Šéfovi Letiště Praha končí za 27 dní smlouva. Ministerstvo mluví o výběrovém řízení, ještě ho ale nevypsalo

Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. Foto: LPVáclav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. Foto: LP

Ministerstvo financí podle svého vyjádření práci Řehoře "oceňuje".

Zpět na článek
15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří Kocurek

Amatérismus, vypsat to takhle na poslední chvíli.

Dorota

Jestli dostane zlatý padák 50 mio jako dali Dvořákovi, tak bych to zase tak tragicky neviděl. Koupí pár malých solárních a vodních elektráren a nemusí dělat do smrti.

VíKo

Zrovna tenhle manažer tam odvedl kus práce. Škoda.

Jakub

No ten Ťok by teda byla opravdu výhra… Současný ředitel je zcela vyhovující. A nevidím jediný zásadní důvod ho měnit.

tom the second

Se divím že to za zásluhy nenabíli Jarce at má zas autí pro svýho Zohana.

ExLetistar

Bude v tom politika a i politikareni uvnitr letiste. Pod panem Rehorem jsem na leistii pracoval svych poslednich skoro 7 let letistareni a musim rict, ze byl velmi dobry sef a podle vseho i cisty (proto na nej nic nevytahli). To se teda neda rict o panu Krausovi, ktery ma vselijake politicke kryti (natahnul tam jako reditele dalsiho Babisovo cloveka) a ma vazby i na UCL, kam umistil svoji manzelku a jedine co Kraus umi a dela, ze hlida tok penez do spravnych kapes. Jsem rad, ze uz tam nemusim byt a dekuji panu Rehorovi za leta dobreho vedeni a… Číst vice »

poletucha15

Toku az budes posledni na LKPR, tak nezapomen pri odchodu zhasnout. 🙂

Gwann

sice nevím níc o zásluhách pana ředitele, ale tohle chování je prasecinka východního stylu.

zda za tím je pokus vybrat prachy od simaneho nebo koryto pro Toka…to uvidíme.

žádné pochybení zatím nevytaahli, tak bych možná řekl že asi ani není…

SaulGoodman

Čistě v zájmu objektivity – jestli mu končí smlouva, tak žádné pochybení potřeba není a udělat výběrko je skutečně legitimní postup. Co už zavání nějakou levárnou je nicméně to, že ještě nebylo vypsáno.

Gwann

a že to je na poslední chvíli a ze do funkce byl zvolen na 5let ale smlouvu na prachy měl na 3 a že údajně jinému protáhli ve stejné situaci a jemu ne…

proste tohle není standardní chování jak slušná firma hledá nového manažera. mimochodem, manažer není jako politik s mandátem od voličů, obvykle se střídá, když nemá výsledky, uspesneho většinou nikdo nemění…vyjma povýšení/presunu nebo msty ubozaku z centrály na úspěšném šéfovi dcerinky….

Tomas

tak se naucime cist, ne?

clenem predstavenstva ma byt pet let (do r. 2023). predsedou prrdstavenstva do ted.

v cem je problem?

Gwann

arogante, číst umím.
ty ale zjevně umíš jen urážet.

z daného textu plyne:
– má tříletou smlouvu na výkon funkce předsedy predstaventsva
– pětilety mandát v predstavenstvu
– a když se měsíc před koncem smlouvy na výkon funkce opta na další postup…tak mu řeknou neprodlouzim…a nic dál. žádné VR, nic. a reakce až na dotaz.

čili postup minimálně pochybný.

to jako bude v boardu bez určeného „rezortu“ ? nebo jak?

takže jsem předvedl, že umím pracovat s textem.

co mi, genie, vyvestis dále?

SaulGoodman

Já neříkám, že to je standardní, časově to je divné, ale dělat výběrové řízení po skončení smlouvy samo o sobě není nic tak divného, i když ten člověk žádné problémy nemá. Toho řízení se může zúčastnit a zvítězit, pokud se najde někdo lépe vyhovující požadavkům, není zase důvod, aby nebyl nahrazen.

Navíc pletete dvě věci, na 5 let byla pozice v představenstvu, z té by musel být odvolán. Na 3 roky byla smlouva na předsedu představenstva, tu může teoreticky dělat někdo jiný a on stále bude člen.

Gwann

reakce je na tomáše, vy jste slušný a normální. jako je uz divné, že má jinou délku předsedy a člena a hlavně to, že měsíc před koncem předsedy není jasné co bude dál. viděl jsem vícero střídání generálů i v soukromé firmě a ty akce kdy starý konci a nového nemáme…vždy smrdely. kseftem nebo neschopnosti toho kdo nominuje. firmu to spolehlivě paralyzuje. člen představenstva bez „rezortu“ čili pole působnosti a pravomoci u nás není zvykem. v US ano, tam může být board of directors odlišný od managementu. u nás splývá. dělá se někde v pozadí kšeft. jaký nemožnost říct. ale… Číst vice »

Tomas

Tvl .. další politická trafika? a zase v letectví? jsou nepoučitelní …

tvrdík zrušil ćsa … takze ted odepsat i letiště praha?