cargo

Ryanair ruší většinu letů, pro duben a květen počítá s úplným uzemněním

Ryanair a jeho Boeing 737-800. Foto: RyanairRyanair a jeho Boeing 737-800. Foto: Ryanair

Největší evropská aerolinka Ryanair ruší počínaje dneškem drtivou většinu letů. Pro duben a květen pak předpokládá, že na zemi zůstanou

Zpět na článek
28 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Nicky

Ještě někde uváděli, že u těchto repatriačních letů (Střední Amerika) není nutná následná karanténa. Nemáte někdo bližší info?

Butrusik

Pokud přestupuje v rizikové zemi a neopustíte tranzitní prostor, karanténa povinná není. Je však doporučeno zůstat v ní dobrovolně. Je to na dohodě s vašim lékařem. Seznam těch rizikových zemi se průběžně mění, ale země střední Ameriky v ni zatim asi nejsou, nové ted USA a Kanada.

Nicky

Nemáte někdo info o tom dnešním letu z Bogoty a Kostariky do Prahy? Kde má mezipřistání?

RHood

Ceny repatriačních letů SW zapalcené MZV ihned:

Punta Cana – Praha 265.000,- EUR
Panama – Havana – Praha 280.000,- EUR
Lima – Puerto Plata- Praha 280.000,- EUR
Roatan – Cancun – Praha 245.000,- EUR
Bogota – San Jose – Praha 295.000,- EUR

Tedy celkem něco kolem 38.000.000,- CZK

GPGP

Prý chce Ryanair i půjčovat své stroje vládám EU, no kdyby měli jiné stroje než 737 asi dobrý počin.. .
Je zábavné sledovat ten let TVS4156 z Cancunu.
Za chvíli bude mít mezipristani v Grónsku 🙂

Martin Hanzal

Spíš na Islandu… ale musí to být fakt hrůzolet 🙁

Roiman4

Dobře jím tak… času bylo hodně se dostat zpět do ČR a když někdo píše na MZV o pomoc a ještě, ať si pro ně přiletí v úterý, kdy jím končí dovolená, tak to pardon. Lituji posádku akorát.

Jirka B.

Mohu se, prosím, zeptat, co tak dobrého jíte, když to ve svém příspěvku 2x zmiňujete? Nechci být hnidopich, ale toto je mor poslední doby …

Karel Jezbera

Aerolinky přijdou kvůli koronavirové krizi o více než 250 miliard dolarů (6,4 bilionu Kč) na tržbách, mnohým už dochází hotovost. Oznámilo to Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA), které tak zdvojnásobilo svůj předchozí odhad ztrát. Sdružení také vyzvalo vlády k urychlení pomoci na záchranu leteckého průmyslu (iDNES). Jestli si někdo myslí, že je to konečný účet, tak je na velkém omylu. Létat se nezačne ani za ty 2 měsíce, co Ryanair plánuje odstavit letadla. Tato krize bude trvat mimo ČR až do konce roku 2021. Výhodu to bude mít, že se významným způsobem pročistí vzduch. Letecký provoz na severní polokouli… Číst vice »

Ota

promiňte pane Jezbero, ale na tohle jste přišel jak? Věštíte z křišťálové koule? Do konce roku 2021? To ale budete žit možná na jiné planetě, nemyslíte?
Můžete mi prosím objasnit, z čeho tak usuzujete, z jakých podkladů vycházíte?
Děkuji za informaci, hezký den

Zbyněk

Pan Karel zásadně své zdroje neuvádí, jelikož jsou „tajné“ a neuvádí je pro jejich ochranu (tak to psal už u minulých debat v komentářích). Já se mu nedivím. Mít křišťálovou kouli, taky bych o ní nikomu neříkal, jinak by se na mě lidi vrhli.

Ota

😀 něco víc serioznějšího nemáte?

Karel Jezbera

To je jednoduché, když vidím, jak k tomu problému přistupují všude mimo ČR, tak to bude tak, jak říkám. A nejsem sám:

Vysoce postavení představitelé Pentagonu dnes uvedli, že rychle šířící se koronavirová nákaza může ve Spojených státech trvat měsíce. Armáda proto bude po dobu, po kterou to bude nutné, pomáhat ve snaze dalšímu šíření zabránit. Informovala o tom agentura Reuters.

Nevěříte? Nechte se překvapit.

Y.K.

A co jako? Vystřelujete obecná nebo z novin ocitovaná moudra a tváříte se jako že předpovídáte budoucnost. Pochopitelně, že to bude trvat měsíce. Máte něco co opravdu nevíme. Třeba kdy to skončí? Taková předpověď by zaujala.

Ota

to by bylo moc jednoduché 😀

Stony

Pro letosek melo letiste cil 18 mil cestujicich. Podle letiste se to podari pri nejoptimistejsi variante az v roce 2022.

MiChviPRD

Já s tím docela souhlasím, koneckonců pan Prymula by měl být nejpovolanější pro předpověď, jak se pandemická situace zřejmě bude vyvíjet. „Hranice mohou být uzavřené i dva roky, řekl Prymula“. https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/hranice-mohou-byt-uzavrene-i-dva-roky-rekl-prymula-40317613

Lenka

Když už jste takhle informovaný tak byste mohl i vědět, že vzduch se sice pročistí ale pak nastane taky rapidní zhoršení a bude to horší než předtím. Teď všichni platili emise jak blázen a snažili se být „green“. Co bude až příjde ten váš rok 2021 a ty aerolinky co to přežili, nebo ty nové a další průmysl, budou osvobozené od placení emisí a nějaké být green nebude na pořadu dne, protože se budou snažit mít vůbec nějaký zisk.

Ota

Čt 24 on line zpráva č.47

Uzavření hranic a omezení cestování na rok či dva by bylo podle prodejců jazykových pobytů v zahraničí i cestovních kanceláří pro tuzemské podnikatele nejen v cestovním ruchu likvidační. Na možnost dlouhodobějších restrikcí v cestování do zahraničí upozornil v neděli náměstek ministra zdravotnictví a šéf Ústředního krizového štábu Roman Prymula. Podle některých oslovených prodejců by se Prymula měl za tento výrok omluvit, neboť mimo jiné způsobil nárůst storen letních i podzimních zájezdů.

Karel Jezbera

Dnes to nad Evropou už hodně prořídlo. Ještě tam nějaké Ryanairy najdeme, ale bude to rychle ubývat. Ale moje informace z pátku byla víceméně správná. Časový rozdíl mezi konspirací a realitou se v posledních dnech brutálně zkracuje.

Xapadlo

Docela by mě zajímalo, zda má cestující v této situaci nárok na vrácení zaplacené ceny za letenku. Nevíte náhodou někdo?

Tomáš

pokud je let zrušen, tak ano

Bob

Většina jich bohužel nechce vracet peníze a dává jen voucher ve stejné hodnotě.

Zbyněk

Docela v to doufám, Wizz mi zrušil let a poslal email, že do 14 dnů pošle email ohledně postupu pro vrácení peněz. Dnes je to 11 dní, tak jsem zvědavý, jestli něco přijde.

Petr

Mně to přišlo přesně po těch 14 dnech. Jestli už vám načetli credit, zkuste si zažádat na téhle stránce https://wizzair.com/en-gb/wizz-credit-conversion-request

Jirka B.

Nemá, je to „vyšší moc“. Tak třeba LH group vás nechá přebookovat letenky, ale rozdíl cen si doplatíte.

Zbyněk

Řekl bych, že záleží na letu, ne každé zrušení se dá odkázat na vyšší moc. Mi zrušili let Kyjev-Katowice, a to v době, kdy nebyly zavřené hranice ani nebyly vyhlášené nouzové stavy (v Ukrajině a Polsku), takže pro zrušení letu nebyl koronavirický důvod.