Siemens dodá 26 jednotek Desiro HC do Bavorska, pojedou i po vysokorychlostní trati

Nové jednotky Siemens Desiro pro provoz v Bavorsku. Foto: SiemensNové jednotky Siemens Desiro pro provoz v Bavorsku. Foto: Siemens

Siemens má v Bavorsku zakázky na celkem 57 jednotek.

Společnost Siemens Mobility získala druhou velkou zakázku v Německu během jediného týdne. Po zakázce na dvouzdrojové jednotky Mireo pro provoz v Berlíně a Braniborsku získala kontrakt na dodávku 26 nových jednotek Desiro HC pro DB Regio Bayern.

Nové jednotky budou nasazeny na tratě na severu Bavorsku s přesahem do spolkové země Durynsko. Celkem má Siemens s předchozími zakázkami dodat do Bavorska 57 nových jednotek Desiro HC.

Nový kontrakt počítá s 18 dvoupodlažními čtyřvozovými jednotkami pro 380 cestujících 8 šestivozovými jednotkami pro 634 cestujících. Zatímco kratší soupravy mají jezdit na tratích kolem Norimberku, delší soupravy na na vlacích linky RE19 z Norimberku do Erfurtu a Sonnebergu. Jejich maximální rychlost bude 190 km/h, pojedou z velké části po vysokorychlostní trati Berlín – Mnichov. Kratší jednotky mají být dodány do konce roku 2023, delší do poloviny roku 2024.

„Požadovali jsme v soutěži nová vozidla pro zvýšení komfortu cestujících a také větší kapacitě, abychom mohli objednat více spojů,“ řekl mluvčí Bayerische Eisenbahngesellschaft (BEG) Thomas Prechtl. BEG je objednatelem železniční dopravy v Bacorsku. Na hlaví trase Norimberk – Bamberk má kapacita každého spoje stoupnout o více než 200 míst.

Siemens vyhrál zakázku na nová vozidla, kterou vypsala DB Regio Bayern. Stejný dopravce chystá nasazení nových jednotek Desiro HC a Mireo také v provozním souboru Dunaj – Isar.

Na které linky budou nové jednotky nasazeny

RE 20 Norimberk – Bamberg – Würzburg

RE 42 Norimberk – Bamberg – Lichtenfels – Saalfeld

RE 49 Norimberk – Bamberg – Lichtenfels – Coburg – Sonneberg

RB 25 Bamberg – Kronach

RE19 Norimberk – Bamberg – Coburg – Erfurt/Sonneberg

 

Tagy Bavorsko Bayerische Eisenbahngesselschaft (BEG) DB Regio DB Regio Bayern siemens Siemens Desiro HC Siemens Mobility
61 komentářů