Ryanair expanduje za hranicemi, v Drážďanech přebírá provoz po Germanii

Laudamotion a jeho A320. Foto: LaudamotionLaudamotion a jeho A320. Foto: Laudamotion

Letecká společnost Laudamotion patřící do skupiny Ryanair navýší v létě výrazně svoji přítomnost v Drážďanech. Důvodem je nedávných krach společnosti

Zpět na článek
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Blamáž

Už aby expandoval i do Brna a Ostravy – a to třeba i pod hlavičkou Fischer Air. A může s sebou přivést i německé a rakouské cestovky, aby zdejší cestovky konečně pocítily konkurenci a nedělali si z turistů šprťouchlata.

Eda

Jakkoliv je bez diskuse využití letiště Brno/Ostrava v současnosti tristní, můj názor je že obyvatelé Moravy jsou na tom z hlediska dostupnosti levného létání paradoxně lépe než v Praze nebo Středočeském kraji.. Množství letů z Prahy je bez diskuse široké, ale je třeba si uvědomit že s vyjímkou ryze dovolenkových destinací na letech převládají zahraniční turisté ve směru do Prahy než Češi ven což se odráží na ceně letenek (snadno porovnat na těch pár kam se z Ostravy/Brna létá/létalo – tzn. Bergamo a Londýn – v naprosté většině je Praha dražší). Cesta v rámci Prahy – pokud nebydlíte zrovna v… Číst vice »

Nicky

Letenky z Prahy jsou dražší, protože konkurence není stále nic moc a TVS drží ceny tam kde má monopol vysoko.
Kdo letí na dovolenou s CK, může si vybrat místo odletu – ze zahraniční bývají mnohdy výrazně levnější. Je to tím, že tamní cestovní kanceláře dříve nasazují LM cenu a také charter bývá levnější.
Ale je to případ od případu.

Jen tak

V praze neni konkurence? Ale no tak… kde lidi proboha na tyhle nesmysly chodite?

Eda

Není.. Na ty fakta chodím na internet kde si kupuju letenky na dovolené 🙂 Tak pro příklad, PMI – letím v červnu, jsem max flexibilní z hlediska termínů. Nejlépe vychází týden UT/UT 18-25.6, ceny RTRN zakladni:
TVS z PRG: 4038,-
RY z PRG: 2289,-
RY z DRS: 1060,- (40 EUR)

Než volat boha, lepší se nejdřív podívat. Podbných porovnání pro vás rád připravím desítky a nebo vám poradím jak na to 🙂

Jen tak

Ja nezpochybnuji ceny letenek.

Ja zpochybnuji tvrzeni, ze v praze neni konkurence 🙂

Jiří

Když už jste Václava Fischera, a jeho ,,letecké společnosti“ tak si říkám, že dlouho o něm nebylo slyšet. Situaci okolo air Fischer sleduji, ale alespoň poslední 2 měsíce žádný článek nevyšel. I kdyby Fischer začal létat, tak je nepravděpodobné, že by spolupracoval s Ryanairem.

Jen tak

On fakt nekdo air fischer nekdo resi? 🙂

Jiří

Osobně bych si přál návrat air Fischer, ale jak soudím dle webové prezentace(stále méně informací- už tam není ani termín zahájení prodeje či typ letadla) tak to vypadá, že nic v září 2019 s nápjsem air Fischer nepoletí.
Třeba někdo má lepší informace než já, ale minimálně na Zdoptavy.cz dlouho žádný článek o air Fischer nevyšel.

Ondra

Budeme létat tím za co jsme ochotni zaplatit.