Šéf popradského letiště rezignoval, zaměstnanci své výpovědi stáhnou

Airbus A320 společnosti Wizz Air odlétá z letiště Poprad - Tatry. Foto: Letisko Poprad - TatryAirbus A320 společnosti Wizz Air odlétá z letiště Poprad - Tatry. Foto: Letisko Poprad - Tatry

Petera Dujavu byla připravena odvolat i vláda, na kterou se před nedávnem obrátili sami pracovníci letiště.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alf

Carga sa prepravovalo daleko viac v minulosti, ked Dujava ani netusil ako funguje letisko. A do zisku ho priviedol z covidovych dotacii. Robi si PR pred volbami.

Anonymus

Kolik zamestnancu na hlavni pracovni pomer muze mit popradske letiste pri takovem vyuziti? Tricet?
Jinak rezignace reditele z jeho strany jen dokazuje, ze zamestnanci maji pravdu.

Apex

Myslím, že je jich kolem 70. Musíte brát v úvahu, že se jedná o veřejné letiště, takže i když není aktuálně žádný provoz, musí být pro zachování provozuschopnosti na letišti příslušný počet zaměstnanců po celou provozní dobu, která, pokud je správný údaj v AIP, je od 6.15 do 18.00 Po-ne celoročně (s možností otevření provozu i mimo standardní provozní dobu). Takže ne, 30 zaměstnanců na HPP takový rozsah nepokryje, předpokládám, že jich bude tak 30 ve službě (hasiči x6, technici, handling, security, plnění…). A i v mimo provozní době tam minimálně 2 zaměstnanci mají službu, takže jsou H24.

Jiří Kocurek

30 pracovních pozic á 12 hodin denně vč. víkendu je 30x12x7=2520 člověkohodin, což při 40 h týdně na osobu dává minimálně 63 lidí. Do toho dovolené a 70 lidí je málo, ikdyž nebudou nemocní.

Apex

Slovenský tisky myslím uváděl, že výpovědi dalo 50 ze 70 zaměstnanců. Ono přesně záleží na tom, jak mají nastavený ten provoz, například požární kategorii ve dnech, kdy není „velká doprava“ apod. Ale ano, těch 70 bude na doraz, i když pokud to doplňují třeba brigádníky, tak by to vyšlo.

Gajda

No vida, myslel jsi, jak je ředitel zeměkoule a nakonec i jemu samýmu došlo, že z toho jediná cesta ven, je odejít. Všechno má jistý hranice, a jak se překročí, mělo by to skončit přesně takhle.