LOT 3a leaderboard

Ryanair oznámil další velkou expanzi za českými hranicemi, z Katovic otevře 12 linek

Letiště Katovice. Foto: Piotr Adamczik / Letiště KatoviceLetiště Katovice. Foto: Piotr Adamczik / Letiště Katovice

Největší nízkonákladová letecká společnost v Evropě výrazně rozšíří svoji síť linek z Polska, zejména pak z Katovic. Ryanair od příštího

Největší nízkonákladová letecká společnost v Evropě výrazně rozšíří svoji síť linek z Polska, zejména pak z Katovic. Ryanair od příštího letního letového řádu výrazně navýší počty linek do Středomoří i například do Německa. Letiště v blízkosti Moravskoslezského kraje využívá čím dál více českých občanů kvůli slabé nabídce Letiště Ostrava.

Ryanair oznámil, že příští letní sezónu nabídne v Polsku nejvíce spojení v historii. Na šest svých základen v Polsku umístí dalších jedenáct Boeingů 737-800, většinu pod značkou Buzz (dříve Ryanair Sun). Celkem firma otevře příští rok z polských letišť 27 nových tras.

Největší expanze se týká letiště v Katovicích, kde firma otevře celkem 12 nových linek. Půjde o kombinace ryze letních destinací na dovolenou a měst, kam se létá hlavně za byznysem. Desetkrát týdně začne firma létat do německého Dortmundu, třikrát týdně do Kolína nad Rýnem. V seznamu nových linek či spojů s navýšeným počtem frekvencí jsou pak dva lety týdně do Boloni, Brindisi, Katanie, a Göteborgu, třikrát týdně bude firma létat do Osla, Oděsy a Manchesteru. Pokračuje expanze na Ukrajinu: kromě Oděsy bude firma létat i čtyřikrát týdně do Kyjeva. Jednou týdně bude létat Ryanair do kyperského Pafosu. Celkem bude mít Ryanair v Katovicích v nabídce 18 linek.

Ryanair bude mít v Katovicích od příštího roku celkem šest letadel, očekává přepravení 1,25 milionů cestujících.

To, že Ryanair přikládá expanzi v Katovicích velkou váhu, dokazuje i zdánlivý detail: oznámit navýšení počtu linek přiletěl osobně šéf Ryanair Group Michael O’Leary. Většinou na tyto akce zejména v zemích bývalého východního bloku O’Leary nejezdí, v Česku například nikdy na tiskové konferenci nebyl.

Nízkonákladové letecké společnosti Polsku věří, velké plány s polským trhem oznámil i Wizz Air.

Tagy Letiště Katovice Ryanair Top
30 komentářů