Ruský investor koupil letiště Frankfurt-Hahn, na nového majitele se sankce nevztahují

Letiště Frankfurt-Hahn. Zdroj: Facebook.com - Frankfurt-Hahn AirportLetiště Frankfurt-Hahn. Zdroj: Facebook.com - Frankfurt-Hahn Airport

Insolventní letiště získalo stejného vlastníka, kterému patří slavný motoristický okruh Nürburgring.

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
mlokXCM

Tak snad se mu podaří to letiště rozjet.

Gajda

Tam není největší problém ta vzdálenost, ale to, že se tam není moc snadný dostat. Koleje tam vedou, nicméně podle map bez elektrifikace a asi toho po nich už dlouho nic nejelo. Kdyby tam měli Hahn Express, kterej by jezdil pěkně v taktu, hned by bylo to letiště jinde. Ale to by byla nezaplatitelná investice. Takže se tam bude nějak plácat, nějak fungovat, ale žádnej zázrak to nikdy nebude.

David

Stodola pro ofce kus od Frankfurtu, kdysi jsem letel HHN-PRG… asi se nevyplati s tou ztratou casu.

Gajda

S tím jak se chovají němci vyplatí. Ti stráví hodinu v autě a najedou x kilometrů, aby „ušetřili“ dvě eura. A pokud by měli nabídku na Kanáry, Mallorcu, Portugalsko, Madeiru a spol, stačí být trošku pod Lufthansou a její dcerou a je to hit. Co na tom, že jsou to dvě hodiny v tahu a 150 kilometrů po zemi navíc.

David

Presne tak, to si radeji priplatim Lufthansu jako clovek a letim v klidu.

Adrian

Je to celkem možné. V roce 2013 jsem tam přestupoval na letech z Katowic do Porta, prostě nám tahle kombinace letů tehdy vyšla nejlevnější a časově nejlepší. Ale absolutně jsem nepochopil ty davy lidí v malé hale, letiště schované uprostřed lesů a silnice kolem nic moc. V té době na ploše stálo najednou 12 letadel Ryanairu a já nechápal odkud tam berou lidí.
Cargo bylo hodně slušné, asi 6 B747, 2 A124, 2 Il 76

Ala

Ten express, pokud by se dal zakoupit přímo na webu letiště a navazoval by na spoje, tak by ani nemusel být dotovaný a uživil by se i na komerční bázi. Třeba něco jako Flixbus.