ŘVC si pochvaluje zájem o nová přístaviště na Labi. Využilo je na 600 lodí

Přístaviště rekreačních lodí v Roudnici nad Labem. Pramen: ŘVCPřístaviště rekreačních lodí v Roudnici nad Labem. Pramen: ŘVC

Pro příští sezónu má být dokončeno přístaviště v Brandýse nad Labem, v roce 2024 by měly začít práce také na přístavišti malých plavidel v Nymburce.

13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Rene

No tak je dobře že na máme další kotviště na Labi. Pro rekreační plavbu je v porovnání s Vltavou využívané tak desetinově, buduje se jeden prázdný přístav za druhým, ale na střední Vltavě (Slapy, Orlík), kde je zdaleka největší koncentrace rekreační plavby v ČR, neudělá povodí vůbec nic.

Pavel

Je to hezké, že udělali nové přístaviště,ale aby někdo k tomu vybudoval sociální zařízení to už prej není na nich,ale na obcích

Rene

A jaké sociální zařízení byste si představoval? Lázně a saunu? Naprostá většina lodí, které jezdí dál než zdymadla ke zdymadlu jsou obytné lodě, kde je obvykle WC i sprcha. Na malou stranu pánové chodí přes palubu a malé čluny (kolik jich v poměru k obytým lodím na Labi v této části je..) přijedou tak na odpoledne.. Při obsazenosti celých 600 lodí v několika kotvištích za celou sezonu (tzn. každá je tam chvilku) to vychází na jednotky lodí na den. A závěrem, už samotné zbudování přístaviště stálo miliony (které se obtížně kdy vrátí), další miliony do sociálního zařízení jsou totálně vyhozené… Číst vice »

L.

V marínách stojí převážně kajuové lodi a stejně tam WC a sprcha je. Asi to má nějaký smysl…

Rene

Ano, jistě. Rozdíl je, že za marinu kotvicí platí destitisíce ročně a tak je fajn jim za ty peníze, vedle ukotvení lodi, nabídnout službu navíc. Ale protože píšete jako zkušený odborník tak určitě sám loď někde v marině máte, tak co vám budu povídat..

L.

Mýlíte se, vlastní loď nemám, nejezdím tak často, aby to mělo smysl, pouze si je půjčuji. Proto jsem se také nepouštěl do debaty o legislativě ohledně lodních odpadních zařízení (~ fekálních tanků), neboť o tom mám jen nepřímou povědomost.

Nicméně i tak z vlastní zkušenosti vím, že základní sociální zařízení v přístavu má smysl a to přesto, že „na lodi přece stejně je“.

Cena je samozřejmě jiná záležitost, k tomu jsem psal už níže.

Jan

Mají tam čidlo, anebo platí úředníka 24/7, který si dělal čárky?

David

Na non-stop čárkovače potřebujete aspoň 7 úředníků!

Jan

Záleží jestli čárkují souvisle anebo s mezidechem…

MildaIV

Ještě aby nebyl zájem, když to zaplatí daňový poplatníci.

punicz

Ano, pokud tam takto budou zastavovat ještě 10 let (než to bude potřeba rekonstruovat), tak nás to jedno zastavení vyjde na krásnych 5000,-.

Jiří Kocurek

Ovšem kdby chtěli 2 stovky za zastavení, tak bude oheň na střeše.

L.

200,- za zastavení třeba na hoďku by bylo opravdu docela dost. 200,- za přenocování je úplně v pohodě, zvlášť, kdyby v tom byla elektřina a voda.