Škoda Vagonka finišuje s velkým rozšířením v Ostravě, za rok přijala přes 400 lidí

Nové vozy pro České dráhy od sdružení Siemens - Škoda ve Škodě Vagonce. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.czNové vozy pro České dráhy od sdružení Siemens - Škoda ve Škodě Vagonce. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz

Firma výrazně rozšířila počty zaměstnanců, za rok téměř na dvojnásobek.

Zpět na článek
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
V. K.

To se ČD nedoplatí, aby tohle přívalem zakázek uživili.

Josef Král

Jsou zde i jiní dopravci, nejen ČD.

gajda

Kdyby nebyly zakázky, necpali by do toho peníze. PPF moc dobře ví, co dělá. A ČD jsou důležitej zákazník, ale nebudou jedinej. Osobně si myslím, že i partnerství se Siemensem se rozjede i na zakázky mimo naší republiku – přinese to oboum.

T478.5

Škodovka by měla zapracovat hlavně na kvalitě toho, co vyrábí – zatím jsou v tomto ohledu západní výrobky o úroveň výše.

David

Samé superlativy… Největší obráběcí centrum. Člověk si pak říká, kde mají výrobu společnosti jako Alstom, Siemens či Stadler a jaktože ve svých menších centrech produkují mnohem více vozů než Škoda.

noerf

Několik různých výrobních závodů. A nebojte se, až bude Siemens nebo Alstom něco stavět, bude to zase i něco větší, flexibilnější, protože to bude novější.

Vin

Tak v té ostravské škodovce jsem byl loni osobně … 1 montážní hala, v ní 6 os. vozů na které se prováděla montáž .. ale moc dělníků jsem neviděl .. Ještě nedávno zaměstnávali na tyto práce agenturní pracovníky .. prý 7 z 10-ti museli vyhodit … a najímali nové zaměstnance = kmenové, ale smlouvu dávali na dobu určitou a jen na 6 měsíců … :-(( A vedle zrovna bourali starou halu kde je dnes to nové co je na fotkách výše. Montážníky už asi neshánějí – inzerát byl tenkrát i na tomto webu .. ale shánějí 60 svařečů hliníku ..… Číst vice »