LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Škoda Auto začala vyrábět modernizovanou fabii. Je dražší, má jen litrové motory

Finální kontrola vozu Škoda Fabia na výrobní lince. Foto: Škoda AutoFinální kontrola vozu Škoda Fabia na výrobní lince. Foto: Škoda Auto

Automobilka Škoda Auto dnes zahájila výrobu modernizovaného provedení třetí generace modelu Fabia. Nový model vyjde v základní ceně dráž, než

Zpět na článek
21 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pája A.

No jo. Škodovka a jejich rádoby omlazené desginy aut, resp. facelity 😀 Už je to k smíchu. Kdy přijdou s nějakou převratnou novinkou? Oproti konkurenci je škodovka minimálně 5 let pozadu co se týče motorizací a technologií. Nebo na to někdo má jiný názor?

Mates

Proč mě to už ani nepřekvapuje, škodovka už prostě neumí přijít s nečím novým. Nebude to už dlouho trvat a automobilku Hyundai bude na prvních příčkách místo škodovky,protože oni prostě umí a vědí.

Michal Sorl

Žádný rozdíl nevidím. Pořád ten stejně ohraný design, litrový motor. Díky, ale na trhu je plno lepších aut v této cenové relaci. Předraženou škodovku nebrat!!!!

Jindra Hubený

A kdy konečně škodovka představí nějaké pořádné eko auto jako konkurence..toho se nejspíš nedočkáme,což?

Mates

Ohraný styl vozů prostě žádná novinka. Už chápu proč se lidi přiklání více ke konkureci,ty to prostě umí a ví jak zaujmout.

Tomáš

Značnou část odbytu tvoří jistě firemní flotily (ať už do vlastnictví, tak na operák), pořád ale nevidím žádný důvod, proč Fabii hanit. Je to malý auto, nepříliš drahý. Není to nic zázračnýho, ale za ty peníze se toho stejně moc vybrat nedá. Konkurence v něčem přidá, v něčem ubere.

Mně se tenhle styl velice líbí. Naopak bych měl značný problém s Hyundai, Toyotou, Nissanem atd. Je to subjektivní a tudíž na základě toho vynášet nějaký soudy naznačuje jen to, že snaha o objektivitu Vám vlastní není. 🙂

Jen tak

Priklani ke konkurenci? Ze to na prodejnich vysledcich skody neni videt.

jan

Navíc předpokládám, že 3 válce. Pro mě pouze do města jinak fuj fuj.

Jen tak

Jo, jsou to trivalce.

Ale ored tim bych vam radil si do toho auta sednout, a az pak hodnotit 🙂

raddie

A čtvrtá generace Fabie bude mít motor z mopedu 😀

Petr.R

Vy nejste asi technicky vzdělaný a tedy ptám se, jaký moped by to byl nebo co rozumíte pod slovem moped? skutr asi ne.

Chachar Budvar

Spíš synchroňák…

Jen tak

Opravdu jste si jistí tím Lane assistem? Ani konfigurátor (který už FL obsahuje), ani web škodovky, který zminuje jiné novinky z oblasti asistentů (např. rear traffic assistent a podobné), ani ceník faceliftu lane assist neobsahuje, a stejně tak tento nebyl nikdy a nikde komunikovat jako možná výbava (je až od Octavie/Karoqa výše).

Jen tak

To je dost nepravdepodobne. Lane assist nema ani vw polo (vw podoba fabie) a pravdepodobnost, ze fabia bude mit neco, co nema polo, se limitne blizi nule.

Nepletete si to s blind spot detect, ktery je v nekterych materialech vw nazyvan “blind spot monitor lane change assist”?

Jen tak

Mate na mysli tuto?

https://www.skoda-storyboard.com/cs/tiskove-zpravy/vyroba-modernizovaneho-modelu-skoda-fabia-v-mlade-boleslavi-zahajena/

Ano, tam se o lane assistu pise, ale v české verzi se jedná o chybu (coz je mimochodem docela vtipné). Podívejte se do anglické (či německé) verze – jedná se skutečně o blind spot detect a rear traffic alert, které jsou ve faceliftované fabii skutecne novinkou.

Samozrejme, nechci se s vámi hadat, verit mi můžete a nemusíte, ale lane assist ve fabii opravdu není a nebude.

Jen tak

Výbavy jsou pro každý trh mírně odlišné, ale v zásadě jsou shodné. Liší se v drobnostech. To, že by zásadní asistenční systém byl dostupný jen v ČR, a ne jinde, je opět vyloučené. A mimochodem, pokud by byl k dispozici, tak už by byl v konfigurátoru. 1) to, že fabie bude mít něco, co nemá VW Polo, je díky hierarchii v koncernu VW vyloučené. 2) to, že by v ČR Fabie měla lane assist, a v dalších státech evropy neměla, je vyloučené (anglická tisková zpráva není jen pro anglii … a to, že anglická a německá verze tiskové zprávy o… Číst vice »