egoe-plus
Letecké společnosti Letectví

Ryanair začal prodávat letenky až 17 měsíců dopředu, posílí spojení z Prahy do Madridu

Boeing 737-800 společnosti Ryanair na odletu z Prahy. Foto: Letiště Praha
Boeing 737-800 společnosti Ryanair na odletu z Prahy. Foto: Letiště Praha

Letecká společnost Ryanair začala s prodejem letenek na příští letní letový řád s výrazným předstihem, než je obvykle. Od tohoto týdne si mohou cestující koupit letenky až do října 2020.

Letenky se většinou prodávají maximálně rok dopředu, Ryanair letos nabízí letenky až 17 měsíců dopředu. Nejde ale často o příliš výhodnou koupi.  Například nákup letenky na příští říjen jsou často dražší než letenky v letošním červnu.

Ryanair uvolnil do předprodeje s takovým náskokem jen některé linky, hlavně do středomořských destinací, tedy zejména do Francie, Itálie, Řecka, Španělska a Portugalsko.

V případě Prahy je možné s takovým předstihem koupit letenky do čtyř měst: Milána Bergama, Londýna, Barcelony a Madridu. Rezervační systém současně ukazuje navýšení počtu letů z Prahy do Madridu. Namísto stávajících čtyž letů týdně bude Ryanair mezi Prahou a Madridem létat každý den. K navýšení počtu letů má dojít už s příchodem zimního letového řádu. Z ostatních českých měst letenky s takovým předstihem nenabízí. 

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek Dolák

Na tomto článku je kouzelné, že se autor pan Sůra zcela automaticky podíval jen na odlety z Prahy – a dost. A přitom pokud vím není Pražák. Já sice Ryanair upřímně nesnáším – ale když už se komentují linky z Prahy, tak proč ne taky z Brna, resp. i z dalších měst ČR, pokud tam tato obskurní, ale úspěšná společnost létá – nebo je server ZDopravy určen jen pro pražské čtenáře?

Raddie

Upřímně závidím lidem, kteří vědí, co bude za 17 měsíců 🙂

Jen tak

a proc ne? koupi letenky a zbytek planu tomu prizpusobi 🙂

(ale taky nic pro mou malickost)

Radek Janata

Když dovolenou nahlásíte včas, mezi prvními, většina zaměstnavatelů vám ji dá. A pokud narážíte na to, že můžete např. onemocnět – to přece můžete i večer před odletem.

Ona letenka v takovém předstihu může stát jen pár stovek. Pak ten risk stejně není nijak veliký. Související hotely apod. si vybere ty ,které se dají zrušit bez poplatku a je to.

Lkprak

No, pointa ale tady je, že nestojí, což je uvedeno v i tom článku a vlastně žádnou výhodu v nákupu tak dlouho dopředu nevidím. Cenotvorba (nejen) Ryanairu je velice kreativní, já jsem např. minulý týden kupoval jednosměrnou letenku do Londýna za necelých pět set korun asi osm hodin před odletem. Podobné ceny měl ten den Ryan na vícero destinací z Prahy.