cargo

Škoda Auto začala vyrábět modernizovanou fabii. Je dražší, má jen litrové motory

Finální kontrola vozu Škoda Fabia na výrobní lince. Foto: Škoda AutoFinální kontrola vozu Škoda Fabia na výrobní lince. Foto: Škoda Auto

Automobilka Škoda Auto dnes zahájila výrobu modernizovaného provedení třetí generace modelu Fabia. Nový model vyjde v základní ceně dráž, než

Automobilka Škoda Auto dnes zahájila výrobu modernizovaného provedení třetí generace modelu Fabia. Nový model vyjde v základní ceně dráž, než jeho předchůdce. 
V Česku druhý nejprodávanější vůz se vyrábí v hlavním závodě v Mladé Boleslavi. Automobilka minulý týden současně představila i ceník pro novou verzi, který počítá pro český trh s mírným navýšením cen.

Zahájení výroby dnes oznámila automobilka v tiskové zprávě. Výroba první generace fabií začala téměř před dvaceti lety. „Model Škoda Fabia jsme podrobili rozsáhlé modernizaci. S mnoha designovými a technickými novinkami je dobře připravena na budoucnost,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast výroby a logistiky.

Fabií se zatím vyrobilo přes čtyři miliony kusů, po oktáviích jde o druhý nejprodávanějíš model značky. Největším odbytištěm je Německo, následované Českem, Velkou Británií a Polskem.

Nova fabia se kvůli trendu snižování objemu motorů bude prodávat jen ve verzi s litrovými motory.  Motory MPI mají výkon 44 kW (60 k) resp. 55 kW (75 k). Agregáty TSI dosahují výkonu 70 kW (95 k) nebo 81 kW (110 k). Oba motory TSI jsou vybaveny filtry pevných částic. Nejsilnější z celkem čtyř motorů lze na přání kombinovat se sedmistupňovou automatickou přímo řazenou převodovkou (DSG). Naftový motor nebude už vůbec v nabídce.

Poprvé má fabie k dispozici například asistent jízdních pruhů. Kromě drobných změn v designu exteriéru prošel proměnou i interiér, nově uspořádaný je panel přístrojů, sedačky jsou dvoubarevné. 
Zájem o fabie byl v posledních měsících takový, že firma musela začít kvůli nedostatku místa v lakovně vozit k lakování svařené karosorie do Německa a zpět.

Cena nové fabie začíná na 259 900 Kč, dosavadní verze je o 16 tisíc levnější. Automobilka ale nabízí vůz podstatně lépe vybavený v základní verzi. Standardem je klimatizace, elektrické ovládání předních oken i zrcátek nebo světelný asistent.

Tagy Škoda Auto
21 komentářů