Doprava ve městě Trolejbusy

Škoda Electric smontuje trolejbusy pro francouzské město Saint-Étienne

Trolejbus Solaris pro Francii. Pramen: Solaris
Trolejbus Solaris pro Francii. Pramen: Solaris

Společnost Škoda Electric ze skupiny Škody Transportation se bude podílet na dodávce 22 trolejbusů pro francouzské město Saint-Étienne. Škoda dodá kompletní elektrovýzbroj a zajistí v Plzni finální montáž a testy. Karosérie budou od polského Solarisu.

Půjde o takzvané parciální trolejbusy, které díky baterii mohou ujet část trasy mimo troleje. „Do konce letošního roku by měl zákazník obdržet prvních pět trolejbusů. Další dodávky budou rozloženy během let až do roku 2022,“ uvedl obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch. Škoda do Francie dodá dvanáctimetrové trolejbusy.

Francie přitom není země zaslíbená trolejbusové dopravě. V současnosti ji využívají pouze čtyři města: Lyon, Nancy, Limoges a Saint-Étienne. Škoda se letos bude podílet i na dodávkách třech kloubových trolejbusů s trakčními bateriemi pro město Limoges.

Hitem poslední doby jsou přitom právě trolejbusy s přídavnou baterií. Vedle řady českých měst je Škoda dodala například do italského Cagliari, španělského Castellonu a Budapešti.

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
VS

Dobrý den, pane Šindeláři,

mohl byste, prosím, opravit větu ,,Škoda se letos bude podílet i na dodávkách třech kloubových trolejbusů s trakčními bateriemi pro město Limoges. na ,,Škoda se letos bude podílet i na dodávkách tří kloubových trolejbusů s trakčními bateriemi pro město Limoges.?

Předem děkuji a přeji hezký den.

petr.r

mně by zajímalo jestli výběrko bylo i na značku kastle(čech, francouz, polák) nebo jen na výrobce-škoda a on si sám vybere kastlu.

Ondrys

Druhý přihlášený uchazeč bylo Iveco s výzbrojí Škoda, także se rozhodovalo mezi Ivecem a Solarisem.

Jindra

Solaris bude 3.generace nebo 4.generace?Pro trolejbus se hodí spíše 3.Ale toto je pouze můj názor.

Honza

Na fotce je 4. generace

Kubrt

Urbino III už se nevyrábí, přinejmenším ne v 12 m.
Proč je pro trolejbus lepší III?

Kubrt

Dobrá zpráva! Zároveň se zdá, že trolejbusový provoz v Saint-Étienne se bude rozšiřovat – teď mají jen 11 Cristalisů na jedné lince.