Skládání draků začalo, půjde o první brněnské tramvaje s klimatizací

Brněnské tramvaje ponesou název Drak. Pramen: DPMBBrněnské tramvaje ponesou název Drak. Pramen: DPMB

Pracovníci ústředních dílen Dopravního podniku města Brna začali pracovat na kompletaci nových tramvají EVO2, jejichž komponenty do moravské metropole dodávají

Pracovníci ústředních dílen Dopravního podniku města Brna začali pracovat na kompletaci nových tramvají EVO2, jejichž komponenty do moravské metropole dodávají Krnovské opravny a strojírny. Celkem se vozový park dopravce rozroste během pěti let o 41 těchto strojů, první dva mají vyjet ještě před koncem letošního roku.

Jméno i barevný vzhled tramvají vybírala veřejnost, která v konečném hlasování zvolila pro nové stroje pojmenování Drak. „Jde o průlomový projekt z hlediska pohodlí pro cestující, bude se jednat o první klimatizované tramvaje v Brně. Velkou předností je také to, že je budou skládat naši zaměstnanci a získají tak znalosti a zkušenosti, které pak využijí například při opravách vozů,“ uvedl generální ředitel podniku Miloš Havránek. Náklady na projekt činí 1,3 miliardy korun.

Komponenty pro složení prvních dvou vozů se do rukou pracovníků ústředních dílen DPMB dostaly v srpnu. „V tomto týdnu se jednotlivé díly lakují, na to naváže kabeláž vozů, zasklívání, práce mechaniků, elektrikářů a další,“ doplnil technický ředitel DPMB Jaromír Holec. Kompletace jednoho vozu potrvá čtyři až pět měsíců, podílet se na ní bude třicítka zaměstnanců.

Nové tramvaje budou nízkopodlažní, klimatizované, s USB zásuvkami a wifi. Nahradí tramvaje typu K2, budou vypravovány v pracovních dnech nejčastěji na linkách 4 a 10. „Dopravní podnik města Brna má s vlastním kompletováním vozů dobré zkušenosti, obdobný postup byl volen při rekonstrukcích tramvají typu T3 na VARIO LF a typu K2 na VARIO LF2,“ uvedl podnik v tiskové zprávě.

Tagy brno DPMB Drak Krnovské opravny a strojírny Top tramvaje EVO2
42 komentářů