Seznam Zprávy: Odboráři žádají u prezidenta milost pro Metrostav kvůli trestu za korupci

Den otevřených dveří na rozestavěné D11. Pramen: Metrostav InfrastructureDen otevřených dveří na rozestavěné D11. Pramen: Metrostav Infrastructure

Odboráři argumentují obavami ze ztráty pracovních míst.

100 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vojtech

Tak důvod je jasný prezidentské volby. I když dnes ráno důvod zaniknou, Stredula odstoupil

Pavel

Hlavně, i kdyby argumentace ztrátou pracovních míst byla oprávněná, jako že není, tak Metrostav dál může provádět činnost mimo státní zakázky, v tom mu nikdo nebrání.

eLKá

Navíc, státní zakázky budou dělat jiné firmy, které pak ty pracovníky z Metrostavu zaměstnají.

Gwann

Moc hezké, hip hip Středula…

Jdu zvracet. Jak tohle může někdo myslet vážně? A to ty zaměstnance navedla firma, nebo na tohle přišli sami?

Jarda z Hradce

Oni to budou zřejmě náměstci a úředníci z ústředí. O užitečné pracovníky se ráda popere konkurence…

mgr.pavel

Prezidentská milost jako zásadní vstup do moci soudní má být využívána v ojedinělých případech. Typu kdy existují vážné pochybnosti o vině, odsouzený je nevyléčitelně nemocný apod. Může mi nějaký odborář vysvětlit, jak riziko ztráty pracovního místa (v oboru trpícím nedostatkem pracovníků) může být tak fatálním postihem, že si zasluhuje tak ojedinělý krok prezidenta? Kdyby majitel firmy někoho podvedl a proto šel do vězení, psali by zaměstnanci jeho firmy žádost o milost pro toho podvodníka, protože jejich zaměstnavatel bez majitele krachuje a oni se bojí o své pracovní místo? Taková žádost by byla TAK absurdní.. Stejně jako je drzá ta žádost… Číst vice »

hank

Podepisuju oběma rukama.

Miloslav

Pracovníci v těchto profesích chybí všude, takže argumentace je úplně mimo.

David

Tak mě napadá, že nejhůř to budou mít s uplatněním jen ti odboráři. Zbytek může v pohodě dělat co teď jen za jiný team.

Zrcadlo

No a uz majitele Metrostavu venovali v ramci pokani veskery svuj soukromy majetek na charitu? Ja bych nezmatkoval a pockal az nastavi zrcadlo.

Pražec

Potřebujou to stihnout, dokud je na Hradě starej…

Michal O

Už jen ta žádost je na pár facek.

Petr

Já si myslím že lepší je zmrzlá voprať

Jenisej

Kolik má Metrostav pravidelných zaměstnanců bez managmentu a kontrolních zaměstnanců jako jsou stavbyvedoucí etc ? Ví někdo? Já jsem zatím viděl na stavbách Metrostavu převahu subdodavatelů (kterým kolikrát ani včas nezaplatil).

Kubrt

Celá skupina má asi 6000 zaměstnanců. Metrostav (resp dcery) jsou asi poslední velkou firmou v oboru v ČR, která právě těch „výrobních zaměstanců“ má hodně (což samozřejmě neznamená, že nevyužívá subdodavatelské firmy).

Standa

Cože??? Si že mě děláte jenom prde……??!!!! Takový vysoký poměr agenturních zaměstnanců vůči kmenovým nemá právě žádná jiná firma v ČR. Tenkrát jak ještě Pilát prohlašoval kvůli (už nevím jaký krizi) že momentálně u nás nepracuje ani jeden agenturní zaměstnanec… .😆😆😆😆. tu zprávu jsem ukázal kolegům z agentůr v práci asi pár minut po tom co vyšla a všichni jsme se náramně pobavili jak se lže v přímém přenosu.. zaměstnanci jsou tam převážně mistři, vedoucí stavby, thp, kontrola apod. Prostě kmenový rukama dělat nebudu…. Těch je tam fakt jenom pár…

Slávek

Nejdříve si nastudujte, jaký je rozdíl mezi agenturními a kmenovými zaměstnanci a pak tu vypisujte moudra.

standa

na tom není co studovat… je to pronajatý člověk který když se zrovna nebude hodit tak ho vykopnou z hodiny na hodinu jako nějaký odpad a agenturo starej se.. říkáme tomu obchod z bílím masem moderní historie. Ty lidi jsou oškubávaní jako kuřata. většinou jsou to lidi co mají dluhy nebo závislost na alkoholu, gamblingu. a nejen česi , jsou to, slováci, vietnamci a hlavně ukrajinci co mají životní nebo fin. problémy jsou v šedý ekonomice a tak si nemůžou moc vyskakovat a to se takový firmě dost hodí… jooooooo když chodí desátky každý měsíc za každýho človíčka z agentury… Číst vice »

Slávek

Vy tedy tvrdíte, že jsou tunelářské, mostařské, silničářské, ocelářské a další týmy Metrostavu, postavené na agenturních zaměstnancích. Tomu přece sám nevěříte.

Standa

Ne že nevěřím. Já to vím. Neříkám že úplně na nich Ale Znalosti inženýrů projektantů. Techniků Apod. Jsou vám k ho..nu když to nemá kdo zrealizovat.. Nebýt jich tak minimálně nemaj takový zisky jaký mají … To jak se u nich šetří na bezpečnosti práce má stavbách nebo BOZP je neuvěřitelny když to nespatříte na živo.. ty jejich neznalosti na co mají právo , to vystavování se rizikům který podstupují by vzdělaný Čech s trochou sebeúcty a selskýho rozumu nepodstupoval a řekl že se na to může víte co .. A za ty prachy? … A to je problém protože… Číst vice »

Slávek

V hospodě Vám to možná věří, ale já ne. Jak to potom musí vypadat na stavbách jiných firem, když Metrostav si, podle vás, zvyšuje zisk porušováním BOZP a přitom je na tom z velkých a středních stavebních firem (vztaženo na jednoho kmenového zaměstnance) skoro nejhůř. A vůbec, máte nějaké důkazy o porušování BOZP? Myslím si, že nemáte a jen mlátíte prázdnou slámu. Asi vám udělali něco hodně špatného a vy se jim to teď snažíte nějak vrátit.

Jan z Rokycan

V článku by mělo být uvedeno, že to podal OS Stavba, takhle není patrné, jestli to nebyla ČMKOS.

hank

…což se dá číst i tak, že funkcionáři OS Stavba kopou v trikách vedení jiných firem z branže, které získají státní zakázky na úkor odsouzeného Metrostavu.

Za první republiky se tomu říkalu žluťácké odbory. A v gründerském období amerického kapitalismu často nebyl zřetelný rozdíl mezi odbory a mafiemi, zvlášť ve stavební branži.

Jsme odsouzeni zopakovat si všechny hovadiny, jichž se dopustili naši předkové, včetně jejich tragických následků?

Kdo já

Placené odboráře chápu, pokud přejdou do jiné firmy, tak už nebudou placení jako odboráři, ale jako řadoví členové bez výhod. A navíc hrozí,že by museli pracovat. (jsem neplacený odborář)

Granja

A navíc hrozí,že by museli pracovat.

A z toho musejí mít přímo panickou hrůzu.

J.K.

Nejhorší je že ten kdo spáchal trestný čin je v pohodě, ale hrotí se firma – jako kdyby se snad splašil zápis v obchodním rejstříku a musel se umravnit…

jura

Jde o to, že je potřeba motivovat firmy, aby si najímaly férové managery, nikoliv gaunery s ostrými lokty.
Fakt někomu nevadí, když jeho (nad)šéf dělá prasárny? Přece musí počítat i s tím, že takový šéf je bude dělat nejen vůči státu, ale když se to bude hodit, tak i vůči vlastním zaměstnancům.
Takže: I firma (IČO) je zodpovědná, koho si vybrala za manažera!

jonáš

Je to totálně vadnej koncept. TČ nikdy nepáchá „firma“ ale vždycky jen konkrétní osoby.

Gwann

aha, takže když někdo korumpuje ve prospěch firmy, tak ta je čistá jako lilie. bravo, bravo, bravo. asi stejná pitomost, jako, že objednání vraždy není zločin.

Slosor

Každá korupce má jména a příjmení, takže souhlasím s tvrdými tresty pro konkrétní korupčníky a pokutou. Ale proč kolektivně trestat celou firmu, tzn. i naprostou většinu poctivých zaměstnanců, jsem upřímně taky nikdy nepochopil.

hank

Je zájmem zaměstnanců, aby zaměstnavatel prosperoval díky používání nezákonných postupů?

Slosor

Zájmem zaměstnanců je, aby jim každý měsíc přistála na účtu pokud možno slušná výplata a mohli uživit rodiny. Oni fakt nemůžou za to, že někdo z vedení firmy někdy před x lety uplácel.

mgr.pavel

A když firma nebude mít státní zakázky, protože korumpovala, tak je ta pravděpodobnost slušné výplaty hned menší.

hank

A to má jako být argument pro tolerování korupce?

jonáš

Firma nekorumpuje, za to jer vždycky zodpovědnej konkrétní člověk a ten má být souzen. Tohle je nějakej podivnej kolektivní trest, kterej postihuje vlastníky a zaměstnance, ne toho kdo korumpoval.

Jarda z Hradce

Myslím, že v případě stavebních zakázek z veřejných peněz je to organizovaný zločin napříč celou republikou…obvinění byli lidé z většiny větších stavebních firem, jenom tady se to dotáhlo díky odposlechům ke spravedlivému rozsudku…

hank

To sice ne, ale takhle vzniká atmosféra „když můžou oni, tak já taky“.

Tahle diskuse ukazuje na to, že u zdejšího „dolního lidu“ je i 33 let po převratě chápání právního státu na úrovni nějakého režimu balkánského nebo středoasijského typu. Měli bychom republiku přejmenovat na Čechistán, aby bylo světu jasné, s kým má tu čest.

mgr.pavel

Tak aby to firmy více donutilo přijmout vnitřní etiku / politiku co nejvíce zabraňující takovému chování. Trestat firmy může mít smysl (jen) pokud ta firemní kultura korupci napomáhá – pak už to není o jedincích, ale o firmě.

Toliko alespoň teorie, nevím nakolik tomu odpovídá u nás platný protikorupční zákon, ani nakolik měl Metrostav korupci přímo ve své DNA.

Gwann

vzhledem k tomu, že v tom byl namočení tuším generální i obchodní ředitel, tak tady není o čem. to není čin mistra z jedná stavby, co někomu strčit bůra, aby se díval jednou jinam.

Jiří

Proč? Protože není nic snažšího než v případě odsouzení říct, že za vše může propuštěný bývalý vedoucí a užívat si výnosů z korupčně získaných zakázek.

Gwann

protože pak zavřete jednoho šmejda. ale firma, která takhle vydělala nehorázné prachy a třeba i spoustu konkurentů přivedla na buben…jede dál.

to je spravedlnost podle vás?

ti odsouzení kousci nejsou fakt svačinářka s údržbářem….

Jakub

Rikam si ze to ty idioty nenapadlo v dobe kdy byly vyberka. Aspon by se usetril rok handrkovani kdo vlastne vyhral. Ted uz je to je tupy populismus

Jan

Nabízet vyšší peněžitý trest místo zákazu činnosti mohli v rámci institutu dohody o vině a trestu při trestním řízení, což metrostav neudělal. A navíc teda Prezident není oprávněn zvyšovat některou část trestu. To může dělat výhradně trestní soud.

Jan

Omilostnit korumpující firmu, to snad nedokáže ani on. Ale problém je, že on sám už nemá moc co ztratit…

Kubrt

Tak když neváhal omilostnit toho čičmundu z Lesní správy Lány, kvůli nějakým jeho umaštěným kšeftíčkům, proč ne velkou firmu?

Kandelábr

Tam to bylo hodně v osobní rovině, Metrostav bude mít Zeman u p…

mgr.pavel

Tak pokud vlekař či pumpař budou potřebovat něco postavit a bude to moct Metrostav pro ně udělat za hodně výhodně dobrou cenu, tak si myslím, že ochota Hradu k takové milosti pro Metrostav najednou bude..

eLKá

A jestli Metrostav staví bungalov v Lánech…

ZYRTHEC ft. KEPPRAFLØW

Tady je fakt možný všechno…

kpeet

Koho chleba jíš,toho píseň zpívej.Aneb kam směřují vrcholní odboráři. Zářný příklad ,vedení OSŽ a vedení SŽ.

Vojtěch Suchan

České odbory jsou jediné na světě, co kopou za zaměstnavatele a ne za zaměstnance. Tahle patolízalská kultura neoliberálního pekla států V4 musí bejt pro lidi na západ od nás fakt zábavný představení.

mlokXCM

Pokud chce prosperovat zaměstnanec, musí prosperovat zaměstnavatel. To, že se odbory snaží zlepšit postavení zaměstnavatele je tedy logické, protože pokud se tak nastane, budou to oni, kdo na to doplatí.

Standa

Fakt vtipný…. 😁😁. Kdyby tomu tak bylo tak souhlasím jenže oni z tý prosperity mají zaměstnanci úplný hov…. Vím to. dělal jsem tam.. korupce je tam kulturní vyžití a kdo to neumí nemá tam co dělat …. Ani bych se nedivil kdyby na to měli speciální školící místnost někde v podzemí na Palmovce..

hank

Odbory jsou tu především proto, aby hájily zájmy zaměstnaců.

Je zájmem zaměstnanců, aby zaměstnavatel prosperoval díky používání nezákonných postupů?

mlokXCM

Vždyť to dělají, ale potřebuji, aby fungoval zaměstnavatel. Pokud nebude fungovat, část z nich bude propuštěna. Já teda myslím, že každý zaměstnanec by měl chtít, aby se dařilo jeho zaměstnavateli. Těžko se bude mít dobře dělník, jehož zaměstnavatel nemá žádnou práci. Kromě toho, ty odbory určitě nežádají o milost s tím, že firma bude dál postupovat nezákonně. Já osobně bych žádnou milost neudělil, ale jejich krok mi přijde logický.

hank

Dařilo ano, ale ne za každou cenu.

Gwann

ano, ano, škoda, že odbory v IG Farben (ona ta firma furt existuje, jen se jmenuje tuším jinak, myslím že mezi následníky je např. BASF) nepíšou petice v prospěch bývalých SS Totenkopf před soudem, že díky jejich práci měli velký odbyt Cyklonu B a tudíž bylo hodně práce.

hank

IG Farben vznikla v r. 1925 jako společenství 6 firem, z nichž 3 existují dodnes (Bayer, BASF, Agfa) a čtvrtá (Hoechst) se stala součástí dnešní nadnárodní korporace Sanofi-Aventis. Společenství bylo rozpuštěno v r. 1951, ale s akciemi se obchodovalo i nadále, protože jako trust držela nějaké reality. Formálně IG Farben zanikla až v r. 2003 v důsledku insolvence.

Jan z Rokycan

Povinné kopnutí do kapitalismu, o neoliberalismu toho asi moc nevíte. Co tam máte dál mladý soudruhu?

hank

Argumentační faul. Vlastně hned dva. Slušný výkon, ve dvou větách.

Václav

Spíše by bylo na místě uvažovat o změnu zákona. Firma si stejně najde způsob, jak trest obejít. Lépe by bylo dát pořádný trest odpovědným manažerům. A i kdyby se povedlo zabránit firmě účasti na státních zakázkách, tak konkurence u nás není tak velká a projeví se to na výsledných vysoutěžených cenách a stát (my všichni) to zaplatí.

Franta

Kdyby si našla cestu, jak trest obejít, tak by asi nechtěli milost. Zákon dává smysl a určitě pro konkrétní firmu by zákaz měl platit. Samozřejmě v případě holdingu nemám problém s tím, když bude zákaz pro jednu firmu a ne pro druhou. Tj. v tomoto případě bude postižen Metrostav, ale Subtera ne. Ono totiž administrativně převést třeba 200 zaměstanců z jedné firmy do druhé jen tak nejde. Majetek, zaměstanci jsou v podstatě nepřeveditelní. Protože když byste to postiženou firmu chtěl nějak uspat, tak co? Prodáte majetek (auta, nářadí, kanceláře)? To je příjem a z toho zaplatíte daně. Zbavíte se zaměstanců?… Číst vice »

hank

Zaměstnance lze zapůjčit… Zákon na to je.

ABC

Ono totiž administrativně převést třeba 200 zaměstanců z jedné firmy do druhé jen tak nejde

par 338 ZP a nasledující?

Mertin Verner

Převod části závodu, samozřejmě.
Ale současně celkem zásadní riziko toho, že se na to bude pohlížet jako na neplatné přinejmenším pro obcházení zákona.

Martin Verner

Převod části závodu, samozřejmě.
Ale současně celkem zásadní riziko toho, že se na to bude pohlížet jako na neplatné přinejmenším pro obcházení zákona.

V. K.

Konkrétní manažeři jsou trestání v rámci své vlastní trestní odpovědnosti. Cílem trestní odpovědnosti právnických osob je trestat situaci, kdy zaměstnanci páchají trestné činy ve prospěch společnosti, protože tam je tam tak nastavený systém. Kdyby manažerem Metrostavu byl v té době někdo jiný, tak by zřejmě uplácel taky, protože to tam byl způsob, jak se dostat k zakázkám, a to je to, co je nutné postihovat.

J.K.

Já nevím, ale nechápu ten princip znova – „zaměstnanci páchají trestné činy ve prospěch společnosti, protože tam je tak nastavený systém“.

No tak půjdou zaměstnanci páchající trestné činy do vězení a problem solved, ne?

Nebo hrozí přeplnění věznic že se musí trestat právní forma, nikoliv pachatel činu?

Plus samozřejmě kdo někoho nutí k trestnému činu, tak asi taky může být potrestán – jako kdybych si objednal vraždu, tak asi taky nebudu v pohodě. Ale furt za to můžu já, ne můj záznam v matrice, ne?

mgr.pavel

„kdo někoho nutí k trestnému činu,“ – a když tím „nutičem k trestnému činu“ je vnitrofiremní kultura samotná?

J.K.

To je asi blbost, ne? Tu kulturu vždycky dělají jednotlivci, může tam být šéf nutící nějak ostatní do uplácení – ok, tak se dopouští trestného činu, půjde do vězení… Atd…
Potrestáním právní formy to nenapravíte, beztak už jim soutěží zakázky dceřiná firma a tam se můžou chovat úplně stejně.

Není prostě lepší zavřít někoho kdo páchá ten trestný čin?

Jak byste jinak tu nehmotnou „kulturu“ vůbec usvědčil, vždyť to nedává smysl. A vždycky jí dělají lidé, ta nevane z obchodního rejstříku protože chudáci asi dostali špatné IČO, jinak sami za nic nemůžou…

Jura

Zájmem akcionářů je zisk a na to si najímají management a management si následně najímá běžné pracovníky.

Pokud se nejvyšší management se účasnil korupce a akcionářům to bylo jedno, pak zákaz pro firmu je přijatelným trestem.

Pokud je běžný člověk odsouzen do vězení, tak nepřístupnost tohoto člověka odnesou i další osoby, přesto je trestáme.

Analog je i k nájemnému vrahovi. Trestá se jak vrah tak i ten kdo ho najal. Tady kdo korumpuje a kdo z toho má zisk.

R.L.m.

Tak nějak s Vámi souhlasím. Pokud nebudou potrestány konkrétní osoby, tak ty jako vyjdou bez trestu? To se z nich najednou stanou andělíčci? A nebo se někam „zašijou“ a co, jak budou „fungovag“ dále? Ti co se na trestné činnosti NEpodíleli a ani o ní neměli tušení si trest nezaslouží.
Tak proč tedy Metrostav nevydá prohlášení typu: Všechny viníky jsme identifikovali, potrestali takto a takto, vydáváme je k trestnímu řízení výměnou za stažení trestu pro celou společnost. … a proč se nic takového nestalo … a teď to asi začne dávat smysl … 🤨

Gwann

ale ty FO taky dostaly flastr

W14

Drobná chyba v článku – Vrchní soud letos…

Letos asi ne, že jo 😀

Jan z Rokycan

To se stalo snad každému, ne?

Jan T.

Co je to za lidi, kterým nevadí, že jsou placeni z výsledků trestné činnosti, podvodů a úplatků? No ale takových je asi dost a mezi odboráři nejvíc. Šikovní zaměstnanci se ihned uplatní u konkurence a mohou pracovat na zakázkách vysoutěžených íce férově. Možná je to jen strach těch odborářů, že v jiné firmě by se takhle neuplatnili.

David

Jako, zakazek je dost, pokud ti lidi v metrostavu jen nepreposilali maily, tak uplne v pohode muzou stavet pod jinou firmou – prace je to myslim pro vsechny dost.

Ale ne, radeji drzet firmu odsouzenou za korupci.

mgr.pavel

V době hodně nízké nezaměstnanosti argumentovat obavou o pracovní místo? To jako vážně?

Pokud jsou ti zaměstnanci aspoň trochu schopní, jiné stavební firmy se o ně poperou. Nu a pokud jsou neschopní.. tak máme kvůli takovým křivit rozhodnutí soudu?

Pája

Tak na druhou stranu nabízí vyšší pokutu a neříká jakou. Kolik že je státní dluh? 😀

hank

Ani desítky miliónů by firmu nebolely tolik jako odstrčení od koryt se státními penězi.

Gwann

ok kluci, dáte eráru 5 mld. a není to daňově uznatelné. pak možná. ale i sto mio tu nic neřeší.

Kubrt

Rezoluce ze závodů směrem k justici? To už tu historicky bylo a myslel jsem, že už jsme dál. A to píšu jako člověk, který ze způsobu potrestání Metrostavu není úplně nadšený, právě pro možný rozklad vybudovaných personálních týmů. Jednotlivci nepochybně by práci našli, jejich sehraná skupina má nějakou přidanou hodnotu navíc.

Jan T.

Tak ať se domluví celá skupina a přejde jinam. Poptávka je snad stále vysoká a s rekordní výší investic do dopravní infrastruktury o práci opravdu nebudou mít nouzi. Pokud jde o opravdu šikovné, sehrané týmy.

Jan z Rokycan

Asi nevíte, jak funguje personalistická praxe. Protože přechod celé skupiny je možnost spíše iluzorní.

hank

Tak tohle by zrovna mohl být případ, ve kterém by stálo za to zkusit se obvyklým prasáckým personalistickým móresům vyhnout. A kdyby si to – místo lezení do prdele šéfíkům – vzaly za své odbory, mohlo by to mít i výsledek.

Bohdan

Ja odborarum rozumim – chteji zachovat pro ne status quo. Ale…
Povazoval bych to za nemravne a za vysmech justici a vlastne vsem slusnym podnikatelum a firmam.
A s ohledem na stav na trhu prace, kdy se horko tezko shaneji lide – myslim, ze po vetsine zamestnancu by rada sahla konkurence.
Takze doufam, ze zadna milost nebude.

Vladki

Tak tak. Nezaměstnanost hrozí hlavně zkorumpovanemu managementu.

Jarda Š.

Ani těm ne. Ti si přes své stejně zkorumpované kamarádíčky teplá místečka jinde také najdou.

hank

Každý je povyšován až na úroveň své neschopnosti. Jenže cestou nahoru si většinou vytvoří tolik sociálního kapitálu, že degradace třeba i jenom o stupeň níž už doživotně nehrozí. Proto se na určité politické i manažerské úrovni pořád odněkud vynořují ti samí lidi, kteří už se jinde x-krát zkompromitovali, ať už trestnou činností nebo obyčejnou blbostí.

Granja

Vystiženo naprosto precizně.

Martin

Taky doufám, že nebude. Ale pan prezident nemá mnoho možností, jak se vyrovnat Klausově amnestii na konci mandátu. A milost pro společnost odsouzenou za korupci by byla konkurenceschopným počinem 🙂

Bohdan

Prezident osvobotitel…

mimochodem

A co bylo na amnestii a abolici presidenta Klause spatne, prosim? Mam na mysli fakticky, na zaklade tech kriterii, ktere byly pro jejich udeleni zvoleny – nikoliv na zaklade medialniho obrazu.

Souhrn relevantnich textu vcetne celeho zneni amnestie naleznete treba v publikaci Spor o amnestii z dilny IVK.
Za sebe musim rict, ze mi takove provedeni amnestie pripada relativne neskodne (omezeni max. delkou trestu, vylouceni extremne zavaznych TC), a to zejmena ve srovnani s amnestii predchozi, kdy se ven dostali i lide, kteri se ven predcasne dostat opravdu nemeli.

hank

Dosah a důsledky kriminality bílých límečků jsou mnohem závažnější než u zlodějů a násilníků.

„Publikace z dílny IVK“ jistě bude etalonem nestrannosti…

Ale především jde o to, že se takhle potvrzuje správnost názorů o dvojím metru spravedlnosti a neexistenci právního státu.

ABC

doufám že jste byl stejně zásadový i u Havlovo amnestií….

hank

Argumentační faul.

Gwann

tak u Havlovy amnestie např. mně bylo 8 let. tudíž ani nevím, co jsem si o tom myslel. a mimochodem whataboutismus a hrajeme hráče, ne míč.

takže dvakrát mimo

mimochodem

Jak jsem uvedl, v te publikaci je i presne zneni podminek amnestie, coz by melo byt tim podkladem, na jehoz zaklade by clovek s necim mohl souhlasit ci nesouhlasit a pripadne uvest, ktera kriteria jsou pro amnestii v poradku, ktera nadbytecna a ktera naopak chybi.

Pochopitelne si to puvodni zneni clovek muze dohledat i jinde, ale hledani cehokoliv ve statnich informacnich systemech je nad hranice me trpelivosti. 🙂

Gwann

špatně bylo úplně vše. plošná amnestie by měla být zcela zrušena z právního řádu a i jednotlivé milosti by měly být povinně odůvodňovány a vše zveřejňováno. Vč. toho, že pokud se ukáže, že byla vydána na základě vylhaných informací či dokonce vylhaného zdůvodnění, tak automaticky 5 let navrch a zpět do lochu. a dotyčný prezident z funkce pryč, bývalý prezident zbavit politických práv.

amenstie se udělovala při příležitosti korunovace nebo jubilea vlády aj.

fakt nejsme monarchie a ten pán, co se roztahuje v zámku a na hradě fakt není z boží milosti hlava pomazaná

hank

Ostatně soudím, že funkce presidenta republiky je ve zdejším státě zcela zbytečná a jako taková měla už dávno být zrušena.