Senát schválil snížení DPH na jízdenky, mělo by pomoci objednatelům

Autobus ICOM, ilustrační foto. Autor: ICOM TransportAutobus ICOM, ilustrační foto. Autor: ICOM Transport

Senátoři dnes schválili snížení sazby DPH u jízdného z 15 na 10 procent. Podpořili tak názor sněmovny, v případě hladkého

Zpět na článek
5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PAN

Velmi trefná věta v kontextu informací. „Sazba DPH na jízdenky v tuzemsku patří k nejvyšším v Evropě“. Hloupý populismus rádoby zdejší panáků, co si u nás říkají politici :))) VARIANTA A) ti, co mají ke korýtku aktuálně daleko „….Naše změna je postavená jinak: pomůže ušetřit peníze, které umožní zvýšit počet spojů a růst mezd řidičů…..“. VARIANTA B) – ti co jsou u koryta aneb populistická sleva „Vláda zavedla populistickou slevu na jízdné, která neřeší žádné problémy veřejné dopravy, ale pouze si tak kupuje některé voliče. K čemu sleva, když nebude mít kdo řídit a spoje ve špičkách budou přecpány? Problémem… Číst vice »

petr.r

pane- tohle není večerní praha, tak trochu zamyslete se a my tady čekáme na každé zlepšení dopravy a jestli tady zůstane předražená ČD tak budeme číst články zase zdražila čd vlaky hodně často, proč ten článek není o železnici? Protože u nás je železnice jen čd. 810 jezdí skoro plná a já jsem hledal na nádraží i v depu, kde vůbec mají 010-nemají bud ji prodaly, nebo sešrotovaly a jinou soupravu tam nepošlou, ale to už víme, to psalo o žabotlamech večerní praha.

Patrik

Jinými slovi se čeká, že ČD si těch 5 % strčí do kapsy, pokud nezlevní jízdné.

Hans-Jurgen

Jen ČD nebo všichni dopravci?

Bery

Nema cenu reagovat… tam uz je to diagnoza. 😉