LOT 3a leaderboard

Sečteno: Bouře Sabine zastavila železniční provoz na 192 místech, na Lipence se nejezdilo 80 hodin

Popadané stromy na železnici. Foto: Správa železnicPopadané stromy na železnici. Foto: Správa železnic

Správa železnic vydala konečnou statistiku řádění bouře Sabine, která se prohnala českými zeměmi počátkem týdne. Celkem železničáři zaznamenali 296 událostí,

Zpět na článek
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Spravedlnost

Provoz na nekterych tech tratich uz ani nemelo smysl obnovovat.

fensterglaser

Snad už konečně tyto alarmující údaje přimějí SŽ k tomu, aby provedla prořezávku stromů kolem tratí bez ohledu na protesty různých ochránců.

Rtep

Pak už stačí jen provést prořezávku řidičů, kteří jezdí přes přejezdy, aby se vláčky cítily bezpečně. A kdyby zase foukalo, pak samozřejmě ze všech budov preventivně odstranit střechy a mladejm holkám zakázat nošení sukní.
A už nás žádný orkán nemůže ohrozit…

Jiří Kocurek

Zapomínáte na zákaz sebevrahům skákat pod vlak.

Romanero

Zase umíte si představit, že natvrdo proříznou 20 metrový pás třeba podél té Lipenky? Ono se všechno musí řešit citem..

nowas

A proč ne? Kolem blbýho vn je to 7 m na každou stranu od krajního drátu a ani se nemusí ptát majitele, či s ním něco řešit. Časem to zaroste keřma nebo nižšíma stromkama, které až na trať nepadnou. Musí se to pak ovšem udržovat v rozumné výšce, což může být pro SŽ problém.

nowas

U nás(Všetaty) řádili Čezáci nedávno, sebrali vzrostlé ořešáky i menší havěť v nařízeném ochranném pásmu vn. V Mlékojedech u trati to prořezali pod svým vn vedením taky, menší průměry seštěpkovali a velkou borovici okolo půl metru v průměru nechali ležet na zemi, aby si ji asi majitel odvezl. Zato SŽ(DC) v Měšicích na neratovickém zhlaví nechá růst džungli, až jim tam spadne klacík na trať a zastaví se provoz v úterý 11. 2. ráno na skoro 2 hodiny.