Cestovní ruch Letecké společnosti Letectví

Ryanair po oznámení linek z Prahy do Řecka zlevnil, ceny spadly pod 2300 Kč

Lindos na ostrově Rhodos. Foto: Kirk Fisher / Pixabay.com
Lindos na ostrově Rhodos. Foto: Kirk Fisher / Pixabay.com

Ceny přímých letenek z Prahy do Řecka spadly na jednu z nejnižších úrovní v historii. Jen krátce po oznámení dvou nových linek  z Prahy do Soluně a na Rhodos Ryanair zlevnil svoji nabídku přímých letů do Řecka. Nová linka může nahrát výrazně hlavně individuálním cestovatelům, kteří nechtějí letět s cestovkou a dosud se musely spoléhat na výrazně dražší letenky od Smartwings. Krok Ryanairu by mohl zlevnit i jejich letenky.

Zatímco ještě včera po oznámení letů byla u všech zpátečních letů do Soluně cenovka přes tři tisíce korun, dnes Ryanair zlevnil lety pod hranici 2300 Kč jak v případě druhého největšího řeckého města, tak ostrova Rhodos. Za takovou cenu jsou k dispozici i lety v hlavní sezóně, i když rychle mizí.

Z Prahy do Řecka existuje celoroční spojení do Atén provozované Aegean Airlines, jinak všechny lety do desítek destinací v Řecku provozují Smartwings. I když jsou vedeny jako pravidelné linky, většinu kapacity obsadí klienti cestovních kanceláří. Tomu pak odpovídají i ceny: zpáteční letenka v hlavní sezóně je obvykle záležitostí 5 – 7 tisíc korun. Na příští letní sezónu Smartwings zatím letenky neprodávají.

Ryanair bude do Soluně létat ve středu a v neděl, stejně tak na Rhodos. Oznámení dalších linek z Prahy naznačuje, že Ryanair bude mít od léta v Praze už páté letadlo, na potvrzení tohoto plánu od dopravce čekáme.

Ryanair zatím v Praze nabízí do typicky středomořských destinací zlomek letů v porovnání s odlety například z Vídně (Laudamotion) či z Polska nebo Německa. Proti Smartwings šel loni pouze v případě Mallorky, kam ale nabízel jen jeden let týdně. Smartwings reagovaly zlevněním na úroveň Ryanairu v den, kdy létal. Od příštího léta bude Ryanair létat z Prahy na Mallorku dvakrát týdně.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
xxyy
Host
xxyy

Tahle nejotřesnější společnost, která si za každej prd nechá zaplatit a její letadla jsou v žalostném stavu by měla přestat slibovat. S Ryanairem již nikdy více.

Přemek
Host
Přemek

Brzy se ukáže, co je udržitelná cena pro udržitelnou ekonomiku.

Nicky
Host
Nicky

Ten Ryan to už přehání. Abychom nemuseli TVS sanovat.

jan
Host
jan

Cestovatelé…museli (ne musely):
Nová linka může nahrát výrazně hlavně individuálním cestovatelům, kteří nechtějí letět s cestovkou a dosud se musely spoléhat na výrazně dražší letenky od Smartwings. Krok Ryanairu by mohl zlevnit i jejich letenky.

Vlada
Host
Vlada

Možná zlevní jen ty dvě destinace v den stejného letu,ale Raynair nabízí jen pár levných letenek.

alex
Host
alex

Výborně!

VíKo
Host
VíKo

Po tomhle volam uz dlouho. A doufam, ze Ryan prida dalsi linky. 2x tydne kamkoli do stredomori zatim staci. 🙂

Vlada
Host
Vlada

A koupíte si to?

VíKo
Host
VíKo

Koupim Soluň! Na Rhodu jsem byl uz 2x a stacilo. Kdyz se prida dalsi stredomori, bude to parada.

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll