Severní spoj do Poruby nezískal územní rozhodnutí, příprava projektu pokračuje

Dálnice D1 v Ostravě. Foto: Jan SůraDálnice D1 v Ostravě. Foto: Jan Sůra

Silnice má vzniknout v území, které je už nyní výrazně hlukově zatíženo, na což v řízení upozornili například obyvatelé domu v Martinově.

16 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek

Četl jsem celé to rozhodnutí, a nějak my vyplývá, že zadavatel něco nepředložil a nedodal, proto bylo vydáno zamítavé stanovisko. Asi se počítá s tím , že se to bude řešit v rámci odvolání. Znám takový postup z inženýringu, kdy obce s rozšířenou působností dají zamítavé stanovisko, a řešíme to až z krajem. Tady v tomto případě je to standartní případ, kdy někdo má svůj klid, který záměrem bude narušen, proto buď se domluví „nějakou“ kompenzací, a nebo se to bude roky blokovat.Vyjímkou je D1 a Přerov, kdy je to exhibicionismus obskurních spolků nemajíce místě nic příslušného.

Michal S.

Bohudík žijeme v právním státě, kde každý občan nebo sdružení může vznést námitku a připomínku k čemukoliv. Bohužel to, ale vede k tomu, že zřejmě již nic a nikdy nepostavíme. Fakta: – Jedná se o veřejněprospěšnou stavbu zakotvenou v územím plánu města, tzn. že pro většinu přináší veřejný užitek – K projektu se kladně vyjádřily všechny dotčené orgány státní správy včetně hygieny a životního prostředí. – Hlukové zatížení a intenzity dopravy u uvedeného domu budou po dokončení stavby sníženy!!! Doprava bude právě převedena na Severní spoj – Argument stavebního úřadu, že pokud dojde ke zhoršení „Pohody bydlení“ u stávajících nemovitostí… Číst vice »

Karel

No jo no, hluková zátěž je na koncích stavby, jestli se zprovozněním zvýší nebo sníží, těžko říci. Ale kus té stavby je nakreslen klidovou zónou, kde teče řeka, zpívají ptáčci a jinak je tam svatý klid. A teď tam chtějí na vysokém náspu (kvůli povodním) postavit frekventovanou silnici. Fakt z toho radost nemám.
Kdyby to končilo tím kruháčem a napojením do Provozní, budiž ještě… ale to pokračování do Průběžné už mi vadí hodně.

Cestující

Vzhledem k tomu, jak je tato komunikace důležitá pro Porubu a dále na Hlučín jen kroutím hlavou, jak na magiči vedení odbylo přípravu! To by měli všichni porubáci, co denodenně stojí u Vodárny nakopat zodpovědným zádele! A to by z toho ještě vyšli lacino!

panda

Mělo by to být jednoduché rozhodování. Kolika lidem se přesunem dopravy na jinou silnici bydlení zhorší a kolika zlepší.
Pak by mohli tvrdit, že demokracie je vláda většiny,
Prostě se zase někde vynořilo pár rejpalů, kteří rejpaj jen proto, že můžou.

Zakon kaze

Demokracie ale taky neni o utlacovani mensiny vetsinou

Karel

Mě by hlavně zajímalo, jak došli k závěru, že oblast, ve které to mají postavit, je výrazně hlukově zatížená. To možná ta část u D1, ale dál už je klid a pohoda – relaxační zóna.
Skoro to vypadá, jako by úředník z Olomouce dojel na místo a prošel si to a úředník z Ostravy rozhodoval z tepla kanceláře.

Pavel

Až na nějaký panelák, který už teď stejně stojí vedle silnice a tramvajových kolejí, moc nevidím, že by ta navržená trasa šla kolem čehokoliv jiného obytného. Zahrádky nepočítám. A že by protihluková stěna se silnicí zhoršila kvalitu bydlení zrovna v této „luxusní rezidenci“, to mi připadá nesmyslné. Ty auta tudy stejně pojedou po stávající silnici.

qwertz

Jeden obytný domek tam dle mapy.cz nejspíše je – viz ulice K Vodě. To by ale snad nemělo být důvodem k zablokování této důležité stavy.

qwertz

to víte, ANO bude líp 🙂

L. Paluzga

Cenzura pane Očadlý? To je jediný argument, na který se zmůžete?

Jan Sůra

Smazal jsem vás já. Obviňovat někoho z vědomé lži tu fakt nebudete. Ano, ta věta nebyla úplně vhodně formulovaná, ale to neznamená, že se budete vyjadřovat s tímto stylem. Pokud s tím máte problém, stačí říct.

L. Paluzga

Olomoucký kajský úřad vydal dokument, který představuje přímé ohrožení výstavby čehokoliv v celé České republice a jehož obsahem (byl vydán 10 listopadu) se díky jeho naprosté skandálnosti měl už dávno zabývat Parlament, ale ten špatný je Paluzga 🙂
Super!

L. Paluzga

Na email jsem odpověděl. HonzaLB v kopii.