Silničáři budou opravovat most přes Olši u Návsí, tah na Slovensko zbrzdí semafory

Most evidenčního čísla 11-186 na silnici I/11 u Návsí. Foto: ŘSDMost evidenčního čísla 11-186 na silnici I/11 u Návsí. Foto: ŘSD

Čekají se kolony, místem projíždí 7500 aut denně, z toho téměř polovinu tvoří těžká nákladní vozidla.

14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zesp

Co jsem já zachytil nějakou informaci, ten most se celkově nepovedl a už od dob výstavby jsou s ním problémy. Vlnkování vozovky, výtluky… Už se údajně opravoval několikrát. Nic víc kolem toho ale nevím…

jal

A druhý dvoupruh silnice/dálnice, který číslo těžkých kamionů na 1/11 sníží, se také o víc než rok zpozdí…
https://zywiec.naszemiasto.pl/budowa-drogi-ekspresowej-s1-w-niektorych-miejscach/ar/c1-9395543

Honza St.

Ten most nevypadá, že by po něm jezdily tanky Varšavské smlouvy v osmašedesátém. Spíš jako něco postaveného až po roce 2000 (kdyžtak ať mě někdo doplní ařekne, kdy ho postavili). Jaktože je už v takovém stavu, že se musí opravovat?

Jiří Kocurek

Když si přečtete článek, tak zjistíte, že se jedná o opravu nejvíce namáhaných částí – dilatačních uzávěrů. Samotná nosná konstrukce opravu nepotřebuje.
Ano, dřív se na takové opravy kašlalo, pak ty mosty musí po 40 letech k zemi.

Pezos

O kousek vedle je na obchvatu Mostů u Jablunkova nějaká uzavírka každé léto, některé mosty už opravovali vícekrát. A to má ten úsek 20 let. Něco to vypovídá i o kvalitě výstavby.

GreenBitch

Viz odpověď výše od kolegy a údržba kdysi a dnes. Navíc dnes jsou úplně jiné intenzity dopravy, takže ačkoliv výstavba může být kvalitní, tak i tak most potřebuje pravidelnou údržbu. Nebo je lepší to nechat ladem a za 15 let zbourat a postavit zase znovu?

Pezos

Obchvat Jablunkova byt otevřen v roce 2008

Jarek

Po nynějších zkušenostech z výstavby kruháče v Mošnově a řízení dopravy semafory s o něco menším provozem a čekačkach +- 15-20 minut + další kolony u Čadce tak hodina rezervy.Přes Šance to taky není terno za Hamry jsou taky semafory, ale zdržení max 5-7 minut.

Slosor

Tak hlavně že je polovina srpna a oni pořád ještě nezalepili díry po zimě. Fakt mezinárodní ostuda ten obchvat. Neustále v opravě a rok od roku je to tam horší.

PetrM

D56 & I/56 to samé

Pezos

Díry se budou zalepovat v říjnu kdy bude zima a mokro. To aby byla garance, že se to po měsíci zase rozpadne 😛

Adrian

Tak ono ostravské ŘSD je kapitola sama o sobě…

Istropolitan

Plánování a přístup správce komunikace je otřesný… Za poslední 3 roky neustále nějaké omezení, zúžení, semafory… A výsledek často takový, že hned po další zimě nové výmoly a jede se nanovo… 🤮

182-097

Tak je spíše zázrak když žádné omezení nebo semafor není…