Šest dní zákaz příjezdu autem k Terminálu 2. Letiště Praha zveřejnilo detaily omezení

Letiště Praha, Terminál 2. Autor: Letiště PrahaLetiště Praha, Terminál 2. Autor: Letiště Praha

Omezení je kvůli delegacím v rámci českého předsednictví EU.

Zpět na článek
43 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil Novotný

Měli přijet běžnou linkou vlakem, třeba přeplněným EC od Berlína, nebo po SŽ D1 od Brna přes Sadskou. Aspoň by viděli kdo tomu opravdu předsedá. Z Hiltonu a Taxi toho moc nepoznají.

David

Kdyby přiletěla Alžběta tak to pochopím tohle …

Je to spíše směšné, omezení pro cestující to takové není. Pan Pos překvapil.

Air Traveller

pos si to nevymyslel. pozadaly ho o to bezpecnostni slozky cr. nema duvod jim nevyhovet, vzhledem k tomu, ze omezeni cestujicich je limitne nulove.

K.S.

Mě to jako „limitně nulové“ nepřijde, spíš jako poměrně značný zásah do fungování.

Další důvody už jsou pak principiální. Takto vypadají jako šlechta v době vlády Ludvíka XVI, hrála si v kašírovaných zámečcích a statcích na prostý, idealizovaný, život venkovanů a když je to přestalo bavit, tak zase zalezli do zámků a byli šlechta. Tady si papaláši a úředníci chtějí hrát na běžné lidi, ale zároveň čekají že jim budou všichni uhýbat a stavět se kvůli nim na hlavu. Ať si vyberou, buď jako každý jiný, nebo jako papaláš, ne jako elektron, podle toho jestli se někdo dívá či nikoliv.

Air Traveller

prosim, to zasadni omezeni spociva v cem?

RHood

Už jste se byl podívat na tu svislou dopravní značku na T1 a závory pro dva nejbližší pruhy k terminálu? Vy lháři.

Air Traveller

bacha ma cevku … aby nepraskla.

uz jsi byl pozadat o vraceni letistniho poplatku? a co oni … asi se ti vysmali, co?

RHood

Já mám zdraví v pořádku. Už jsem vám několikrát napsal, že jste obyčejný primitiv a bohužel jste zaměstnanec QS. Hodně podobné, neli stejné chování a úroveň vystupování má z QS p. Bělina.

Air Traveller

jak uz jsem rikal jinde, povazuji za maximalni oceneni, ze na zaklade mych insiderskych infirmaci jsi presvedcen o tom, ze jsem z qs. a beru to jako projev maximalni ucty a respektu.

RHood

Já nemám sebemenší respekt a jenom elementární úctu k takovému primitivovi, jako jste vy.

David

Pan AirTraveller je beznadějný příběh tady i v zaměstnání.
Bohužel smutný příběh, který nemá smysl komentovat. A už vůbec brát vážně.

MartinS.

Tady vůbec nejde o to, co ty zahraniční delegace chtějí, ale o to, co Česká republika musí. Zahraniční ministr přiletí do Prahy a po překročení hranice se z něj stává chráněná osoba, tzn. Česká republika, resp. OS PČR zodpovídá za jeho bezpečnost. Na parkoviště T2 Express existuje samostatný nájezd a samostatný výjezd, oddělený od zbylého provozu na letišti, dokonce by mne ani moc nepřekvapilo, kdyby to už k podobným účelům bylo kdysi projektováno. Parkoviště T2 Express je dostatečně kapacitní, aby se tam všechny vozy určené na převoz delegací vešly a s ničím jiným si nepřekážely. No a ostatní cestující, kteří… Číst vice »

K.S.

Opravím, Vás, nemusí, chce. (nařízení vzniklé ze svobodné vůle, buď vlády, nebo parlamentu, stejnou odvolatelné) Druhá věc je jestli musí za všech okolností a výmyslů, jestli když si ministr vymyslí že do prahy doskáče na skákacím balonu, mu musí být poskytnuta ochrana jako by jel limuzínou atd. Pokud si ministři a další papaláši usmysleli že budou lítat běžnou linkou s ostatními, tak mají dostat ochranu maximálně takovou, která nepovede k jakémukoliv omezení a zhoršení komfortu pro ostatní cestující. Cokoliv ostatního je pokrytecké. (A to nezmiňuji že v době kdy bojují proti emisím CO2, letecké dopravě a podobně, letí aeroplánem místo… Číst vice »

Air Traveller

boze, do kohos to dusi dal

muzi se zeptat – jak to, pri vasem mysleni, delate, ze nedostanete pokazde, kdyz nekam letite, infarkt, kdyz vas pri boardingu predbehnou kartickari a cestujici v byznysu …

K.S.

Nevím proč do Vás Bůh dával duši, to se musíte ptát něho.

Jinak lidi létající business třídou asi nepožadují policejní manévry, zavřený kus letiště, nepředstírají jak jsou obyčejní, jenom aby pak vyžadovali papalášské zacházení. A taky nepředpokládám že nemají plnou hubu keců o tom jak je třeba bojovat proti létání, omezovat emise, spotřebu, atd., což má přímé negativní dopady na životní úroveň, jenom aby pak letěli někam letadlem, místo toho aby seděli na zadku v jejich kanceláři a vyřídili to přes Zoom.

MartinS.

Ale oni nic nepředstírají. Oni přiletí normální linkou a Česká republika je na základě diplomatických dohod chrání a zajišťuje jim odvoz z letiště, protože jako předsednická země EU svolává zasedání do Prahy. Aby neprodukovali emise, neletí speciálem, to by přistávali na T4, ale běžnou linkou. Elektromobilem nejedou, mj. proto, že napojení ČR na dálniční síť v okolních zemích není zrovna ideální a třeba cestou ze Španělska nebo z Řecka by si opravdu užili. Pokud dobře počítám, pouze 4 naše dálnice z těch devíti, které by někdy měly vycházet z Prahy, má propojení s dálnicemi v zahraničí. A vlakem se sem… Číst vice »

K.S.

Gratuluji, zvládl jste jejich papalášství a předstírání vylepšit ještě o aroganci a neschopnost české policie to zajistit bez zásahu do běžného provozu.

Air Traveller

a douvime se tedy konecne, v cem je problem, ze z toho dostvate takovy hysterak?

Petr

Zase si necháme diktovat pokud to je kdokoliv zvolený obyčejný smrtelník tak ať žádá o co chce! Ale vyhovovat jednomu línému praseti napříč tisícům ubohost! Je to smrtelník tak ať se tak chová! Jedinny kdo si tuto podstu zaslouží jsou lidé jako již zmiňovali Královna Alžběta XY a jiní. Ostatní lístek pořádný boty a nazdar! Zase jako ovce se nebude moci parkovat hnus!!!! Kvůli komu ? Banditům, jež se bojí za to co splodili v těch svých mizernych hlavách? V pořádku bojí te se správně za ty zhovadilosti by jste měli dostat na zadek, když to Vaše matka nezvládla!

Air Traveller

on ti nekdo neco diktuje?

Karma

Nechapu proc nevyuzivaji Terminal 3, ktery je urcen i pripraven odbavovat VIP bez toho, aby byl narusen provoz na terminalech 1 a 2.
Asi by bylo vice organizacni prace pro letiste, takhle je to jednodussi a platici klienti jsou pro ne jen obycejne stado, se kterym se muzou delat co chteji.

K.S.

3? To je ten jak ho blokuje stát?
Minule tu byla nějaká skazka že tam prý cosi není hotové. Vzhledem k tomu že tu není problém vyklopit lidi z mezinárodního vlaku do kopřiv mezi depo a odstavné koleje, tak se celkem bojím v jakém je stavu.

Air Traveller

hmmm… to jako to letadlo, kterym ty delegace rozpulis?

pulka s normalnimi cestujicimi dojede na t2 a druha pulka pak na t3?

Petr

Ať si dojdou pěšky snad na to VIP co je nám sakra do toho jejich problému. Pokud se bojím že mi někdo ublíží za moje zhovadilosti no však tak ty zhovadilosti nedělám!

Air Traveller

ajaj … frustrati promluvili.

K.S.

Letadlo umí rolovat, ne? Ať si tam přejede. Nebo ať jedou na koloběžce. Whatever.

Air Traveller

inu, lopaticky promluvily 🙂

Entony

Na terminálu 3 právě probíhá rekonstrukce a nečekaně se protáhla.

ABC

A co kdyby přijeli vlakem 🙂

MaT

Jo jo, třeba přes Liberec, aby viděli, jaké tu máme skvělé tratě…

K.S.

Možná by to nebylo na škodu. Mám celkem podezření že se politikům hraje jakési potěmkinovské divadlo a oni se pak bohužel řídí podle toho. Připomenul jste mi událost z jedné nemocnice o které jsem slyšel, změnil se ředitel a tak se tam přijel podívat hejtman. Ředitel jej provedl po nemocnici, ukázal mu co tam všechno nefunguje, co se rozpadá a v jakých teplotách tam je personál a pacienti. Hejtman pak prý jen konsternovaně ze sebe vypravil. „A já jsem měl vždycky za to že je to tu taková moderní nemocnice.“ Problém byl v tom že pokaždé když přijel dřív, tak… Číst vice »

Lojza

Kdyby to bylo za jiné vlády tak by to bylo nazváno pravým jménem: papaláštví 🤣

Kamui

Nechápu. Buď jsou to VIP co přiletí na VIP letiště v Kbelích, nebo to to nejsou VIP a přiletí normální linkou, ale pak by neměly být žádné takovéhle extráty.

MartinS.

Kbely jsou vojenské letiště. Pokud přiletí ministři ze zemí EU, poletí asi normální linkou a ne speciálem. Ale na našem území je to pro policii chráněná osoba. A pokud jich přiletí/poletí více najednou, je pro Ochrannou službu PČR jednodušší směřovat je na jedno místo, kde navíc můžou zaparkovat limuzíny pro ministry i mikrobusy pro doprovod. Je to naprosto logický postup brzpečnostních složek, minimalizovat rizika…

K.S.

Chtějí-li si hrát na běžné občany, tak se vím všudy, chtějí-li papalášský přístup, pak a si smrdí na vojenském letišti se speciálem a neopruzují ostatní.

A přebujelé četnictvo by se taky mohlo naučit vykonávat tu ochranu aniž by tím obtěžovalo ty co ji živí.

K.S.

Asi tak.
Víte snad co říkají pokaždé když zavádí nějakou regulaci kterou lezou do soukromí?

„Kdo nedělá nic špatného, nemá se čeho bát“

Možná by se tím měli začít sami řídit.

Skoro to vypadá že existuje nepřímá úměra mezi reálnou důležitostí člověka v daném řídicím systému (dnes by mělo vše běhat na procesech) a opatřeními které se kolem něj dělají.

Karel

Pokud umožní parkovat 15 min zdarma i tam kde to obvykle neplatí, jako dole před T2. Tak to zase tak strašné omezení nebude.

Air Traveller

je to tak. dopad na cestujiciho nulovy. nicmene hysterky, co tu budou kvicet, ze chtej vratit letistni poplatek, se tu stejne za chvili objevi 😀

Petr

Bez do fronty s poslanci a přestaň kvicet. Je to letiště pro všechny ne pro jednotlivé osoby! Pokud jsi jednotlivec tak si jdi s nimi a neboj se dostaneš linč stejně jako oni! Demence se projevuje dřív či později bože.

Air Traveller

co je to “pro vsechny”? ono snad to letiste patri “vsem”?

a i kdyby ciste nahodou bylo – tak on jim ho snad nekdo bere ?

Aleš

Možná si ochranu těch papalášů představuju jako Hurvínek válku, ale nebylo bypro všechny strany přínosnější, aby ten papaláš prošel s asistencí u chobotu na plochu, tam nastoupil do vozidla letiště a to ho dovezlo třeba na trojku?

K.S.

A nebo jim postavit lustrační stánek a hned s nimi do hotelu/do práce.

Nějaký Tentin Quarantino se jistě na letišti najde.

K.S.

Papalášismus.