Sdružení osobních železničních dopravců posílilo. Popudem byla konzervace lokálek

Jednotka RegioSprinter na Švestkové dráze. Foto: Petr Dobiašovský / AŽD PrahaJednotka RegioSprinter na Švestkové dráze. Foto: Petr Dobiašovský / AŽD Praha

Spolek posílily společnosti Die Länderbahn, AŽD Praha a KŽC Doprava.

V historické Křižíkově remíze v Táboře dnes došlo k restartu spolku, který má napříště hlasitěji hájit zájmy osobních dopravců na železnici. Sdružení železničních společností, které dosud spíše hibernovalo, se zde rozrostlo o tři nové firmy a obměnilo představenstvo.

Spolek posílily společnosti Die Länderbahn, AŽD Praha a KŽC Doprava. Předsedou představenstva zůstal Jan Šatava z Railway Capital, novými členy jsou Bohumil Augusta (KŽC Doprava) a Michal Barták (Die Länderbahn). Deníku Zdopravy.cz to řekl Šatava.

„Na rozdíl od nákladní železniční dopravy nikdo dosud nebyl schopen účinně hájit zájmy osobních dopravců, což se nyní budeme snažit změnit. Společných témat je mnoho, aktuálním popudem byl návrh na konzervaci lokálek,“ uvedl Šatava. Podle něj je sdružení otevřeno i dalším dopravcům. „Uvidíme, jestli se někdo další přidá,“ doplnil.

„Budeme rádi spolupracovat s každou organizací, která se zasazuje o liberalizaci trhu a rovná práva soukromých dopravců, a která bude prosazovat společné kroky v legislativě, výlukách, změnách předpisů provozovatelů dráhy a podobně. Na evropské úrovni nám v tomto aktuálně pomáhá organizace Allrail,“ uvedl mluvčí Leo Expressu Emil Sedlařík.

Tagy AŽD Praha Die Länderbahn KŽC Doprava Sdružení železničních společností
79 komentářů