LOT 3a leaderboard

ČSA přidají v zimě lety do Frankfurtu i Moskvy, nabídnou až 3 lety denně

A319, foto: ČSAA319, foto: ČSA

Roky škrtů v letovém řádu jsou u Českých aerolinií zatím u konce. Tuzemský dopravce naopak před zimním letovým řádem posílí

Roky škrtů v letovém řádu jsou u Českých aerolinií zatím u konce. Tuzemský dopravce naopak před zimním letovým řádem posílí ještě některé linky a přidává další lety.

Od zimního letového řádu zvýší ČSA počet letů z Prahy do Frankfurtu na 15 týdně ze stávajících 12. Nově přibudou polední rotace  v úterý, středu a čtvrtek, které doplní dosavadní ranní a večerní lety. Letadlo odletí z Prahy ve 12:15 a přistane ve Frankfurtu ve 13:45, zpět letí ve 14:15 s příletem v 15:40.

„Chceme uspokojit poptávku našich klientů i po jiných odletových časech než jenom ráno a večer. Jedná se o přirozený vývoj na lince, který jde ruku v ruce se všeobecným růstem poptávky po létání,“ řekl mluvčí ČSA Daniel Šabík.  I když na trase dominuje Lufthansa, která linku používá hlavně pro napojení do své sítě, ČSA těží i z přítomnosti dopravců aliance SkyTeam, jejichž cestující ve Frankfurtu přestupují, například Vietnam Airlines. Na trase bude česká firma nasazovat hlavně turbovrtulová letadla ATR.  Frankfurt je letos jednou z mála destinací z Prahy, kde cestujících ubývá.

Sedm nových letů týdně nabídnou od konce října ČSA mezi Prahou a Moskvou. K rannímu a večernímu spoji nabídne společnost nově i polední, který před časem zrušila. Letadlo odletí z Prahy ve 12:15, v Moskvě je v 16:50. Zpět se vrací v 17:45, v Praze je v 18:45.

Nové spoje reagují především na stoupající poptávku ruských cestujících, Moskva patří v Praze mezi destinace s největším růstem.

 

Tagy ČSA Frankfurt moskva
1 komentář