Rychlejší silnice do Frýdlantu a Polska získala klíčové povolení, obce jsou proti kvůli vodě

Velký odpor mezi obyvateli Nové Vsi vzbuzuje především chystaná estakáda přes říčku Jeřice. Foto: ŘSDVelký odpor mezi obyvateli Nové Vsi vzbuzuje především chystaná estakáda přes říčku Jeřice. Foto: ŘSD

Po dvou a půl letech získalo Ředitelství silnic a dálnic klíčové souhlasné stanovisko v procesu posuzování vlivu na okolí (EIA)

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Robert Borsallino

Česká klasika. Pozemky skoupeny určitými skupinami, tak ta silnice bude za každou cenu. Stavební firma počítá zisk, úplatečky jsou již slíbené. Proti tomu se špatně bojuje. Jim je jedno, zda budou mít druhé vesnice vodu či ne. Jim je jedno, že v Nové vsi mimo jiné bude hluk, prach a zvýšené emise. Nemluvě o soli při zimní údržbě sjízdnosti. Jak jde o prachy, tak se domluví na jakémkoliv svinstvu. Hlavně se to musí správně zdůvodnit a použít ty správně nakloněné úředníky.

Peter

Já doufám, že ten hydroposudek bude OK, příp. se posílí vrty apod. a ta silnice projde (ikdyž všichni vědí, že ideální by byl jen tunel skrz Albrechťák). Bude pak zajímavé sledovat reakce a lobby občanů „na americe“ a „zástupců/lidí v tom fin. zainteresovaných“, např. pana Mejstříka atd. 🙂 Ale myslím, že to neprojde..

Jaroslav

Patriku, jdi už do háje! Pochop, že lidi nechtějí tranzit přes své vesnice. Svou existencí zhoršuješ zdraví a máš na svědomí mnoho životů lidí.

Poudy

To je v pořádku, udělá se další přezkum, třeba se zjistí že to na vodu nebude mít vliv, vesnice tedy se stavbou budou souhlasit a pak běžte za Patrikem a zeptejte se ho na jeho názor, ten ho určitě nezmění 🙂

Nekdo

a Voda z Tetcic uz se lahkave racila vyjadrit k teto planovane ceste?