Ryanair přitlačil na Smartwings, ceny zpátečních letenek z Prahy k moři padají k tisícikoruně

Boeing 737-800 Ryanairu v Praze. Foto: Letiště PrahaBoeing 737-800 Ryanairu v Praze. Foto: Letiště Praha

Letecká společnost Ryanair po navýšení počtu letů z Prahy do evropských přímořských destinací dál cenově útočí na Smartwings. Tuzemský dopravce

Letecká společnost Ryanair po navýšení počtu letů z Prahy do evropských přímořských destinací dál cenově útočí na Smartwings. Tuzemský dopravce zatím na agresivní cenovou politiku irského obra reagoval pouze v případě Malagy, do ostatních destinací je zatím často několikanásobně dražší.

Ryanair od zavedení dalších letů na rozdíl od běžného vývoje v minulých letech letenky postupně dál zlevňuje, což ukazuje na stále slabou poptávku po létání k moři. Firma od přidání letů zlevňuje řádově o stokoruny: ještě před týdnem stála nejlevnější letenka z Prahy na Mallorcu 1653 Kč, nyní je za 1397 korun.

Zatím nejlevnější nabídkou Ryanairu k moři byl až do dnešního dne chorvatský Zadar, kam firma nabízí lety na srpen za 1266 Kč. Do Chorvatska létá firma stále jen jeden den v týdnu, ale nově od srpna každou sobotu dvakrát denně. Ryanair dnes zlevnil letenky i do dalších destinací: na Korfu zlevnily zpáteční letenky na 1334 Kč, na Rhodos dokonce u pár termínů jen na 1183 Kč. Všechny ceny jsou za letenku s malým palubním zavazadlem.

Smartwings zatím odolávají zlevnění a nabízí lety i několikanásobně dráž. Například v případě Korfu se ceny za zpáteční letenky v srpnu blíží osmi tisícům korunám. Jedinou destinací, kde zatím Smartwings zlevnily, je Malaga: srpnové letenky stojí i kolem 1800 Kč, což je v podstatě podobná cena jako u Ryanairu. Jde aktuálně i o jedinou destinaci, kde Smartwings nabízí zpáteční letenku za cenu pod 2000 Kč.

Do seznamu letů k moři pod tisícikorunu se dostal také easyJet, na přelom srpna a září nabízí lety do Benátek za 881 Kč.

Podobně nízké ceny letenek k moři jsou v Praze nezvyklé, zvláště v období hlavní sezóny.

Tagy easyjet Letiště z Prahy Lety z Prahy k moři Ryanair smartwings Top
139 komentářů