Ryanair se spletl, čtvrté letadlo na pražskou bázi nepřidá

Letadlo Ryanairu na pražském letišti. Pramen: Letiště PrahaLetadlo Ryanairu na pražském letišti. Pramen: Letiště Praha

I nadále však platí, že v letní sezóně nabídne dopravce cestujícím z Prahy lety do 33 destinací.

Nízkonákladová letecká společnost Ryanair oznámila, že informace o umístění dalšího letadla na její pražskou základnu, byla do tiskové zprávy umístěna omylem. I během letní sezóny tak bude platit nynější početní stav bázovaných letadel Ryanairu v Praze, tedy tři stroje. Zprávu s chybným počtem bázovaných strojů na Ruzyni jsme publikovali také na Zdopravy.cz, článek je v tuto chvíli již upravený.

I nadále však platí, že v letní sezóně nabídne dopravce cestujícím z Prahy lety do 33 destinací. Součástí letového řádu budou rovněž již dříve oznámené čtyři novinky: Gdaňsk, Rimini, Sevilla a Skiathos. Ryanair očekává, že během rekordního léta přepraví na více jak 285 letech týdně 2,3 milionu cestujících. Ve srovnání s loňským létem půjde podle předpokladů v počtech letů o 21% nárůst.

Rekordní léto čeká Ryanair také na letištích v blízkosti hranic, které jsou oblíbené u českých cestujících. Z Vídně bude dopravce létat do 75 destinací, bázovat proto bude v rakouské metropoli 19 letadel.

Týdně by měl Ryanair během léta vypravit z Vídně více než 800 letů, ve srovnání s loňským létem půjde o 10% nárůst. Rozšíření o jedno letadlo čeká jeho základny v Polsku. Dalšího stroje se dočkají Katovice, Vratislav i Krakov. Z Katovic se bude nově létat na letiště Treviso u Benátek, do chorvatské Puly a bulharské Varny. Z Krakova do Belfastu, Lurd, Memmingenu, Perugie, Poznaně, Rhodosu, Toulouse a Varny.

Tagy FR letiště praha Letiště Václava Havla Praha prg Ryanair
17 komentářů