Ruslan přistál v Česku s ochranou před koronavirem, další náklad veze Boeing 777 China Eastern

Nakládka An-124 v Šen-čenu. Foto: twitter Armády ČRNakládka An-124 v Šen-čenu. Foto: twitter Armády ČR

Do Česka dorazil krátce před půlnocí letoun Antonov An-124 Ruslan s nákladem 106 tun zdravotnického materiálu z Číny. Ve 23:31 přistál

Zpět na článek
27 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Roman

Český letoun Airbus A319 přistál právě na letišti v Šanghaji.

pumpař

OK-REQ už přistává v Šanghaji..

Rado

Lidi, netahejte sem furt tu politiku. To mě pro mě jen důkaz toho, že jako národ nikdy nemůžeme být na tom lépe, chtít něco víc, když neumíme táhnout za jeden provaz ani v takto vypjatých situacích a stále řešíme, jestli to či ono udělal Franta nebo Pepa a opačně. Ruslan doletěl, je to fajn, a pokud se podaří realizovat letecký most i do Ostravy, budu spokojen. A ten zbytek je jen na zodpovědnosti každého z nás.

tom

To máte těžký. Když někdo místo toho, aby makal, jezdí vítat na letiště každou roušku, aby ho momentálně zaostalí imrvére
viděli v bedně…

tgurecky

Chlape za mě 100 bodů a všechny palce nahoru ! Psal jsem podobný příspěvek v diskuzi u článku Letecký most do Ostravy. Tím že si web bude držet trochu více odborný směr a bude částečně apolitický, nestranný ho bude vyzdvihovat nad tu žumpu, stoku ostatních informačních médií. Ze svého okolí vím, že většina lidí zde chodí pro informace zdoparvy a politice se už dneska snaží vyhábat na 100 honů. Pokud se zde začne řešit politika, spoustě lidí to přestne dávat smysl zde chodit odreagovat se a čerpat informace. Takže pojďmě diskutovat, hádat se jestli má třeba smysl Linka LKPR –… Číst vice »

Y.K.

Já myslím, že to s naším národem nemá vůbec nic společného, podívejte se po světových médiích. Dá se myslím říci, že si vedeme zatím dost slušně. Národ si teď pomáhá velmi nadstandardně i dost nadstandardně respektuje nařízení jinak nepříliš populární vlády, prostě to chápeme a naštěstí našli opravdového odborníka. Dost fascinující je třeba přístup „naší“ vietnamské menšiny, která ve svých večerkách dává roušky a občerstvení jednotkám ISZ zdarma, různí dobrovolníci jedou s výrobou domácích masek a novináři „musí dřepět doma na zadku“. Tak je správné, že jako pojistka demokracie sledují, kdo jak současného mimořádného stavu využívá a patřičně tyto kroky… Číst vice »

Roman

Povolení je na světě a OK-REQ je nád územím Činy..

jan

Až zas někdo bude kritizovat vládu. Nadávat, jak jsou neschopní.. Tady je nákupní tým respirátorů. 20 hodin denně. O situaci na trhu.
1:02 čas videa, 11:03 – 11:13 původní čas.
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/220411058060320
Chtěl bych jim moc poděkovat. Že se to povedlo.. Poděkovat vládě. A jsem strašně rád, že již více jak cca před měsícem se rozhodla jít cestou centrálního nákupu.. Zavčas.. A že to v dnešní šílené době má celkem happy end..

tom

Od toho tam jsou. A jedna úspěšná akce nezakryje, co všechno pohnojili. Je taky třeba diferencovat. Babiš už je jen směšnej
blekota, příjemným překvapením je naopak srozumitelnej Hamáček a zejména Prymula.

jan

Na FB premiéra je milion odkazů na články, jak jsou na tom ostatní státy.. A koukl jste na ty videa? Tak to běžte řídit.. Nevděční blbci vám budou vždy za vše jen nadávat.. Já nechci rozlišovat, moc kdo.. prostě vláda.. Ale vláda udělala za těch pár dní neskutečně mnoho pozitivních opatření, které vy nevidíte.. Nebo nechcete vidět. A jsem si jist, že pan Babiš ví, jak se skládá nákupní oddělení.. Ačkoliv věřím, že p. Hamáček v tom má obrovský podíl.. Podle mě p. Babiš má prostě zkušenosti s řízením týmů. A ty standing ovation na ministerstvu financí při jeho odchodu… Číst vice »

Jerry

Smazáno pro použití vulgárních slov

HonzaX

Běžte si své výlevy psát na Blesk.

Přemek

Souhlasím s Vámi. Kritici od klávesnice, kteří v životě řídili tak tatru na provázku, jsou trapní, v TV je vidět setina toho, co se děje mimo a že se toho po selhání SRN a zabavení řádně zaplacené objednávky roušek událo spousta. Osobně vím, že premiér je ztahaný jako pes, protože tahá 20 hodin denně, aby pak působil pro civějící jako vyždímaný hadr. „Ono se mělo“ je obvyklá alibistická hláška těch, co nic řídit neumí. generálů po bitvě jsou zástupy, ty skutečně schopné lze spočítat na prstech jedné ruky.

Honza D.

Příspěvek do diskuse o vládě a respirátorech. Obraz si každý udělá sám.
https://www.forum24.cz/museli-jsme-zrusit-nakup-200-tisic-respiratoru-rika-svagr-ze-statnich-rezerv-kvuli-zasahu-vlady/

jan

Já jsem přesvědčen, že není příliš doba euro výběrových řízení..
Není tam uvedeno kdy v únoru.. Únor je s koronavirem široký pojem.
Jsem přesvědčený, že by nic nesehnali.. Čína vše brala pro sebe..

Daniel Mach

Tím, že se rozhodlo o centrálním nákupu, což samo o sobě trvá několik měsíců, se zablokovala cesta, aby se nemocnice mohly zásobit ještě před vypuknutím krize. Takže bych chtěl moc nepoděkovat.

jan

Je to doma!!!

StevardJLV

Pro zajímavost… neví někdo callsign toho Wizzairu a Airserbia do Číny? Chtěl bych se podivat na flightradar. Diky.

Kulový blesk

A hejno pitomců se sešlo před dráhou, aby na to čuměli zblízka, takže je musela rozehnat policie. To fakt nepochopíš, že někdo může být takový blbec.

Deer

Mezi spottery je plno idiotů, stejně jako mezi šotouši. Jedni si tam včera udělali velkou party, druhé zas policajti chytili, jak se dělají rallye po cyklostezce.

Drtikol

No banda z okruhu Zeman – Tvrdík – Nejedlý si na tom jistě namastí kapsy.

D.S.

Doufejme, že tato krize přinese i něco pozitivního a část voličů si uvědomí, že podpora současné vlády není ten správný směr.

Drtikol

Nebo naopak, vláda vydávající denně chaotická až protichůdná nařízení vypadá paradoxně akčně. Vlekař je tak nadmutý pýchou, že dal dokonce po letech rozhovor.

Erik

Která vláda je po roce 1989 správný směr.? Bohužel se nedozvíme jak by to bylo třeba, kdyby nyní vládla ODS. Možná by jsme měli situaci Německa, Španělska, Itálie. Buďme rádi, že na tom tak nejsme.

Pe.tr

Pro hloupý národ tupé představitele , svůj k svému

Pražák

Přesně nevíme, také to mohlo být o trochu lepší. Ale co víme zcela jistě, že podporovatelé Anofertu a Miloše Novičoka Zemana, kteří dnes vyzývají k soudržnosti a podpoře vlády by, pokud by vládla opozice, nenechali na vládě nit suchou, možná více než odpůrci výše zmíněných pánů dnes. Protože když se dva lidé, s rozdílnými vzdělání, životní zkušeností, sociálním zázemím…. dívají na stejnou věc, mohou vidět úplně něco jiného. Já třeba vidím trestně stíhaného premiéra, který se snaží vytvářet dojem jak to všechno řídí a přitom není schopen ani srozumitelně říci co mají lidé dělat, jeho projevy jsou agresivní, chaotické a… Číst vice »

tom

Přesně