LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Ryanair jde proti Lufthanse, ve Frankfurtu oznámil další velkou expanzi

Ryanair používá výhradně letadla Boeing 737-800. Foto: RyanairRyanair používá výhradně letadla Boeing 737-800. Foto: Ryanair

Největší evropská letecká společnost Ryanair oznámila další zásadní expanzi v Německu. Jde především proti domácí Lufthanse. Ve Frankfurtu na hlavním

Největší evropská letecká společnost Ryanair oznámila další zásadní expanzi v Německu. Jde především proti domácí Lufthanse.

Ve Frankfurtu na hlavním letišti, které je domovskou základnou Lufthansy, přidá příští letní letový řád oproti původním plánům tři další letadla. Od konce března tak na největším německém letišti bude bázovat deset letadel a nabízet celkem 38 (z toho 34 nových) linek. Současně rozšíří i počty letů z druhého letiště Frankfurt Hahn, které je od německého finančního centra vzdálené přes dvě hodiny autobusem. Na obou letištích chce odbavit příští rok 4,7 milionu cestujících.

Ryanair svoji expanzí míří především proti Lufthanse, která si naopak stěžuje na příliš vysoké poplatky frankfurtského letiště a část letů už přesunula do Mnichova. I tam ale už Ryanair spouští první linku do Dublinu a netají se tím, že by chtěl získat větší podíl.

V seznamu nových linek jsou prakticky všechna velká evropská města s denním spojením, současně nechybí i řada hlavně prázdninových destinací. Firma se čím dál více snaží zaměřit na byznysové cestující, i proto létá častěji na větší letiště.

Zatímco expanze míří na hlavní letiště, oproti očekávání Ryanair neutlumuje provoz na letišti Hahn, naopak rozšíří ještě počty linek či spojů. Nově například začne létat do Plovdivu, přidá lety na Kanárské ostrovy.

Ryanair současně oznámil rozšíření své nabídky letů s přestupem na letištích v Římě a Miláně. Pro české zákazníky zatím nabízí Ryanair takovou možnost jen pro lety do Porta přes Miláno.

Expanze Ryanairu by měla pomoci i frankfurtskému letišti. To na rozdíl od většiny letišť v Evropě letos klesá, za srpen ale po příchodu Ryanairu už zaznamenalo mírný růst.

Tagy Frankfurt Ryanair
Žádné komentáře