kdy musí bejt klima zaplá.

Jde mi ale o to, že tak i tak to slízne řidič. Buď pojede bez klimy, aby dodržoval spotřebu – ale může dostat flastr za neklimování. Nebo bude klíma zaplá, ale řidič se nevejde do spotřeby – srážky z výplaty. A teď si vyber

Moe

Tak to už bohužel je věc dopravce…
Pokutu za nedodržení standartu v dopravě bude pokutován dopravce,
Nedodržení nějaké spotřeby paliva, zase pokutován řidič… To si nevyberete
Ale autobusy jsou to docela pěkné a bude to zpestření mezi těmi Sory a Ivecy

Pája

Řidič může jít k jinému dopravci. Jenže ono je skoro všude něco a člověk se ani moc nediví, že odcházejí z oboru úplně.

Mufiklo

U nás, když ICOM jezdil v DÚK tak úplně pohoda, řidič se vždy smál že letí kilem až sem mu z toho rozepínají pásy a i ostatní byli celkem střelci. Jinak i pomalejší se našly, ale to byli spíše vyjímky tak jako všude, né každý se cítí na to letět jako hovado. Klima většinou taky ok.

Radek

A pak jsi se probudil se záchodem na chodbě… Nebo jste si taky kupovali naftu do busu!!!??? Litoji řidiče v Blansku, protože budou ty nové vozy platit ze svých výplat….! Jak říká jeden starej tunelář z Jihlavy tak kupička je jen jedna a je stále stejná!! A o útisku odborářů ani nemluvě…

Řidič

To si pište že se pod ty Icomem potažmo ČSAD ústí nad orlicí hlídá spotřeba. Dokonce to mají tak, že kluci kolem Svitav mají jinou normu třeba než mi kolem Litomyšle. A jen opravdu malá hrstka z nás na to kašle a pouští si klimatizaci. A navíc ta setra se zaplou klímou nechce jet. No a maximálně když se jim nebude líbit spotřeba tak budou chlapci docházet na školení na spotřebu,budou o víkendu jezdit po prázdném městě takřka bez provozu. A další taková věc a to ty chlapi už teď lituju icom a ČSAD nemají v lásce žádné odborové organizace… Číst vice »

Karel

To je přesné. Firma se pořád ráda chvástá. Má zmáknutý akorát marketing. Dokonce nemají ani uzavřenou kolektivní smlouvu. A to už druhý rok za sebou. Vzpomínám si dobře na to, že ani ty jejich dřívější smlouvy s odboráři nic negarantovaly. Měli to napsáno stylem, že zaměstnavatel „MŮŽE“ poskytnout nějakou odměnu, místo toho, že zaměstnavatel se „ZAVAZUJE“ poskytnout odměnu, když…. Takže tak.