LOT 3a leaderboard

ŘVC pustí lodě z Moravy do centra Hodonína, na kraji města vznikne přístav

Hodonín, přístaviště centrum. Viizualizace: ŘVCHodonín, přístaviště centrum. Viizualizace: ŘVC

Ředitelství vodních cest plánuje v příštích letech výrazněji napojit město Hodonín na vodní cestu na řece Moravě a Baťově kanálu.

Zpět na článek
11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
olda

Město Hodonín by nemělo zapomínat na jezírko Lavor, které bylo kdysi ramenem Moravy. Vhodným řešením by se mohlo opět stát malebnou součástí zamýšleného projektu. Snad i velká marina by zde mohla najít své místo a tim by na pravém břehu staré Moravy nemuselo dojít k zbytečnému zásahu do krajiny.

petr.r

nemám podrobný mapy hladin, ale nebylo by výhodné to zdymadlo postavit až za ten jez, vlastně zdymadlo na tym jezu aby se mohlo pokračovat směr dunaj?

Karel

Na Dunaj by jste se stejně nedostal, muselo by se toho postavit víc. Krom toho loni bylo v Moravě tak málo vody, že byla splavná tak maximálně na nafukovacím člunu pro dva lidi…

olda

Zdymadlo na stávajícím jezu by neřešilo přístup na starou Moravu do Hodonína. Zdymadlo již kdysi na hodonínském jezu bylo. Nějaká firma ho tam ještě za RH postavila kvůli plavení dřeva. Myslím, že to bylo v místě, kde dnes stojí malá elektrárna. Hodoníská tepelná elektrárna spotřebuje tolik vody, že pod jezem na Moravě a za malým jezem na staré Moravě u mostu, již skoro žádná voda není. K pokračování na Dunaj bude potřeba vybudovat řadu dalších jezů včetně zdymadel. Ale tato věc patří v dnešní době do říše snů.

Martin

Super, ještě na druhé straně v Otrokovicích realizovat – obnovit přístav Baťov v současném areálu Tomy a atraktivita této vodní cesty rapidně vzroste.

Tomáš

Baťov to moc nevytrhne, ale nová plavební komora na jezu v Bělově, která by splavnila celý úsek Moravy až do Kroměříže, to by byla jiná písnička…

petr.r

O té komoře na bělově se jedná, měla se už stavět a v kroměříži ten přístav- náplavka se má uskutečnit ve stejným roce jak ten hodonín, ale tu na moravě skutek utek a možná na tym bělově našli ekoteroristé kapra, že o tym se přestalo mluvit.

petr.r

jsme chudáci, nemáme dálnici na přerov ani na fryšták, napajedla taky né a ještě nám brání jezdit po moravě. Ale zase jsme rádi, že nebydlíme v Praze, tam zakážou i cyklistům jezdit.

olda

Z turistického pohledu přístav Baťov nedává smysl. Jedině varianta, kde by kanál pokračoval z přístaviště Baťov po bývalém továrním kanále a napojil se na štěrkovní jezero, které je dnes využíváno k rekreaci. Z něj by kanál pak mohl pokračovat pres lužní les až do Moravy nad jezem Bělov. Tím by odpadl problém s tímto jezem a vznikl by další atraktivní úsek pro turistickou plavbu. Ale to opět něco z říše snů.